Okulary fotochromowe

okulary fotochromoweOsoby z wadą wzroku chcące chronić swój wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV, mają do wyboru soczewki kontaktowe w połączeniu ze standardowymi okularami przeciwsłonecznymi, okulary słoneczne, a także okulary fotochromowe. Dlaczego warto zdecydować się na ostatnią opcję? Dla kogo są fotochromy? Jak działają?

Ochrona naszych oczu przed działaniem promieniowania UVA i UVB jest bardzo ważne, gdy chcemy zapobiec poważnym chorobom oczu, a także starzeniu się skóry wokół oczu. Choć myśląc o ochronie oczu przed słońcem, pierwsze co przychodzi nam do głowy to okulary przeciwsłoneczne, do wyboru mamy również inne, bardzo interesujące opcje m.in. właśnie okulary fotochromowe, potocznie nazywane fotochromami.

Co to okulary fotochromowe?

To oprawki ze szkłami fotochromowymi, które reagują na natężenie promieniowania UV, co oznacza, że ich przyciemnienie dostosowane jest do intensywności nasłonecznienia. Dzięki temu, gdy znajdujemy się na zewnątrz są ciemne, a w pomieszczeniu szybko wracają do przezroczystości i wyglądają jak tradycyjne okulary korekcyjne. Ktoś może powiedzieć – magia – ale to całkiem nieskomplikowana w swym działaniu reakcja, która może skutecznie uchronić oczy przed poważnymi konsekwencjami nadmiernej ekspozycji na słońce bez ochrony.

Choć fotochromy istnieją już od 1964 roku, to w ostatnim czasie ich rozwój technologiczny następował najszybciej, prowadząc do tego, że szkła fotochromowe zabarwiają się na mocniej, a następnie bardzo szybko odbarwiają się zapewniając dobre widzenie, gdy jesteśmy w pomieszczeniach. 

Na poziom oraz szybkość przyciemnienia, wpływa również oprócz promieniowania UV, także temperatura, a także grubość szkła fotochromowego.

Część okularów fotochromowych ma już gotowe szkła w oprawce

Okulary korekcyjne fotochromowe

Osoby, które mają wadę wzroku, często narzekają na to, że muszą rezygnować z okularów przeciwsłonecznych lub nosić soczewki kontaktowe, okulary korekcyjne fotochromowe rozwiązują ten odwieczny problem okularników w najbardziej słoneczne dni. Okulary korekcyjne przyciemniane w taki sposób, w jaki działa to z soczewkami fotochromowymi, pozwala na dobre widzenie zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Takie okulary reagują bowiem na zmiany oświetlenia i dostosowują przyciemnienie do panujących warunków wokół.

Przyciemniane okulary vs okulary fotochromowe - jakie są różnice?

Okulary przyciemnione mogą być na stałe, wtedy mamy do czynienia z barwieniem soczewki w okularach korekcyjnych. W takim przypadku możesz liczyć na korekcję wzroku oraz ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym, ale gdy przebywasz dłużej w pomieszczeniu wygodniej jest zmienić okulary przyciemnione na standardowe oprawki. W okularach fotochromowych przyciemnienie działa wtedy, gdy działają promienie słońca, a gdy wchodzisz do pomieszczenia, soczewki fotochromowe w okularach korekcyjnych stopniowo się rozjaśniają. Takie są różnice między okularami przyciemnianymi na stałe a fotochromami.

Jakie kolory mają szkła fotochromowe?

W sklepie wOkularach.pl okulary fotochromowe możesz wybrać z zabarwieniem szkieł w trzech kolorach: szarym, brązowym i zielonym. Dzięki temu, z łatwością dopasujesz kolor szkieł fotochromowych do zabarwienia oprawki. 

kolory fotochromów

Fotochromy szare czy brązowe – jakie warto wybrać?

Zastanawiasz się, jaki kolor fotochromu będzie dla Ciebie i Twoich potrzeb najbardziej odpowiedni? Jeśli chcesz, by szkła fotochromowe były mocniej przyciemnione, to odpowiedni może okazać się kolor szary, gdyż ściemnia się mocniej o około kilka procent. Gdy oczekujesz, że szkła fotochromowe będą oddawały żywsze kolory – wybierz fotochrom brązowy.  

