Okulary polaryzacyjne

Spotkałeś się z określeniem okulary z polaryzacją i chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat? A może szukasz odpowiednich okularów przeciwsłonecznych do samochodu? Niezależnie od tego, z jakiego powodu zainteresował Cię temat, postaramy się pomóc w decyzji, rozwiewając wszelkie wątpliwości.  

Okulary polaryzacyjne co to?

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją zwiększają kontrast widzenia, eliminując oślepiające refleksy i odbicia, zapewniając wyraźny obraz. Kolory widziane przez takie okulary nie tracą przy tym swojej naturalnej barwy. Z tych powodów szczególnie polecane są one przede wszystkim jako okulary dla kierowców czy sportowców. Polecane są jednak także osobom z wrażliwymi oczami czy tym, dla których tradycyjne okulary przeciwsłoneczne są niewystarczające.

Jak działają okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją?

Okulary polaryzacyjne gwarantują dobre widzenie, dzięki temu, że ich powłoka odbija spolaryzowane światło. To takie, które objawia się jako pozioma wiązka światła – najbardziej oślepiająca dla naszych oczu. Dzięki specjalistycznemu działaniu filtr polaryzacyjny przepuszcza tylko to światło, które jest potrzebne do prawidłowego widzenia barw czy kształtów. Dzięki temu, że niektóre okulary przeciwsłoneczne posiadają polaryzację, obraz jest wyraźniejszy, a kolory nasycone i dużo bardziej kolorem przypominają rzeczywistą barwę.

porównanie polaryzacji i braku polaryzacji w okularach

Okulary z polaryzacją czy bez?

Z uwagi na swoją specyfikę, okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją miały najczęściej charakter sportowy, gdyż największą popularnością cieszyły się wśród kierowców, czy sportowców, dla których wyraźne widzenie było najbardziej istotne. Z czasem zaczęto jednak dostrzegać potencjał w tych okularach również jako modele na co dzień, więc postarano się o różnorodność designu okularów przeciwsłonecznych. Dzięki temu każdy może cieszyć się komfortowym widzeniem, niezależnie od okazji.

Jeśli jednak dotychczasowe okulary przeciwsłoneczne dostarczały Tobie satysfakcjonującego widzenia i wygody, nie musisz specjalnie szukać nowego modelu okularów z polaryzacją. Gdy jednak planujesz nabycie nowych okularów do samochodu, rozważ właśnie takie modele z powłoką polaryzacyjną. Podniesie to zarówno poziom Twojego komfortu, jak i jakość widzenia, a co za tym idzie również bezpieczeństwo.

Jakie okulary przeciwsłoneczne do samochodu?

Do samochodu najlepiej szukać okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją, których barwienie szkła jest w odcieniu brązowym lub żółtym. Zapewniają one najbardziej zbliżony do rzeczywistości obraz.

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją – rodzaje

Chcemy, by oferta naszego optyka internetowego była jak najbardziej rozmaita, dzięki temu wiemy, że każdy nasz klient ma okazję odnaleźć model idealny dla siebie. W ofercie wOkularach.pl znajdziesz zarówno okulary polaryzacyjne męskie, dedykowane mężczyznom, którzy potrzebują modelu gwarantującego niczym niezmącone widzenie w każdych okolicznościach. Dostępne są również okulary polaryzacyjne damskie dla kobiet aktywnych, ale też dla Pań, które cenią praktyczne i komfortowe rozwiązania.  

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%