Okulary przeciwsłoneczne okrągłe

Okrągłe okulary przeciwsłoneczne to od kilku sezonów naprawdę modny model. Można kupić je zarówno w wersji damskiej jak i męskiej, wiele modeli pasuje po prostu do obu płci i wspaniale prezentuje się w każdych okolicznościach.

Przez spore grono osób, okrągłe okulary są nazywane po prostu „lenonkami”. Nazwa pochodzi od Johna Lenona, brytyjskiego muzyka, który za życia często nosił właśnie taki kształt swoich okularów przeciwsłonecznych. W XX wieku ten typ okularów bardzo popularny był również wśród hippisów.

Obecnie często wybierane są zarówno w wersji okularów korekcyjnych jak i przeciwsłonecznych. W większości modeli, oprawki mają kształt koła, jednak zdarza się, że czasem lekko odbiegają od tego kształtu i są lekko wydłużone na dole.

Okrągłe okulary przeciwsłoneczne polecane są dla osób o twarzy trójkątnej bądź w kształcie serca, najmniej zaleca się je osobom o twarzy okrągłej, gdyż mogą spotęgować jeszcze bardziej jej krągłość i może nie wyglądać to korzystnie.

W takim typie okularów przeciwsłonecznych Twoja stylizacja nabierze wyjątkowego wyrazu i sprawi, że na pewno będziesz się wyróżniać z tłumu. Jeśli więc jesteś osobą, która lubi się wyróżniać – rozważ ten model.

Okulary przeciwsłoneczne okrągłe mają w naszym sklepie filtr UV400, chroniący przed słońcem. W naszym sklepie znajdziesz takie marki jak bardzo popularny Ray-ban®, Versace, Prada, Emporio Armani czy Dolce&Gabbana oraz wiele innych znanych marek.