Jak usunąć rysy z okularów? 5 sprawdzonych sposobów

Jak usunąć rysy z okularów? 5 sprawdzonych sposobów

18 maj
Marta

Porysowane okulary to częsty problem, ale też niezwykle dokuczliwy. Tym bardziej, kiedy występuje krótko po zakupieniu nowych okularów. Jednak, jeśli zastanawiasz się nad tym, czy da się usunąć rysy na okularach, to już spieszymy z odpowiedzią – oczywiście, że tak! Najważniejsze jest to, aby poznać niezawodne metody i po prostu je zastosować.

Porysowane okulary – jak usunąć rysy z okularów?

Usuwanie rys z okularów może skutecznie przedłużyć ich żywotność. Wykorzystaj sprawdzone i w dodatku domowe sposoby, aby pozbyć się rys z okularów z antyrefleksem i nie tylko oraz zyskaj upragniony komfort widzenia. Sprawdź, która metoda sprawdzi się u Ciebie.

Woda z mydłem

Delikatnie zarysowane szkła w okularach nie stanowią większego wyzwania, więc bez problemu doprowadzisz je do odpowiedniego wyglądu. Możesz w tym celu przetestować nawet wodę z mydłem. Najlepiej, jeśli będzie to pierwszy sprawdzony przez Ciebie sposób. Jeśli nie zadziała wystarczająco dobrze, to wtedy przejdź do wykorzystania kolejnych preparatów.

Pasta do zębów

Następny produkt, który może pomóc przy zarysowaniach okularów, jest pasta do zębów. Dzięki niej możesz sprawić, że soczewki będą się błyszczeć, a także znikną wszystkie rysy na okularach. Sporą zaletą stosowania pasty w takich przypadkach jest to, że każdy ją ma w domu, więc możesz użyć jej w dowolnej chwili. Wystarczy, że posmarujesz soczewki równomiernie i przez ok. 2 minut będziesz przecierać szkło. Później dokładnie spłucz pastę i poczekaj, aż okulary wyschną.

Soda oczyszczona

Kolejnym skutecznym trikiem jest zastosowanie sody oczyszczonej na powierzchnię okularów. Wystarczy zaledwie odrobina tej substancji, aby rysy na okularach całkowicie zniknęły. Wsyp sodę oczyszczoną do niewielkiego pojemnika i delikatnie skrop ją wodą. Następnie okrężnymi ruchami rozłóż ją na zarysowanej powierzchni okularów, a po kilku chwilach spłucz wodą. Później konieczne będzie wypolerowanie szkła. Możesz stosować ten sposób na tarczy i przy soczewkach okularowych.

Środek do czyszczenia mebli

Kolejnym sposobem jest użycie środka do czyszczenia lub nabłyszczania mebli. Zastanawiasz się, jak wyczyścić okulary porysowane? Ten preparat może być bardzo pomocny, gdyż jednocześnie usunie zarysowania oraz widocznie odświeży soczewki, aby stały się bardziej błyszczące. Jednak zanim zaczniesz polerowanie, zwróć uwagę na zapach, jaki wydziela środek do mebli. Jeśli jest on bardzo intensywny, to noszenie okularów może zacząć wywoływać ból głowy i osłabiać koncentrację, więc wtedy zrezygnuj z tej opcji.

Proszek do pieczenia

Kolejnym magicznym sposobem, który naprawi Twoje porysowane okulary, jest proszek do pieczenia. Wystarczy, że zmieszasz go z wodą, tak żeby powstała dość gęsta pasta, a następnie dokładnie rozłożysz ją na powierzchni szkieł. Oprócz tego, że skutecznie usuniesz zarysowania, to jeszcze pozbędziesz się całego brudu, który gromadzi się na okularach, gdy używasz ich codziennie.

Rysy na okularach z antyrefleksem – jak im zapobiegać?

Pamiętaj też o tym, że rysy na okularach nie biorą się znikąd. Bardzo ważne jest to, aby o nie dbać. W tym celu przydatne stają się specjalne etui na okulary, do których możesz je odłożyć, gdy je nie nosisz. Jeśli pojawi się rysa na okularach korekcyjnych, które do tego wszystkie mają antyrefleks, to koniecznie wypróbuj wyżej wymienione sposoby. Wcześniej pamiętaj o 3 najważniejszych zasadach, które uchronią Twoje okulary:

  • trzymaj okulary w cieniu, gdyż zbyt częste eksploatowanie ich bezpośrednio w wysokiej temperaturze przez długi czas, szybciej je zniszczy;
  • dowiedz się, jak czyścić okulary – myj okulary jedynie miękkimi ścierkami, które zostały do tego przeznaczone;
  • unikaj przedostania się na powierzchnię szkieł soli czy piasku.
DARMOWE ZWROTY DO 100 dni

DARMOWE ZWROTY DO 100 dni

masz aż 100 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów marek SENJA i SIYU, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%