Okulary korekcyjne typu żyłka

Dobrze dobrane okulary korekcyjne będą naszą chlubą i wizytówką. To ważne, gdyż często okulary nosimy na co dzień, w różnych sytuacjach i do przeróżnych stylizacji. Podczas doboru nowych opraw okularowych, zwracamy często uwagę na to co nam się podoba pod względem estetycznym, zapominając często o tym, że nie każdy model okularów będzie nam pasował. W zależności bowiem od naszego kształtu twarzy, różny typ opraw i ich kształt będzie dla nas odpowiedni.

Warto także zastanowić się na tym, jak często używamy okularów oraz jakie elementy w okularach będą dla nas naprawdę ważne zaraz po dopasowaniu do twarzy.

Kiedy warto wybrać okulary typu żyłka?

Jeśli jesteś osobą, która nie lubi jak okulary na twarzy pełnią pierwszoplanową rolę, to okulary korekcyjne typu żyłka mogą się u Ciebie sprawdzić doskonale. To zdecydowanie mniej widoczne modele okularów korekcyjnych niż z oprawkami pełnymi. Modele okularów typu żyłka będą pasować do większości stylizacji, zarówno na wyjścia formalne jak i te mniej. Nadadzą osobie noszącej stylu i elegancji, odpowiedniej również na co dzień. Takie oprawki charakteryzują się tym, że są półpełne lub półobwódkowe, to znaczy, że często nie okalają soczewek okularowych w całości, tylko często od góry. Oprawka taka jest delikatniejsza i subtelniejsza przez co mniej odznaczająca się. Oprawki w takich modelach podtrzymywane są przez metalową żyłkę, skąd wzięła się nazwa tego typu opraw. Przez ekspertów uważane za bardzo wytrzymałe i łatwe w naprawie po ewentualnych uszkodzeniach mechanicznych.