Okulary korekcyjne okrągłe

Okrągłe oprawki, często nazywane potocznie „lenonkami”, od nazwiska bardzo popularnego muzyka Johna Lenona. Brytyjczyk często widziany w tego typu okularach, rozpowszechnił modę na okrągły kształt opraw - tak bardzo, że niemalże każdy fan artysty (i nie tylko) chciał mieć takie okulary.

Choć Lenon nosił okulary przyciemniane, obecnie również okulary korekcyjne o okrągłym kształcie są nazywane „lenonkami”. Oprawki okrągłe przeżywają współcześnie swoją kolejną młodość. Występują właśnie zarówno wśród oprawek korekcyjnych, jak i okularów przeciwsłonecznych. Okrągłe kształty opraw mogą nosić tak samo kobiety jak i mężczyźni, w zależności od osobistych upodobań.

Oprawki okrągłe najczęściej mają kształt regularnego koła. Niektóre modele okrągłych oprawek mają jednak delikatnie wydłużony dół. W zależności od naszego kształtu twarzy, warto wybrać model najbardziej optymalny dla nas. Na tyle, byśmy dobrze się w takich okularach czuli, a jednocześnie, by prezentowały się na nas dobrze.

Okrągłe oprawki będą idealnym wyborem dla osób o twarzy w kształcie serca oraz dla twarzy trójkątnej. Oprawki okrągłe nadadzą tego typu twarzom harmonii i złagodzą wyostrzone rysy. Również osobom o twarzy owalnej będzie w okrągłych okularach korekcyjnych bardzo dobrze – takim użytkownikom pasuje każdy kształt oprawek.

Okrągłe oprawki nie są zalecane przede wszystkim osobom o okrągłej twarzy, gdyż dodatkowo podkreślą jej krągłość i mogą sprawić, że nabierze ona dziecięcego charakteru.

Dostępne w naszym sklepie okrągłe oprawki korekcyjne są oryginalne i markowe. Znajdziesz u nas takie marki jak Versace, Emporio Armani, Tommy Hilfiger czy Ray-ban®.