Okulary korekcyjne damskie

Okulary korekcyjne damskie

Do niedawna okulary korekcyjne uważane były za zbędny i niechciany dodatek, z uwagi na mały wybór modeli, nieciekawe kształty oraz ciężkie oprawki i szkła okularowe. Obecnie szeroki asortyment, interesujące modele, a także lekkie tworzywo, z którego są wykonane okulary korekcyjne damskie sprawiają, że stały się one przez niektóre z pań tak pożądane, że nawet bez wady wzroku chętnie po nie sięgają wybierając tak popularne w ostatnim czasie „zerówki”.

Wybór okularów korekcyjnych damskich dostępnych na rynku sprawia, że często zapominamy o ich podstawowej roli jaką pełnią, czyli poprawiającą wzrok. Na pierwszy rzut oka ważny jest kształt oprawek korekcyjnych oraz ich kolor, a dopiero na dalszy plan schodzą soczewki okularowe. Tymczasem współcześnie, warto przyjrzeć się obu tym aspektom, z uwagi na szeroki wachlarz możliwości. Możesz dopasować zarówno oprawki jak i szkła okularowe do swoich potrzeb, a także stylu życia.

Dobrze dobrane oprawki korekcyjne

Przy zakupie okularów korekcyjnych damskich warto zwrócić uwagę na ich kształt, który powinien być dopasowany do naszej twarzy. Nieco inne oprawki będą pasowały do trójkątnej twarzy, inne do okrągłej, a jeszcze inne do twarzy pociągłej. Kobiety o twarzy owalnej mają za to największy wybór opraw korekcyjnych. Gdy wiemy już jaki kształt okularów nas interesuje, istotnym elementem procesu wyborów korekcji jest wybranie odpowiedniego rozmiaru oprawy, aby atrakcyjnie wyglądała na naszej twarzy każdego dnia. Jeśli to nie pierwsze okulary korekcyjne jakie kupujesz, warto trzymać się wymiarów, które Tobie odpowiadają i wiesz, że będą pasować. W przypadku doboru okularów po raz pierwszy możesz skorzystać z dostępnych w sklepie opcji przymierzalni i przed zakupem okularów korekcyjnych sprawdzić, czy wybrany model pasuje do twarzy.

Czym kierować się podczas doboru oprawek korekcyjnych? Przede wszystkim najważniejsze są Twoje odczucia w danych okularach. Zwróć uwagę na to, czy dobrze się w nich czujesz, czy oprawki nie zsuwają się z nosa oraz czy zauszniki nie wydają się zbyt długie. Ponadto górna część oprawki powinna mieścić się pod Twoimi brwiami, z pewnością nie powinna za górną linię brwi wychodzić – po tym łatwo poznać, czy oprawka nie jest do naszej twarzy zbyt duża. Warto też wziąć pod uwagę barwę oprawek. Części pań będą odpowiadać bardziej ciepłe barwy, a innym zimne.

Najmodniejsze modele okularów dla kobiet

Do najpopularniejszych kształtów oprawek okularowych damskich, należą okulary owalne, okrągłe, prostokątne, aviator, wayfarer, kocie. Wśród nich na pewno każda z pań znajdzie coś dla siebie. W ofercie mamy zarówno bardzo klasyczne, minimalistyczne oprawki korekcyjne, jak i te najbardziej trendy. Okulary korekcyjne w sklepie wOkularach.pl dzielą się na trzy typy: patentki, oprawki żyłkowe i okulary pełne. Te pierwsze charakteryzują się tym, że często soczewka okularowa nie ma obramowania, a zauszniki są mocowane zamiast do oprawy, to do szkła. Żyłkowe oprawki okularów korekcyjnych to często oprawka cienka, umieszczona tylko na górze soczewek korekcyjnych. Ostatnim typem są oprawki pełne, czyli mocno widoczne, okalające całe szkła korekcyjne.

Dzięki naszej współpracy z największymi dystrybutorami okularów w Polsce, mamy możliwość posiadania w ofercie markowych i oryginalnych okularów korekcyjnych damskich takich marek jak Ray-ban®, Emporio Armani, Prada, Dolce&Gabbana, Michael Kors, Tommy Hilfiger czy też nieco tańsze marki jak Solano oraz Fontana.

Wejdź do świata okularów korekcyjnych dla Pań:

okulary korekcyjne damskie Ray-Ban okulary korekcyjne damskie Versace okulary korekcyjne Anne Marii
okulary korekcyjne damskie Vogue Eyewear okulary korekcyjne damskie Dolce&Gabbana okulary korekcyjne Carrera
okulary korekcyjne damskie Solano okulary korekcyjne damskie Michael Kors okulary korekcyjne damskie Tommy Hilfiger
okulary korekcyjne damskie Emporio Armani okulary korekcyjne damskie Prada okulary korekcyjne damskie Max Mara