Okulary korekcyjne damskie

Do niedawna okulary korekcyjne uważane były za zbędny i niechciany dodatek, z uwagi na mały wybór modeli, nieciekawe kształty, oraz ciężkie oprawki i szkła okularowe. Obecnie szeroki asortyment, interesujące modele, a także lekkie tworzywo, z którego są wykonane okulary korekcyjne damskie sprawiają, że stały się one przez niektóre z pań tak pożądane, że nawet bez wady wzroku chętnie po nie sięgają.

Wybór okularów korekcyjnych damskich dostępnych na rynku sprawia, że często zapominamy o ich podstawowej roli jaką pełnią, czyli poprawiającą wzrok. Na pierwszy rzut oka ważny jest kształt oprawek korekcyjnych, a dopiero na dalszy plan schodzą soczewki okularowe. Tymczasem współcześnie warto przyjrzeć się obu tym aspektom, z uwagi na szeroki wachlarz wyboru.

Przy zakupie okularów korekcyjnych damskich warto zwrócić uwagę na ich kształt, który powinien być dopasowany do naszej twarzy. < Przeczytaj o tym na naszym BLOGU >

Do najpopularniejszych kształtów oprawek okularowych dla kobiet należą owalne, okrągłe, prostokątne, aviator, wayfarer, kocie. Wśród nich na pewno każda z pań znajdzie coś dla siebie.

Okulary korekcyjne w sklepie wOkularach.pl dzielą się na trzy typy: patentki, oprawki żyłkowe i okulary pełne. Te pierwsze charakteryzują się tym, że często soczewka okularowa nie ma obramowania, a zauszniki są mocowane zamiast do oprawy, to do szkła. Żyłkowe oprawki okularów korekcyjnych to często oprawka cienka, umieszczona tylko na górze soczewek korekcyjnych. Ostatnim typem są oprawki pełne, czyli mocno widoczne, okalające całe szkła korekcyjne.

Okulary korekcyjne damskie wOkularach.pl to markowe, oryginalne modele prosto od takich producentów jak Ray-ban®, Emporio Armani, Prada, Dolce&Gabbana, Michael Kors, Tommy Hilfiger czy też nieco tańsze marki jak Solano oraz Fontana.