Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

Należysz do grona kilkunastu milionów Polaków mających krótkowzroczność, nadwzroczność lub astygmatyzm? Co sezon letni zastanawiasz się, czy okulary przeciwsłoneczne korekcyjne są dla Ciebie? Może to w końcu czas, by ułatwić sobie funkcjonowanie w letni, słoneczny dzień i pomyśleć o okularach przeciwsłonecznych z korekcją.

okulary przecisłoneczne korekcyjne

Osoby z wadą wzroku, które chcą w słoneczny dzień chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV mogą zdecydować się na soczewki kontaktowe z okularami przeciwsłonecznymi, fotochromy lub okulary przeciwsłoneczne korekcyjne. Te ostatnie są często wybierane ze względu na niższe koszty w porównaniu z fotochromami. Jakie są ich wady oraz zalety? Jaki jest koszt takich okularów przeciwsłonecznych z korekcją?

Okulary przeciwsłoneczne z korekcją jakie i dla kogo?

Jeśli nie możesz lub nie chcesz nosić soczewek kontaktowych łącząc je z tradycyjnymi okularami przeciwsłonecznymi lub masz ochotę po prostu połączyć dwa w jedno, możesz kupić okulary słoneczne z korekcją. Okulary przeciwsłoneczne dla osób z wadą wzroku to po prostu modele z barwionymi szkłami okularowymi. Dzięki temu mogą być świetnym połączeniem praktyczności z funkcjonalnością. Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne mogą być stosowane przez każdego, kto pragnie mieć w swojej szafie taki model oprawek. Niezależnie od tego jaką wadę wzroku posiadasz, możesz sprawić sobie modne okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi.

Istnieje jeszcze jedno bardzo atrakcyjne rozwiązanie. Niektóre marki jak np. Emporio Armani, Senja czy Solano tworzą modele okularów korekcyjnych z nakładkami przeciwsłonecznymi. W momencie gdy filtr UV nie jest już potrzebny wystarczy zdjąć dodatkową osłonę. Zazwyczaj nakładki są przygotowane w kilku różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu dokonując jednego zakupu otrzymujesz wiele nowych możliwości. W ten sposób nabywając jedną parę szkieł korekcyjnych, otrzymuje się w zestawie idealne okulary przeciwsłoneczne dla osób z wadą wzroku.

Wady i zalety okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych?

Podstawową ich zaletą jest połączenie dwóch rodzajów okularów w jedno, co ułatwia codzienne funkcjonowanie z wadą wzroku i intensywnym nasłonecznieniu. Problem pojawia się jednak, gdy wchodzimy do pomieszczenia i okulary należy zdjąć. Wtedy musimy posiadać jako zamiennik tradycyjne okulary korekcyjne, które założymy wtedy, gdy ochrona UV jest niepotrzebna.

Do większości oprawek możesz wstawić szkła przeciwsłoneczne korekcyjne:

Przewagę nad okularami przeciwsłonecznymi korekcyjnymi mają fotochromy, których przyciemnienie dostosowuje się do warunków pogodowych, a w pomieszczeniach szkła rozjaśniają się, wracając do przezroczystości. To idealna propozycja dla osób pracujących dynamicznie, często zmieniających miejsce pobytu. Okulary przeciwsłoneczne z korekcją są jednak bardziej atrakcyjne cenowo. Niektórym osobom fotochromy mogą także nie przypaść do gustu ze względu na to, że po wejściu do np. pomieszczenia potrzebują chwili żeby się rozjaśnić. Jednak najnowsze modele są wyposażone w szkła, które coraz szybciej reagują za zmienność oświetlenia. Po krótkim okresie adaptacji do tego rodzaju okularów, każdy będzie w stanie z nich bez problemu korzystać.

Ile kosztują szkła korekcyjne przeciwsłoneczne?


Decydując się na zakup korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych należy liczyć się z potrzebą doliczenia określonej kwoty do danej kwoty okularów. W przypadku fotochromów to 300 złotych.

Z kolei szkła okularowe do okularów przeciwsłonecznych z korekcją, które są po prostu barwione, dzięki czemu na stałe przybierają określony kolor, to koszt 150 złotych. Gwarantują one 100% ochrony przed promieniowaniem UV, a do tego mogą mieć moce korygujące różne wady wzroku. Choć dla niektórych osób może się to wydawać dużo, to warto zastanowić sięnad wieloma plusami okularów przeciwsłonecznych z korekcją i czy zainwestowane pieniądze zwrócą się w odczuwanym komforcie w życiu codziennym.

Duże zainteresowanie w ostatnich latach budzą okulary z nakładkami, które mogą być również alternatywą dla okularów przeciwsłonecznych z korekcją. W takim przypadku otrzymujemy 2 w cenie 1, czyli oprawkę korekcyjną z nakładką, która zamienia je w przeciwsłoneczne. Kwota jaką należy zapłacić a takie modele zależy od marki oraz ilości proponowanych wymiennych osłon. W większości waha się w przedziale 100-150 złotych.

Okulary przeciwsłoneczne dla okularników? Oczywiście, że tak!

Często osoby z wadą wzroku uważają, że okulary przeciwsłoneczne nie są dla nich. Oczywiście to błąd. Obecnie na rynku pojawiło się sporo nowych rozwiązań i propozycji jak zamienić okulary przeciwsłoneczne na korekcyjne. Każdy powinien chronić swoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Jest to inwestycja przede wszystkim w swoje zdrowie, zatem zdecydowanie warto rozważyć różne opcje, których mamy całkiem sporo. Wystarczy wybrać rozwiązanie, które jest dla Ciebie najwygodniejsze i korzystać ze swoich okularów przeciwsłonecznych ze szkłami korekcyjnymi przez długie lata.

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%