Jak kupować okulary korekcyjne?

Jak kupować okulary korekcyjne?Zakup okularów korekcyjnych przez internet nie musi należeć do trudnych. Wystarczy przed podjęciem decyzji jakie okulary wybrać, wiedzieć o kilku aspektach, które usprawnią cały proces i zagwarantują zadowolenie z nowych okularów korekcyjnych. Dobrze dobrane oprawki gwarantują często zarówno dobre widzenie jak i komfort noszenia na długie lata. Warto zatem do kupna nowych okularów korekcyjnych podejść kompleksowo.

Dlaczego warto kupować okulary korekcyjne online?

Jest zapewne tyle samo zwolenników jak i przeciwników kupowania okularów online, ale z biegiem czasu coraz więcej osób zaczyna rozważać zakup w internecie. Przemawia za tym przede wszystkim cena oraz wygoda. Jednak pojawiające się nowe funkcjonalności w optykach online ułatwiające choćby przymiarkę oprawek przed zakupem czy możliwość sprawdzenia parametrów okularów, gdy zgubiło się receptę – zyskują nowych fanów.

Jak dobierać okulary?

Dobór okularów korekcyjnych może odbywać się na płaszczyźnie kilku ważnych czynników: Kształtu oprawek, kształtu twarzy, koloru włosów czy odcienia okularów. Przed przystąpieniem do wyboru oprawek korekcyjnych, warto zawęzić sobie pole poszukiwań do modeli, spełniających najważniejsze kryteria. Okulary oprócz tego, że powinny podobać się nam pod względem wizualnym, to także powinny odpowiadać naszemu kształtowi twarzy czy kolorowi włosów.

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?

Aby najlepiej dobrać okulary do kształtu twarzy należałoby wiedzieć przede wszystkim jaki kształt ma nasza twarz. Gdy już to określimy, poprzez spojrzenie na siebie w lustrze czy poradzenie się kogoś z otoczenia, będzie łatwiej dobrać okulary do kształtu twarzy.

Zastanawiasz się jakie okulary do twarzy okrągłej? A może bardziej interesuje Cię jakie okulary do twarzy owalnej lub kwadratowej? Najprostszą metodą na określenie tego jak dobierać okulary do twarzy, szczególnie jeśli chodzi o ich kształt, jest metoda przeciwieństw.

W najmniej skomplikowanych słowach chodzi przede wszystkim o to by osoby o okrągłej twarzy wybierały okulary prostokątne lub o kocim kształcie. Osoby o twarzy kwadratowej czy prostokątnej, chcąc wyrównać proporcje powinny z kolei podczas zakupu szukać oprawek okrągłych lub owalnych. Dzięki takiej prostej zasadzie najszybciej dowiesz się jak dobrać kształt okularów do swojej twarzy.

Jak kupować okulary korekcyjne? Twarz owalna

Jak kupować okulary korekcyjne? Twarz kwadratowa

Jak kupować okulary korekcyjne? Twarz prostokątna

Jak kupować okulary korekcyjne? Twarz trójkątna

Jak kupować okulary korekcyjne? Twarz okrągła

 

Jakie oprawki dla blondynek?

Często niejasności co do tego jak dobrać okulary pojawiają się, jeśli chodzi o kolor włosów. Najwięcej pytań, jakie otrzymujemy w sklepie wOkularach.pl pojawia się o to, jakie oprawki dla blondynek. Wynika to często z jaśniejszej oprawy twarzy i tego, że niewłaściwie dobrane okulary mogą sprawić, że twarz będzie przytłoczona lub postarzona. Inny problem może wynikać z tego, że u blondynek zbyt jasna oprawka może z kolei zaginąć i nie pełnić swojej roli estetycznego dodatku do stylizacji. Choć brunetkom czy rudowłosym również zdarza się mieć wątpliwości, to więcej modeli dobrze prezentuje się przy takiej urodzie. Mamy też jednak podpowiedzi jakie okulary dla brunetki będą najlpsze.

Jakie oprawki wybrać?

Gdy już wiemy jaki mamy kształt twarzy i jak dobrać okulary do buzi, warto przyjrzeć się bliżej samym oprawkom. Oprócz względów estetycznych, warto wiedzieć czy zależy nam dodatkowo na określonej marce okularów oraz na tworzywie lub rozmiarze oprawek.

