Dobieramy okulary do kształtu twarzy!

Dobieramy okulary do kształtu twarzy!

27 cze

Obecnie na rynku okularów zarówno korekcyjnych jak i przeciwsłonecznych, jest bardzo duży wybór – warto jednak podczas szukania odpowiedniej pary okularów wziąć pod uwagę nie tylko nasz gust jeśli chodzi o ich wygląd, ale też kształt opraw, który będzie dopasowany do kształtu naszej twarzy.


okulary a kształt twarzy - infografika

 

Jak dobrać okulary do twarzy okrągłej?

Nowe oprawki mogą w szybki sposób odwrócić uwagę od okrągłej twarzy i sprawić, że będzie ona wyglądała na szczuplejszą poprzez optyczne wydłużenie buzi. Przy doborze okularów  do okrągłej twarzy, warto kierować się zatem prostokątnym kształtem oprawek. To na co powinno się zwracać uwagę pośród oferty okularów to jak najwęższe szkła, w ciemnych oprawkach. Taki zabieg sprawi, że okrągła twarz stanie się w odczuciu osób trzecich bardziej pociągła i szczupła. Dobrym pomysłem będą też okulary w kształcie kociego oka. Wyciągnięte rogi opraw w tym kształcie również powodują osiągnięcie zamierzonego efektu, jakim jest wyszczuplenie okrągłej twarzy poprzez odpowiednio dobrane okulary.

Jakie okulary dla twarzy w kszałcie serca?

Osoby z twarzą w kształcie serca powinny podczas wyboru oprawek, zwrócić uwagę na to, czy nie będą one dodatkowo poszerzać górnej części naszej twarzy – warto zatem przy zakupie okularów kierować się tym, aby na twarzy były one jak najmniej widoczne. Idealne będą dla Ciebie okulary w kształcie aviatora czyli między innymi ponadczasowe, klasyczne modele marki Ray-ban®: Ray-Ban® 6489 2501 58 lub Ray-Ban® 6489 2500 58. Okularami, które okażą się strzałem w dziesiątkę będą wszystkie z delikatnymi, jasnymi oprawkami lub całkowicie bez oprawek tzw. patentki, a także okulary rozszerzane ku dołowi. Osoby, o twarzy w kształcie serca podczas doboru nowych oprawek powinny raczej zrezygnować z prostokątnych i kwadratowych okularów, a także z modeli, które mają mocno zaznaczoną górę tzw. okulary na żyłkę.

W jakich okularach najlepiej będzie osobom o twarzy kwadratowej?

Osoby, o takim kształcie twarzy powinny pamiętać by unikać okularów o ostrych krawędziach, które jeszcze bardziej zaostrzą rysy kwadratowej twarzy – okularami możemy sprawnie i estetycznie złagodzić ostrość twarzy. Dla osób z twarzą kwadratową idealne okażą się okulary okrągłe lub okulary w kształcie owalnym. Dobrym wyborem będą też popularne i ponadczasowe aviatory. Jeśli masz twarz kwadratową – możesz zaszaleć również z różnego rodzaju wzorami, kolorami oprawek o łagodnych kształtach, które skutecznie odwrócą uwagę od mocno zarysowanej żuchwy.

Jakie okulary dla twarzy podłużnej?

Osobom o podłużnym kształcie twarzy polecane są wszelkie oprawy, które sprawią, że twarz będzie bardziej poszerzona. Taki zabieg sprawi, że wyrównamy proporcje twarzy i odwrócimy uwagę od podłużnej twarzy. Jeśli jesteś osobą właśnie o takim kształcie buzi – czuj się wolny w wyborze okularów okrągłych, tzw. oversized, a także okularów - aviatorów. Dzięki takim oprawkom optycznie skrócisz swoją twarz, czyniąc ją bardziej symetryczną i regularną.

Okulary dla twarzy owalnej

Jeśli masz twarz owalną, jesteś wielkim szczęściarzem - gratulacje! To najbardziej pożądany kształt twarzy, jeśli chodzi o dobór okularów, bowiem takim osobom pasują niemalże wszystkie oprawki wybrane w odpowiednim rozmiarze – aviatory, okulary kwadratowe, oprawki wayfarer, okulary o okrągłym kształcie, modele okularów prostokątne, czy okulary w kształcie kociego oka – jest w czym wybierać. Jedyne na co powinniśmy zwracać uwagę to odpowiedni rozmiar oprawek.

W jaki sposób dobrać okulary dla twarzy trójkątnej?

Osoby o takim kształcie twarzy powinny przy wyborze oprawek okularów kierować się zupełnie odwrotnymi zasadami niż osoby o twarzy w kształcie serca, bowiem ich twarz jest węższa na górze, a szersza na dole. W przypadku twarzy trojkątnej warto podcas doboru okularów postawić zatem na mocno zaakcentowaną górę oprawek okularów, które przyniosą zamierzony i pożądany dla nas efekt. Przykładem takich oprawek są klasyczne okulary Clubmaster  (np. model Ray-Ban® 3016 CLUBMASTER W0366 51 lub Ray-Ban® 5154 Clubmaster 2000 51). Nie bój się stawiać na okulary, które mają niemalże niewidoczny dół, warto też pomyśleć o okrągłych okularach lub owalnych oprawkach, aviatorach, unikając przy tym prostokątnych czy kwadratowych oprawek.

Złota zasada doboru okularów do kształtu twarzy

Znajomość kształtu twarzy może znacznie ułatwić dobór okularów korekcyjnych oraz okularów przeciwsłonecznych. Zdajemy sobie sprawę, że powyższy wpis blogowy mógł zawierać wiele informacji, których za pierwszym razem nie jesteśmy w stanie przyswoić w całości i stosować podczas stylizacji okularów. Łatwo zapamiętywalną zasadą, którą warto kierować się w czasie dobierania nowych oprawek, jest zasada - ostry kształt twarzy - łagodny kształt okularów i odwrotnie. W ten sposób zapewniamy sobie absolutny sukces zakupowy!

Powodzenia!

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%