Tanie okulary korekcyjne - czy się opłaca?

Tanie okulary korekcyjne - czy się opłaca?

29 mar

Okulary korekcyjne to akcesorium, które bardzo często nosimy codziennie. Nic dziwnego, że przed zakupem chcemy wiedzieć za co płacimy. Nie sztuką jest bowiem kupić cokolwiek, a kupić dobrze. Czy tanie okulary korekcyjne opłaca się kupować? Jak ma się cena do jakości okularów? Postaramy się odpowiedzieć na te zagadnienia.

Co wpływa na cenę okularów korekcyjnych?

Cena okularów korekcyjnych jest wynikiem wielu czynników, które wpływają zarówno na jakość widzenia, jak i estetykę produktu.

Oprawki okularowe, zależnie od materiału, konstrukcji i marki, różnią się ceną. Metalowe, szczególnie np. tytanowe oprawy często są droższe niż plastikowe . Modne i designerskie modele mogą kosztować jeszcze więcej. Istotną rolę w kwestii ceny odgrywa również marka opraw, która pociąga za sobą prestiż. Choć często okulary pochodzące od znany projektantów cechuje wysoka jakość wykonania, nie zawsze cena stanowi tego wyznacznik.

Szkła okularowe stanowią kolejny element decydujący o cenie. Wybór między szkłami mineralnymi a plastikowymi wpływa nie tylko na koszt, ale także na ich trwałość i odporność na zarysowania. Szkła produkowane w zaawansowanych technologicznie laboratoriach mogą być droższe, ale oferują doskonałą jakość widzenia. Dodatkowe powłoki, takie jak antyrefleks czy blue blocker, mogą poprawić komfort noszenia, ale także podnieść cenę. Szkła indeksowe, czyli pocieniane, szczególnie korzystne przy wyższych wadach wzroku, również wpływają na koszt okularów, oferując jednocześnie wysokie walory estetyczne i funkcjonalne. Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV to kolejny czynnik, który wpływa na cenę, ale jest niezbędny dla zdrowia oczu.

Warto zauważyć, że okulary to nie tylko narzędzie korekcyjne, ale także modny dodatek, który wpływa na wygląd i styl życia. Inwestycja w wysoką jakość może przynieść nie tylko komfort widzenia, ale również satysfakcję z estetyki i trwałości produktu. Ostateczna cena okularów korekcyjnych zależy więc od wielu czynników, a świadomy wybór uwzględniający indywidualne potrzeby może przynieść zadowolenie na dłuższą metę.

Co wpływa na cenę okularów korekcyjnych?

Tanie okulary korekcyjne - czy warto?

Tanie okulary korekcyjne budzą często wątpliwości co do ich jakości i skuteczności. Jednak warto zauważyć, że niska cena nie zawsze musi oznaczać kompromisu w kwestii jakości widzenia. Istnieje istotna różnica między tanimi okularami dostępnymi w marketach czy aptekach, a tanimi okularami z salonów optycznych, zwłaszcza internetowych.

Gotowe okulary z masowych źródeł nie są dostosowane do indywidualnych potrzeb wzrokowych, a precyzja ich wykonania pozostawia wiele do życzenia. Jednak tanie okulary korekcyjne z renomowanych salonów optycznych, zwłaszcza tych internetowych, oferują szereg korzyści. Możemy tam znaleźć oprawki mniej znanych, ale solidnych marek, które niekoniecznie są powiązane z wysokimi kosztami marketingowymi. Wybierając podstawowe soczewki okularowe, można nadal cieszyć się korzystną ceną bez utraty jakości widzenia.

Przy zakupie tanich okularów warto zwrócić uwagę na dokładność pomiarów i profesjonalizm obsługi. Korzystając z oferty salonów optycznych, można znaleźć rozsądne cenowo rozwiązania, które nie tracą na jakości.

Gotowe okulary - niska cena i jakość

Gotowe okulary, dostępne w marketach czy aptekach, stanowią kuszącą alternatywę ze względu na niską cenę i łatwą dostępność. Ich cena rzeczywiście przyciąga, często nie przekraczając 20 zł za parę. Niemniej jednak, korzystanie z nich na co dzień niesie ze sobą pewne ryzyko.