Zwróć uwagę na rozmiar okularów

Okulary mają to do siebie, że nie na każdym wszystkie modele prezentują się doskonale. Warto wiedzieć jaki rozmiar oprawek jest dla Ciebie odpowiedni oraz na co zwracać uwagę podczas przymiarki okularów. Gdy mierzysz okulary, zwróć uwagę, czy nic nie uwiera Cię, gdy masz je na nosie. Czy zauszniki nie cisną a noski nie kłują. Choć w części modeli okularów, można dogiąć niektóre elementy oprawki, to warto zawrócić uwagę na ten aspekt podczas doboru okularów korekcyjnych.

To, co może pomóc Tobie w określeniu, czy dana oprawa okularowa jest w dobrym rozmiarze do Twojej twarzy jest fakt, czy oprawka nie wychodzi ponad Twoje brwi lub na same brwi. Okulary w dobrym rozmiarze, będą kończyć się pomiędzy linią oczu a brwi.

Jak zmierzyć rozmiar okularów?

Nigdy nie zastanawiałeś się nad tym, jaki rozmiar okularów nosisz? Choć gdy przymierzasz oprawki w stacjonarnym optyku, rzadko interesujesz się tym jaka wielkość okularów jest idealna dla Ciebie, warto to wiedzieć, gdy zamierzasz zamówić oprawki online. Podpowiemy jak zmierzyć rozmiar okularów.

Do zmierzenia okularów potrzebujesz linijki oraz aktualnie noszonego modelu oprawek. Będziesz mierzył pięć elementów modelu:

 • szerokość całej oprawki,
 • długość zauszników,
 • szerokość soczewki okularowej,
 • szerokość mostka,
 • wysokość oprawki.

Jak kupować okulary korekcyjne? Szerokość oprawki

Jak kupować okulary korekcyjne? Szerokość szkła

Jak kupować okulary korekcyjne? Szerokość mostka

Jak kupować okulary korekcyjne? Długość zausznika

Jak kupować okulary korekcyjne? Wysokość oprawki

Jak sprawdzić rozmiar okularów?

Rozmiar okularów możesz łatwo sprawdzić na zauszniku danego modelu okularów. Najczęściej te informacje znajdują się na lewym zauszniku i ostatnia liczba oznacza rozmiar soczewki okularowej a dokładnie jej szerokość. W tym samym miejscu możesz często znaleźć nazwę modelu, która przyda się, gdy chcesz kupić ten sam egzemplarz lub poszukujesz okularów choćby tej samej marki.

Możesz też skorzystać z naszej wirtualnej przymierzalni, dzięki której bez wychodzenia z domu dowiesz się, czy oprawki, które wpadły Tobie w oko, będą dobrze prezentować się na Twojej twarzy.

Zastanów się nad marką oprawek

Przyjęło się, że markowe okulary korekcyjne są wyższej jakości, dlatego wytrzymają więcej niż modele nieznanej szerzej marki. Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego, jednak warto wziąć pod uwagę również mniej znane marki okularów, które często prezentują tę samą jakość wykonania, a ich cena jest atrakcyjniejsza. Dzięki temu, że zdecydujemy się na oprawkę w konkurencyjnej cenie, możemy pozwolić sobie na więcej ulepszeń podczas doboru soczewek okularowych do naszych okularów korekcyjnych.

Jakie szkła do okularów wybrać?

W tym kroku doboru okularów korekcyjnych, warto zastanowić się nad równie ważnym aspektem, jeśli nawet nie ważniejszym od samego dopasowania opraw – szkła do okularów. Dla wielu osób, które wcześniej kupowały swój model oprawek w stacjonarnym optyku, jest to zaskoczenie, gdyż wcześniej nawet nie zdawały sobie sprawy, że można mieć kontrolę nad powłokami, czy ulepszeniami soczewek okularowych. Zatem jakie szkła do okularów wybrać?

