Okulary przeciwsłoneczne aviator

Kształt okularów jakim jest Aviator to z pewnością ponadczasowy model, który na tyle wpisał się we współczesną modę okularową, że stał się już klasyką. Od wielu lat Aviator należy do najczęściej wybieranych modeli okularów przeciwsłonecznych, choć również wśród użytkowników okularów korekcyjnych cieszy się uznaniem.

Początkowo Aviatory były produkowane dla pilotów sił powietrznych USA, którzy potrzebowali ochrony oczu przed promieniami słońca na wysokościach. Kilka lat później Aviatory Ray-ban® trafiły do regularnej sprzedaży i spodobały się użytkownikom okularów. Popularności Aviatorów pomógł film „Top Gun” z Tomem Cruisem, który w „pilotkach”, bo tak nazywane są potocznie Aviatory, podbił serca wielu kobiet i sprawił, że mężczyźni chcieli wyglądać tak jak on.  

Aviatory na rynku dostępne są o różnych wielkościach soczewek okularowych, dlatego pasują większości osób. Dodatkową zaleta jest fakt, że wiele modeli to unisex, co oznacza, że ten sam model może z powodzeniem być noszony zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.

Aviatory marki Ray-ban® to wysoka jakość materiałów oraz precyzja wykonania, dzięki czemu kupujący takie okulary może liczyć na ich wytrzymałość. Dodatkowo w modelach okularów Aviator zastosowano filtr UV, chroniący oczy przed szkodliwym działaniem słońca.