Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

Należysz do grona kilkunastu milionów Polaków, mających krótkowzroczność, nadwzroczność lub astygmatyzm? Co sezon letni zastanawiasz się, czy są okulary korekcyjne przeciwsłoneczne? Może to w końcu czas, by ułatwić sobie funkcjonowanie w letni, słoneczny dzień i pomyśleć o okularach przeciwsłonecznych z korekcją. 

okulary przecisłoneczne korekcyjneOsoby z wadą wzroku, które chcą w słoneczny dzień chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV mogą zdecydować się na soczewki kontaktowe z okularami przeciwsłonecznymi, fotochromy lub okulary przeciwsłoneczne korekcyjne. Te ostatnie są często wybierane ze względu na niższe koszty w porównaniu z fotochromami. Jakie są ich wady oraz zalety? Jaki jest koszt takich okularów przeciwsłonecznych z korekcją?

Okulary przeciwsłoneczne z korekcją dla kogo?

Jeśli nie możesz lub nie chcesz nosić soczewek kontaktowych łącząc je z tradycyjnymi okularami przeciwsłonecznymi lub masz ochotę po prostu połączyć dwa w jedno, możesz kupić okulary słoneczne z korekcją. Okulary przeciwsłoneczne dla osób z wadą wzroku to po prostu modele z barwionymi szkłami okularowymi. Dzięki temu mogą być świetnym połączeniem praktyczności z funkcjonalnością. Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne mogą być stosowane przez każdego, kto pragnie mieć w swojej szafie taki model oprawek. Niezależnie od tego jaką wadę wzroku posiadasz, możesz sprawić sobie modne okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi.

Wady i zalety okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych?

Podstawową ich zaletą jest połączenie dwóch rodzajów okularów w jedno, co ułatwia codzienne funkcjonowanie z wadą wzroku i intensywnym nasłonecznieniu. Problem pojawia się jednak, gdy wchodzimy do pomieszczenia i okulary należy zdjąć. Wtedy musimy posiadać jako zamiennik tradycyjne okulary korekcyjne, które założymy wtedy, gdy ochrona UV jest niepotrzebna. Przewagę nad okularami przecwsłonecznymi korekcyjnymi mają fotochromy, których przyciemnienie dostosowuje się do warunków pogodowych, a w pomieszczeniach szkła rozjaśniają się, wracając do przezroczystości. Okulary przeciwsłoneczne z korekcją są jednak bardziej atrakcyjne cenowo.

Ile kosztują szkła korekcyjne przeciwsłoneczne?

Szkła okularowe do okularów przeciwsłonecznych z korekcją są po prostu barwione, dzięki czemu na stałe przybierają określony kolor, gwarantując 100% ochrony przed promieniowaniem UV. Koszt barwienia to około 150 złotych i choć dla niektórych osób może się to wydawać dużo, to warto zastanowić się jak bardzo przyda się nam para okularów przeciwsłonecznych z korekcją i czy zaiwestowane pieniądze zwrócą się w naszym komforcie w życiu codziennym.

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów marek SENJA i SIYU, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%