Jak wybrać parametry szkieł?

Parametry soczewek okularowych powinien zapisać specjalista po badaniu optometrycznych (badanie refrakcji / wady wzroku).

Przykładowy wygląd recepty od specjalisty po badaniu:

 

Okulary do dali, są to okulary do codziennego użytkowania, do patrzenia na dal.

Okulary do bliży są to okulary do czytania, do prac bliskich, dla osób którym czytanie czy praca z bliska bez korecji sprawia trudności (dla osób z presbiopią / starczowzrocznością).
 

Dla wykonania okularów istotne są parametry takie jak:

  • MOC
  • CYLINDER (tylko wtedy, jeżeli występuje astygmatyzm)
  • OŚ (tylko wtedy, jeżeli występuje astygmatyzm)
  • Odłegłość źrenic (lub PD)

 

Podczas składania zamówienia będziesz poproszony o podanie powyższych wartości w procesie zamówienia:

 

Parametry te należy jedynie dokładnie przepisać w odpowiednich polach (nazwanych tak samo jak na Twojej recepcie).

 

Kolejnym krokiem jest dobór odpowiednich dla Ciebie szkieł okularowych. Każde z nich cechuje inna grubość, powłoki. Wszystkie starannie opisane, abyś mógł wybrać te najlepsze dla Ciebie!

 

Na koniec masz jeszcze możliwość wybrania dodatkowych barwień soczewek okularowych (soczewki mogą być barwione w celu zwiększenia ich funkcjonalności bądź chęci ekspresji i podkreślenia swojej indywidualności. Naturalne widzenie i postrzeganie kolorów, nawet w oślepiającym i rozproszonym świetle. Barwienie soczewki jest stałe i nie reaguje na obecność lub brak światła słonecznego) lub wybrać okulary z fotochromem (Soczewki fotochromowe reagują na światło - przyciemniają się na słońcu, a w pomieszczeniach rozjaśniają się. Soczewki dostępne są w dwóch kolorach: zwiększającym kontrast kolorze brązowym oraz neutralnym szarym, nie mającym wpływu na percepcję barw otoczenia).

 

Dla pewności możesz do nas wysłać także swoja receptę - na końcu procesu zamawiania zostaniesz poproszony o to. Nie musisz tego robić, ale pomoże nam to w dokładnej weryfikacji parametrów, a Tobie da pewność, ze otrzymasz okulary dokładnie takie, jakich potrzebujesz!

  

W razie dodatkowych pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami:
kontakt@wokularach.pl