Okulary korekcyjne aviator

Aviator to kształt okularów, który chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Od wielu lat nieprzerwanie przoduje wśród najczęściej sprzedawanych okularach na całym świecie. Choć przez film „Top Gun” z Tomem Cruisem głównie kojarzy się z okularami przeciwsłonecznymi, to kształt Aviator występuje również wśród okularów korekcyjnych.

Początki tego kształtu okularów sięgają lat 30. XX wieku, kiedy to jeden z amerykańskich dowódców lotnictwa USA zwrócił się do firmy Bausch&Lomb, ówczesnego właściciela marki Ray-ban® o stworzenie linii okularów przeciwsłonecznych, które pomogą zachować dobre widzenie pilotów na wysokości. Wtedy bowiem zwykle słońce najbardziej utrudniało widoczność. To sprawiło, że potocznie Aviatory nazywane są też „pilotkami”.

Zaletą okularów typu Aviator jest fakt, że pasują do większości kształtów twarzy, ponieważ na rynku dostępne są obecnie różne wielkości szkieł okularowych. Ponadto wiele modeli jest sprzedawanych jako unisex. To oznacza, że Aviator pasuje zarówno mężczyznom jak i kobietom.  

Decydując się na zakup Aviatorów marki Ray-ban® u certyfikowanego sprzedawcy, mamy pewność, że będzie to zakup na lata, ze względu na wysoką jakość wykonania i materiałów. Dodatkowo, w przypadku okularów przeciwsłonecznych chronimy w sposób prawidłowy nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Kształt Aviator jest idealnym przykładem na to, że klasyka zawsze się sprawdza i jest niezastąpiona.

Najważniejsze jednak przy wyborze okularów jest to, żeby posiadacz tego modelu czuł się w nich komfortowo, dlatego nasze samopoczucie miejmy na względzie zawsze na pierwszym miejscu.