Okulary lenonki – do kogo pasują?

Okulary lenonki – do kogo pasują?

08 lut

Znasz Johna Lennona? Jeśli tak, to zapewne kojarzysz fakt, że nie rozstawał się on ze swoimi okrągłymi okularami. To właśnie na jego cześć nazwano oprawki lenonkami. Przekonaj się, do kogo najbardziej pasują okulary lenonki i dowiedz się, jakie oprawki okrągłe są obecnie najmodniejsze.

Kto najchętniej nosi lenonki?

Lenonki już od wielu lat nie wychodzą z mody. Kojarzone są oczywiście z Lennonem, ale dla młodszej części społeczeństwa również z Harrym Potterem. W dodatku są uosobieniem stylu i dodają nieograniczone zasoby pewności siebie. Często uznaje się, że osoby, które noszą okrągłe okulary, są inteligentne, kreatywne, ale też po prostu mają potrzebę bycia oryginalniejszymi niż inni. Lenonki można spotkać pod postacią okularów korekcyjnych, ale też jako modele przeciwsłoneczne, które stają się znakomitym i naprawdę szykownym dopełnieniem wielu stylizacji.

Komu pasują okulary lenonki?

Oczywiście nie do każdego typu urody dopasują się lenonki. Przede wszystkim powinny po nie sięgać osoby, mające prostokątną bądź też kwadratową twarz. W szczególności, gdy Twoja żuchwa jest bardzo widocznie zarysowana. Można powiedzieć, że naprawdę okrągłe okulary są w pewien sposób magiczne, gdyż sprawiają, że osoby o bardziej ostrych czy też kanciastych rysach twarzy, kiedy je założą, natychmiast wyglądają łagodniej. Dzięki temu wydają się też przyjaźniejsze i wzbudzają większą sympatię już od pierwszego wrażenia.

Innym typem twarzy, u którego doskonale sprawdzą się lenonki, jest trójkątna twarz. Tutaj znów można zaobserwować wyraźną korekcję u osób, których podbródek został ostro zakończony. Tworzy się w ten sposób automatycznie większa harmonia pomiędzy górną częścią twarzy a dolną.

Jednak warto dodać, że na lenonki bez obaw mogą zdecydować się także panie czy panowie o owalnej twarzy, gdyż oni mają to szczęście, że zazwyczaj wyglądają znakomicie w każdym rodzaju okularów.

Przy czym raczej lenonki są odradzane dla osób, mających okrągłą twarz. Wszystko przez to, że mogą optycznie powiększyć policzki, ale też sprawić, że twarz będzie wyglądała na znacznie szerszą, niż jest w rzeczywistości.

Lenonki damskie i męskie – jaki model wybrać?

Prawda jest taka, że dziś takie dodatki, jak okulary stanowią tak samo ważną ozdobę co biżuteria czy zegarek. Jedna sprawa, że podnoszą jakość widzenia, ale przy okazji dostępne są w tak wielu wariantach kolorystycznych, w rozmaitych wzorach czy kształtach, że z łatwością można nawet bezpośrednio pod nie tworzyć kreatywne stylizacje. Coraz częściej tak właśnie postępują kobiety w stosunku do lenonek. Delikatne oprawki, a może soczysta moc kolorów perfekcyjnie ozdabiają twarz podczas biznesowych kolacji, codziennych spacerów z psem czy rodzinnych uroczystości.

Znacznie więcej kobiet niż mężczyzn nosi okulary lenonki, ale nie oznacza to, że warto jakoś specjalnie sugerować się tym schematem. Po prostu znacznie więcej panów wybiera prostokątne czy owalne modele, które nie są tak ekstrawaganckie. Jednak, jeśli Ty masz odwagę, emanujesz pewnością siebie czy też po prostu chcesz zniwelować jakieś drobne niedoskonałości, to oczywiście powinieneś zdecydować się na lenonki. Pamiętaj, że przecież większość osób, które słynęły z tego typu okularów, to byli mężczyźni! Jeśli nie lubisz za bardzo rzucać się w oczy, to możesz zdecydować się na okulary pozbawione oprawek, czy też mające bardzo cienkie oprawki. Wybór należy już tylko do Ciebie!

 

uśmiechnięta kobieta w okrągłych okularach

Do kogo pasują duże okrągłe okulary?

Coraz popularniejsze są również modele okrągłe, które sięgają nawet za skronie i opadają na policzki. To jeden z hitów, wiesz dlaczego? Dzięki temu, że optycznie sprawiają, że każda osoba wygląda w nich szczuplej. Zatem tak samo dobrze będzie wyglądała w nich osoba o twarzy kwadratowej, trójkątnej, jak i okrągłej! Duże i grube oprawki sprawiają, że możesz wyrazić siebie, a przy tym wszystkim sprawisz, że Twoja twarz zyska jeszcze więcej charakteru. Nie da się ukryć, że lenonki jak rzadko, które okulary pozwalają ukazać wszystko to, co Ci w duszy gra.

 

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%