Jakie okulary do dużego nosa? Niezawodny poradnik

Jakie okulary do dużego nosa? Niezawodny poradnik

25 paź
Amelia

Masz problem z doborem odpowiednich okularów? Nie wiesz, jaki model warto dobrać do dużego nosa, aby przez przypadek go jeszcze nie powiększyć? Sprawdź kilka praktycznych porad, jakie przygotowaliśmy, żebyś wiedział lub wiedziała, jak dobrać okulary do dużego nosa – zarówno te korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne.

5 porad o tym, jakie okulary do dużego nosa będą najlepsze

Noski i mostek okularów

Nie wiesz, jak dobrać okulary do dużego nosa? W pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, żeby wybrany model miał jasne i wąskie noski. Do tego dobrym wyborem staną się okulary, posiadające szeroki mostek.

Okulary do dużego i długiego nosa

Być może Twój nos jest też odrobinę dłuższy i to sprawia, że dobranie okularów korekcyjnych czy przeciwsłonecznych sprawia Ci większy problem. W takiej sytuacji polecamy wybierać modele, które cechują się nisko umiejscowionym noskiem. Dzięki temu nos wyda się optycznie krótszy. Jeśli chcesz jeszcze spotęgować ten efekt, to wybierz oprawki z podwójnym noskiem.

Znakomicie sprawdzą się też modele z oprawkami, które mają silnie zaznaczone krawędzi zewnętrzne. Wtedy również odwracają uwagę od nosa, a bardziej kierują uwagę na skronie.

Kolor oprawek ma znaczenie

Być może nie zdawałeś sobie sprawy z tego, że kolor oprawek może sprawić, że Twój nos będzie wyglądał na większy. Nie odpowiedni i zbyt ciemny odcień sprawi, że rysy Twojej twarzy staną się bardziej wyostrzone, a to spowoduje, że nos zostanie dodatkowo wyeksponowany, a przecież nie o to Ci chodzi. Dlatego, kiedy nie wiesz, jak dobrać okulary do dużego nosa to zwróć uwagę na to, żeby ich kolor był dopasowany do Twojej karnacji.

Dopasuj kształt oprawek do swojej twarzy

Sam kształt oprawek nie powinien powiększać czy wydłużać nosa. Kluczowe jest to, abyś wybrać taki model, który będzie odpowiadał kształtowi Twojej twarzy. Zatem najogólniej można stwierdzić, że przy twarzy kwadratowej czy prostokątnej, lepiej sprawdzą się okrągłe czy owalne okulary. Z kolei osoby o twarzy bardziej zaokrąglonej będą prezentowały się dobrze w prostokątnych okularach. W najlepszej sytuacji są posiadacze owalnej twarzy, wtedy w każdym kształcie oprawek będą wyglądały świetnie.

Dopasuj okulary do swojego stylu

Nie zapomnij o tym, że najważniejsza jest samoakceptacja. Noś takie okulary, w których czujesz się swobodnie, aby były zgodne z Twoim stylem. To także będzie miało bardzo duży wpływ na Twój nastrój i oczywiście na pewność siebie. Dlatego pokochaj siebie i bądź sobą!

Jakie okulary przeciwsłoneczne do dużego nosa?

Dobieranie okularów przeciwsłonecznych właściwie nie różni się od dopasowywania okularów korekcyjnych. Zatem z powodzeniem możesz przestrzegać tych samych zasad.

Dodatkowo zwróć jedynie uwagę na to, aby okulary przeciwsłoneczne w przypadku dużego nosa były bardziej ozdobne. Dla większości osób tzw. muchy, czyli okulary z dużymi szkłami są strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu będą odwracały uwagę od pewnych mankamentów Twojej urody. Najlepiej zamów i przymierz kilka egzemplarzy, aby sprawdzić, w których będziesz czuć się komfortowo i atrakcyjnie. Wtedy zyskasz odpowiedź na pytanie, jakie okulary przeciwsłoneczne do dużego nosa będą strzałem w dziesiątkę.

DARMOWE ZWROTY DO 100 dni

DARMOWE ZWROTY DO 100 dni

masz aż 100 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów marek SENJA i SIYU, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%