Antyrefleks – co to, kolory i rodzaje

Antyrefleks – co to, kolory i rodzaje

20 lis

W trakcie wizyty w gabinecie, specjalista często zachęca nas do wyboru soczewek okularowych z powłoką uszlachetniającą jaką jest – antyrefleks. Warto ulec i właśnie takie okulary wybrać, nasze oczy na pewno nam za to podziękują! Czym jest antyrefleks w okularach, jakie są jego odmiany - dowiesz się tego wszystkiego z naszego wpisu.


Obecny wybór na rynku optycznym jest ogromny, nie tylko jeśli chodzi o aspekt samych oprawek okularów korekcyjnych. Bogata oferta soczewek okularowych również może nas zaskoczyć różnorodnością, dlatego warto wiedzieć na co trzeba zwrócić uwagę. Jednym z takich dodatków do szkieł w okularach, nad którym warto się chwilę dłużej pochylić jest antyrefleks. Czy lepsze będą dla Ciebie okulary z antyrefleksem czy bez? Jakie są kolory i rodzaje antyrefleksu? Na te wszystkie pytania warto znać odpowiedź przed zakupem nowych okularów korekcyjnych.

 

Co to jest antyrefleks?

Warstwa antyrefleksu znacznie zwiększa wartość użytkową okularów, gdyż przepuszcza przez powierzchnię soczewki okularowej więcej światła niż odbija. Dzięki tej powłoce w znacznym stopniu zredukowane zostają wszelkie odblaski. Antyrefleks poprawia również odwzorowanie barw i poprawia kontrast widzenia. Dodatkowym plusem powłoki antyrefleksyjnej jest ochrona soczewki przez zarysowaniami.

Jaki jest kolor antyrefleksu?

Najbardziej powszechnym kolorem antyrefleksu jest zieleń, jednak są również dostępne antyrefleksy bezbarwne, noszące nazwę achromatycznych.

okulary z antyrefleksem przy komputerze

Dla kogo okulary z antyrefleksem?

Obecnie antyrefleks stał się podstawą, a nie dodatkiem dla szkieł, sprawdza się niemal w każdej sytuacji. Pracując przy sztucznym oświetleniu okulary z antyrefleksem ukoją nasze oczy – będą one mniej zmęczone, dzięki eliminacji odbłysków.

Okulary z antyrefleksem są koniecznością dla kierowców. Podróżując po zmroku antrefleks zapewni idealną przejrzystość, poprawiając komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Antyrefleks, to także lepsza estetyka okularów, soczewki z powłoką uszlachetniającą powodują, że oczy są bardziej widoczne.

Uszkodzona powłoka antyrefleksyjna

Nawet najlepszej jakości okulary traktowane bez szacunku i wystawiane na różne próby mogą ulec uszkodzeniu, dlatego istotne jest dbanie o przechowywanie ich oraz prawidłowe użytkowanie w codziennych sytuacjach. Najlepsze powłoki antyrefleksyjne dodatkowo utwardzają soczewki, chroniąc przed zarysowaniami, zatem jeśli nosimy okulary na co dzień, warto rozważyć najnowszej generacji powłokę antyrefleksyjną oraz soczewki okularowe premium np. marki Hoya.

Antyrefleks w okularach nie ulega również samoistnemu niszczeniu, jeśli przechowujemy oprawki w normalnej temperaturze (niższej niż 60 stopni Celsjusza), a więc nie zostawiamy np. w nagrzanym aucie. By zapobiec mechanicznym uszkodzeniom takim jak zarysowania soczewek, przechowujmy oczywiście też okulary w specjalnym etui oraz używajmy dedykowanej ściereczki do okularów wraz ze specjalistycznym płynem. Jeśli nie mamy do dyspozycji płynu do pielęgnacji szkieł okularowych, nie bójmy się sięgnąć po tradycyjną wodę z płynem do naczyń. Czyszczenie okularów z antyrefleksem jest o tyle ważne, że tylko w pełnej czystości zachowują swoje właściwości.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór najmodniejszych markowych opraw w okazyjnych cenach! U nas kupisz również soczewki okularowe – koniecznie wybierz te z antyrefleksem!

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu!

O AUTORZE
Optyk Paweł Januchowski - Autor wpisu blogowego

Od ponad 30 lat jestem związany z branżą optyczną. Choć droga do tego, by zostać Mistrzem Optyki, była długa, z chęcią uczyłem się jak powstają okulary. Lata pogłębiania wiedzy sprawiły, że teraz każda para oprawek, jaka wychodzi spod mojej ręki spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Zobacz wpisy autora

Zobacz także:

Antyrefleks w okularach – czy jest potrzebny?
13 września 2021

Antyrefleks w okularach – czy jest potrzebny?

Czytaj dalej

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%