Jak kupić okulary progresywne?

kobieta w okularach progresywnychPrawidłowe widzenie powinno być priorytetem w każdym wieku. Korygowanie wzroku może jednak stanowić wyzwanie szczególnie dla osób, które wcześniej nie doświadczały problemów z poprawnym widzeniem. Z czasem jednak, gałka oka traci na elastyczności i przez to nawet u osób ze świetnym widzeniem, po około 40. roku życia pojawiają się trudności z widzeniem z bliskich odległości. To objawy prezbiopii lub inaczej starczowzroczności, gdyż pojawia się wraz z upływem lat.

Najbardziej powszechnym, bo najtańszym sposobem wielu osób, na poradzenie sobie z pogorszeniem widzenia były okulary do czytania. Zakładane szczególnie wtedy, gdy trzeba było coś przeczytać – tekst w gazecie, etykietę opakowania, czy rozkład autobusów. Problem jest jednak z tym taki, że często w momentach, w których najbardziej były one potrzebne, zapominało się je zabrać ze sobą. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą okulary progresywne, które pozwalają przy pomocy jednej pary okularów widzieć dobrze z daleka, bliska, a także w odległościach pośrednich.

Okulary progresywne co to?

Kluczowym elementem, jaki jest ważny dla poprawnego widzenia w objawach prezbiopii, są okulary progresywne, które dzięki specjalistycznym szkłom progresywnym zapewniają poprawne widzenie. Działają one w taki sposób, że są podzielone na strefy lub inaczej pola widzenia na każdą odległość. Dzięki temu patrząc przez określone miejsca w szkłach progresywnych, zapewniamy sobie dobre widzenie do dali, bliży oraz odległości pośrednich. Dlatego właśnie okulary progresywne dają największy komfort użytkowania. Im bardziej zindywidualizowane szkła progresywne, tym obszary widzenia na każdą odległość są większe.

Okulary progresywne cena

Słyszałeś różne opinie na temat okularów progresywnych i chciałbyś zweryfikować, co jest prawdą a co nie? Zastanawiasz się ile kosztują okulary progresywne? Z chęciąmężczyzna w okularach progresywnych rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości.

Na cenę okularów progresywnych składa się oprawka okularowa, a także szkła korekcyjne. W naszym sklepie dostępne są w wersji ekonomicznej a także premium marki Hoya. Poza tym wyboru można dokonać na poziomie ulepszeń szkła progresywnego a także zwiększenia pola widzenia określonych odległości.

Aby kupić okulary w naszym sklepie potrzebujesz zatem wybrać oprawki, które odpowiadają Tobie pod względem wizualnym, pasują do szkieł progresywnych (odpowiednie oznaczenia znajdziesz przy danej oprawie), a także są dobrane do Twojej twarzy.

Kolejnym krokiem jest posiadanie recepty okularowej i podanie tych danych w procesie zamówienia. Warto, byś dołączył swoją receptę na okulary progresywne, będzie nam łatwiej zweryfikować poprawność parametrów i być może zaproponować zindywidualizowaną ofertę.

Zamawiając okulary progresywne w naszym optyku online, wiesz za co płacisz, dlatego dajemy Tobie do wyboru również kilka możliwości doboru szkieł progresywnych, pod względem ulepszeń czy obszarów widzenia. Dzięki temu możesz maksymalnie dopasować okulary progresywne do swojego stylu życia.

Z uwagi na tak olbrzymią możliwość dostosowania okularów progresywnych do użytkownika, okulary progresywne są droższe niż standardowe. To jednak inwestycja, która się opłaci.

Okulary progresywne cennik

soczewki progresywne ekonomiczne
Nazwa soczewek
Opis
Wygląd*
Cena
Progres standard - uniwersalna soczewka progresywna pozwalająca na wygodne widzenie dali, bliży i pośrednich odległości zdjęcie poglądowe soczewki progresywnej od 399 zł
Progres comfort - zindywidualizowana soczewka progresywna umożliwiająca komfortowe widzenia dali, bliży i odległości pośrednich
- znacznie szerwsze pole widzenia, szczególnie w odległości pośredniej i bliży
zdjęcie poglądowe soczewki progresywnej od 799 zł
Progres individual - maksymalnie spersonalizowane soczewki progresywne
- najszersze obszary widzenia zapewniające naturalne widzenie w każdym kierunku
zdjęcie poglądowe soczewki progresywnej od 1199 zł
soczewki progresywne Hoya
Soczewki progresywne Dynamic - idealny wybór dla osób szukających soczewek progresywnych w atrakcyjnej cenie, a
jednocześnie nie akceptujących kompromisów w komforcie widzenia
- komfortowe pola widzenia na każdą odległość
zdjęcie poglądowe soczewki progresywnej od 850 zł
Soczewki progresywne LifeStyle 3.0 - indywidualna soczewka
- maksymalne szerokości pól widzenia na każda odległość
- bezkompromisowa jakość widzenia we wszystkich kierunkach spojrzenia
- redukcja efektu kołysania oraz pływania obrazu, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa
podczas poruszania się
zdjęcie poglądowe soczewki progresywnej od 1470 zł
Soczewki progresywne Hoyalux ID MyStyle - maksymalnie zindywidualizowane soczewki progresywne
- optymalizacja konstrukcji poprzez uwzględnienie dodatkowych parametrów, uwzględnienie
wymagań dotyczących stylu życia klienta
- poczucie bezpieczeństwa podczas ruchu - stabilny obraz bez efektu pływania
- niezwykle komfortowe widzenie na każą odległość
zdjęcie poglądowe soczewki progresywnej od 1966 zł

*zdjęcia są jedynie poglądowe.

Okulary progresywne opinie

Okulary progresywne to rodzaj korekcji, do której trzeba się przyzwyczaić i dać sobie troszkę czasu na dostosowanie się do nowych oprawek. Pierwsze momenty w nowych okularach progresywnych mogą być szczególnie wymagające dla osób, które nigdy wcześniej nie nosiły oprawek. Na początku możesz mieć wrażenie, że widzisz inaczej a poza tym widzisz kątem oka oprawę. U osób, które nie poświęciły wystarczającej ilości czasu na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji, mogły mieć negatywne opinie o okularach progresywnych. Ci jednak, którzy wcześniej borykali się z trudnością poprawnego widzenia do bliży i często zapominali o swoich okularach do czytania, doceniają i mają pozytywne opinie o okularach progresywnych. 

 


Potrzebujesz porady? Masz pytanie? Napisz do nas lub zadzwoń!

Tel. 22 113 44 48 | email: kontakt@wokularach.pl

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%