Czy są dostępne okulary progresywne fotochromowe?

Jeśli masz prezbiopię lub inaczej starczowzroczność, potrzebujesz okularów progresywnych, które pomogą Tobie widzieć z każdej odległości, a nie tylko do bliży. Dla osób, które jeszcze bardziej cenią komfort, przygotowaliśmy możliwość zakupu okularów progresywnych fotochromowych, które nie dość, że korygują wadę wzroku, to jeszcze soczewki okularowe reagują na zmianę oświetlenia/nasłonecznienia. Dzięki takiemu połączeniu możesz naprawdę cieszyć się wspaniałym widzeniem w każdych warunkach. Do wyboru są okulary progresywne fotochromowe z soczewkami ekonomicznymi, a także premium marki Hoya. Do Ciebie należy wybór czy zdecydujesz się na okulary progresywne fotochromy, czy nie! U nas możesz liczyć na przejrzystość oferty wszystkich okularów i szkieł.

Szkła fotochromowe można wstawić w standardowe oprawki

Czy fotochrom działa w samochodzie?

Interesują Cię okulary fotochromowe do samochodu? Zastanawiasz się, czy fotochromy w ogóle mają jakiekolwiek zastosowanie podczas jazdy autem? Wcześniej rzeczywiście odradzano kierowcom okulary fotochromowe do jazdy, gdyż szybafotochromy samochodu skutecznie blokowała okulary ze szkłami fotochromowymi przed przyciemnieniem. Obecnie są już na rynku okulary fotochromowe dla kierowców i ze względu na to, że to dedykowane rozwiązanie, szyba samochodowa nie przeszkadza w działaniu fotochromów. Dzięki temu kierowcy mogą korzystać z zalet tego rodzaju okularów i cieszyć się bezpieczną jazdą.

Okulary sportowe fotochromy

Część osób pyta o okulary fotochromowe w kontekście uprawiania sportu, otóż poleca się okulary sportowe z fotochromem zarówno do jazdy na rowerze, jak i biegania. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możesz liczyć na większy komfort w uprawianiu sportu i cieszyć się jego urokami przez cały rok.

Jak kupić okulary rowerowe fotochromowe?

W sklepie wOkularach.pl możesz wstawić szkła fotochromowe do dowolnej sportowej oprawki z naszej oferty. Wystarczy, że w procesie zamówienia wybierzesz odpowiednią opcję fotochromów. Jeśli interesują Cię okulary rowerowe fotochromy, to zwróć przede wszystkim uwagę na model oprawek, jaki wybierzesz. Najlepiej, by był on dedykowany aktywnościom sportowym, a także by był wykonany z lekkiego, ale wytrzymałego tworzywa. Dzięki temu wszystkiemu okulary fotochromowe na rower będą dobrze się prezentować, spełnią swoją funkcję, a także będą praktyczne.

Czy fotochromy są zdrowe?

Promieniowanie ultrafioletowe może skutecznie wpłynąć na zdrowie naszych oczu, a także skóry wokół nich, dlatego tak istotne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej w postaci okularów przeciwsłonecznych lub właśnie okularów fotochromowych. Ta druga opcja zdecydowanie bardziej podoba się osobom praktycznym, które oczekują rozwiązania 2 w 1. Fotochromy dzięki swojemu dwoistemu działaniu pozwalają zachować Twoim oczom 100-procentową ochronę przed promieniowaniem UV przez cały czas, dlatego są tak korzystne dla zdrowia oczu. Jeśli zatem zastanawiałeś się, czy fotochromy są zdrowe, to te wątpliwości rozwiewamy.

Okulary fotochromy cena

Praktyczność oraz funkcjonalność musi kosztować troszeczkę więcej od standardowych rozwiązań, jednak w optyku online jakim jest wOkularach.pl możesz liczyć na konkurencyjne ceny i atrakcyjne oferty. Dzięki temu, każdy może pozwolić sobie na komfort płynący z użytkowania okularów fotochromowych. Jeśli interesuje się cena okularów fotochromowych, musisz liczyć się z dopłatą ok. 330 złotych do wybranej przez Ciebie opcji szkieł okularowych. W naszym sklepie wiesz za co płacisz, dlatego już w procesie zamówienia, wszystko jest transparentne i jasne.

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%