Gotowe okulary, które są sprzedawane w supermarketach, rzadko spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa oraz nie zapewniają indywidualnego dopasowania do potrzeb użytkownika. W przeciwieństwie do okularów dostępnych w salonach optycznych, gotowe okulary zazwyczaj posiadają jednakową moc soczewek dla obu oczu. Problem pojawia się, gdy wady wzroku w obu oczach nie są identyczne, co sprawia, że jedno oko widzi gorzej niż drugie.

Warto zauważyć, że jakość optyczna soczewek oraz oprawek w przypadku gotowych okularów pozostawia wiele do życzenia. Słabe materiały i masowa produkcja sprawiają, że okulary te są podatne na pękanie, a ich użytkowanie może prowadzić do różnych zaburzeń widzenia, bólów oczu, głowy oraz innych nieprzyjemnych dolegliwości.

Ostatecznie, decydując się na zakup gotowych okularów korekcyjnych, należy mieć świadomość możliwego ryzyka związanego z ich użytkowaniem. Warto zastanowić się nad inwestycją w profesjonalnie dostosowane okulary wykonane przez optyka, które zapewnią nie tylko wygodę, ale także zdrowie naszych oczu.

Tanie okulary korekcyjne - czy warto?

Tanie okulary z internetowego salonu optycznego

Wybór tanich oprawek okularowych nie musi oznaczać rezygnacji z jakości. Warto zwrócić uwagę na modele ze średniej półki lub produkowane przez mniej znane, ale równie solidne marki, takie jak SIYU lub SENJA. Stanowią one atrakcyjną opcję, łącząc w sobie stosunkowo niską cenę i wysoką jakość oraz estetykę wykonania. Dzięki temu nie nadszarpniemy znacznie budżetu, a zyskamy modną oprawę, która bez przeszkód posłuży nam przez długi czas. Odradza się jednak inwestowanie w najtańsze oprawki z niskiej jakości plastiku, które szybko ulegają zniszczeniu i nie zapewniają komfortu użytkowania.

Oszczędzanie na szkłach może prowadzić do utraty komfortu, co wpływa na codzienne doświadczenia związane z noszeniem okularów. Nie jest to jednak regułą. Internetowe salony optyczne oferują dobrej jakości szkła okularowe o dobrej optyce w atrakcyjnych cenach. Podstawowe soczewki, z utwardzeniem przed zarysowaniami oraz ochroną UV, w naszym autoryzowanym sklepie wOkularach.pl, to koszt 49 zł. Dodatkowa powłoka antyrefleksyjna zwiększa cenę szkieł do 69 zł.

Poznaj cennik soczewek okularowych!

Aby zaoszczędzić na zakupie okularów korekcyjnych, warto śledzić social media sklepów optycznych, zapisywać się do newsletterów, obserwować promocje oraz poszukiwać kodów rabatowych. Dzięki temu można skorzystać z atrakcyjnych ofert i zdobyć wysokiej jakości okulary bez nadmiernego obciążenia budżetu.

O AUTORZE
Optyk Paweł Januchowski - Autor wpisu blogowego

Od ponad 30 lat jestem związany z branżą optyczną. Choć droga do tego, by zostać Mistrzem Optyki, była długa, z chęcią uczyłem się jak powstają okulary. Lata pogłębiania wiedzy sprawiły, że teraz każda para oprawek, jaka wychodzi spod mojej ręki spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Zobacz wpisy autora

Zobacz także:

Ile kosztują okulary korekcyjne?
22 listopada 2021

Ile kosztują okulary korekcyjne?

Czytaj dalej
Gotowe okulary – czy warto decydować się na ich zakup?
10 stycznia 2022

Gotowe okulary – czy warto decydować się na ich zakup?

Czytaj dalej
Czy w aptece można kupić okulary?
18 marca 2023

Czy w aptece można kupić okulary?

Czytaj dalej
Ile kosztują oprawki? Ceny w 2024 roku
05 lutego 2024

Ile kosztują oprawki? Ceny w 2024 roku

Czytaj dalej

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%