Okulary korekcyjne aviator

Aviator to kultowy już kształt okularów, który chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Noszony przez wielu celebrytów i wykorzystywany w stylizacjach w wielu kasowych produkcjach Hollywood, zyskał przez lata na popularności i wciąż nieprzerwanie przoduje wśród najczęściej sprzedawanych okularów na całym świecie. Choć przez film „Top Gun” z Tomem Cruisem głównie kojarzy się z okularami przeciwsłonecznymi, to kształt aviator występuje również wśród okularów korekcyjnych.

Początki tego kształtu okularów sięgają lat 30. XX wieku, kiedy to jeden z amerykańskich dowódców lotnictwa USA zwrócił się do firmy Bausch&Lomb, ówczesnego właściciela marki Ray-ban® o stworzenie linii okularów przeciwsłonecznych, które pomogą zachować dobre widzenie pilotów na wysokości, chroniąc tym samym przed oślepiającymi promieniami słońca. To sprawiło, że potocznie aviatory nazywane są też „pilotkami”. Obecnie właścicielem marki Ray-ban® jest Luxottica.

Oprawki korekcyjne dla każdego

Aviatory najlepiej prezentować będą się na twarzy kwadratowej oraz owalnej. Doskonałą informacją dla osób, którym podoba się kształt aviatora, jest jednak to, że pasują do większości kształtów twarzy, ponieważ na rynku dostępne są obecnie różne wielkości szkieł okularowych oraz samych oprawek. Ponadto wiele modeli jest sprzedawanych jako unisex. To oznacza, że aviator pasuje zarówno mężczyznom jak i kobietom.  Na rynku dostępne są również modele dziecięce o tym kształcie. Decydując się na zakup aviatorów marki Ray-ban® u certyfikowanego sprzedawcy jakim jest sklep wOkularach.pl, mamy pewność, że będzie to zakup na lata, ze względu na wysoką jakość wykonania i materiałów. Oprawki w kształcie aviatora są wykonane z metalu i występują w kolorze złotym, srebrnym, czarnym z elementami złotego oraz niebieskim. Pomimo tego, że okulary korekcyjne aviator mają cienką i delikatną oprawkę, wielkość soczewek okularowych oraz kształt okularów sprawia, że mogą one być dominującym dodatkiem naszej stylizacji, nadając całości modnego i interesującego wyrazu. Pasują jednak do wszystkiego - zarówno na co dzień jak i na bardziej eleganckie okazje. Aviator jest idealnym przykładem na to, że klasyka zawsze się sprawdza i jest niezastąpiona.

Inne marki również wzorują się na najpopularniejszym modelu Ray-ban®. Kształt aviator, popularnie nazywany pilotkami występuje również w przypadku okularów takich marek jak elegancki Dior czy przystępne cenowo Solano.

Czy okulary korekcyjne aviator są dla mnie?

Najważniejsze przy wyborze okularów jest to, żeby mieć pewność, że będziemy czuli się w wybranym modelu komfortowo, dlatego nasze samopoczucie miejmy na względzie zawsze na pierwszym miejscu. Gdy wiemy, że ten kształt opraw odpowiada naszym oczekiwaniom warto zastanowić się, w jakim rozmiarze okulary korekcyjne aviator będą dla nas najlepsze. Warto zwrócić uwagę na szerokość oprawki, szerokość szkła czy szerokość zausznika. Istotnym aspektem jest też kolor oprawki, który w zależności od oprawy twarzy może również być istotny dla całokształtu. Pamiętajmy też, że jeśli zdecydujemy się na oprawkę w kształcie aviatora a mamy większą wadę wzroku, powinniśmy pomyśleć o cieńszej soczewce okularowej, która będzie prezentować się zdecydowanie lepiej w takiej oprawce.