Najprościej rozpocząć ten wybór od zastanowienia się, do czego najczęściej będziesz używał okularów, które zamierzasz kupić. Czy będą to okulary na co dzień, czy do czytania, a może poszukujesz okularów do komputera? Planujesz kupno okularów progresywnych? Gdy już odpowiesz sobie na to pytanie, będzie Tobie łatwiej przejść do dalszych kroków doboru okularów.

Oprócz tego, że ważne są Twoje preferencje oraz styl życia, to dużo zależy również od wysokości Twojej wady wzroku. Jeśli jest ona wyższa niż -4.00 oraz +3,75 to warto pomyśleć nad szkłami cieńszymi od standardowych, szczególnie jeśli oprawka, którą kupujesz jest cienka i soczewka okularowa może nadmiernie wystawać poza obramowanie okularów.

Ponadto zastanów się, czy warto rozważyć dodatkowe ulepszenia szkieł okularowych takich jak:

 • Dodatkowe utwardzenie soczewki,
 • Powłoka antyrefleksyjna neutralizująca odbicia oraz refleksy,
 • Powłoka ułatwiająca czyszczenie oraz odporna na parowanie czy osiadanie zabrudzeń,
 • Ochrona przed promieniowaniem UV,
 • Powłoka BLUE – jeśli szukasz okularów do komputera. Zwiększa ona kontrast oraz eliminuje odblaski, zapewniając komfortowe widzenie nawet podczas wielogodzinnego korzystania z urządzeń z ekranami typu LED/LCD.
 • Konstrukcja zmniejszająca efekt powiększania się oczu.

Podczas doboru okularów korekcyjnych online, możesz również zdecydować, czy potrzebujesz standardowych szkieł okularowych, czy może pragniesz szkieł premium marki Hoya. Są one jeszcze wyższej jakości, gwarantują ostrzejsze i niczym niezmącone widzenie oraz większy komfort.

Te wszystkie aspekty pomogą Tobie w podjęciu decyzji jakie szkła do okularów wybrać.

Ile kosztują szkła do okularów?

W naszym sklepie ceny standardowych szkieł do okularów bez ulepszeń zaczynają się już od 0 złotych, ale warto zastanowić się, czy takie minimum spełni nasze oczekiwania. Ulepszenia soczewek okularowych, mogą uprzyjemnić użytkowanie i podnieść komfort widzenia. Ceny szkieł okularowych online są w konkurencyjnych cenach, więc często zakup w internecie jest bardziej opłacalny. Ceny okularów, są nawet do 50% niższe online. Jeśli chcesz poznać szczegółową odpowiedź na pytanie ile kosztują szkła do okularów, zajrzyj do cennika soczewek okularowych.

Możesz też kupić okulary na raty lub skorzystać z płatności odroczonej Twisto.

Przy okazji wyboru szkieł do okularów, należy pamiętać o parametrach wady wzroku. Najlepiej, jeśli masz aktualną receptę i w czasie procesu zakupowego dołączysz ją do swojego zamówienia. Dzięki temu eliminujesz ewentualne pomyłki, które my, na poziomie realizacji zamówienia, jesteśmy w stanie zweryfikować.

Jeśli nie masz recepty, ale w Twoich aktualnych okularach dobrze widzisz, udostępniamy Tobie wOkularach Lens Scanner, czyli wirtualny dioptromierz, który pomoże Tobie sprawdzić jakie moce masz w swoich okularach. Dzięki niemu możesz również zmierzyć swoje PD, czyli odległość źrenic, parametr potrzebny w doborze okularów, ale często pomijany w receptach okularowych.

Parametry potrzebne do zakupu okularów korekcyjnych:

 • Parametry wady wzroku: sfera (moc), cylinder, oś (te dwa parametry będą potrzebne jeśli masz astygmatyzm), a w przypadku okularów progresywnych również addycja.
 • PD – rozstaw źrenic

Nie wiesz jak czytać receptę?

Barwienie lub fotochrom

Jeśli poszukujesz okularów korekcyjnych będących jednocześnie okularami przeciwsłonecznymi, to możesz dodatkowo wybrać w zależności od upodobań barwienie lub fotochrom. Pierwsza opcja charakteryzuje się tym, że zabarwienie jest na soczewce na stałe, natomiast w wersji z fotochromem zabarwienie zmienia się w zależności od natężenia światła.

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%