Jak wybrać odpowiednie okulary dla kierowców?

Jak wybrać odpowiednie okulary dla kierowców?

05 maj

Komfort i dobra widoczność kierowcy to podstawa, która zapewnia bezpieczeństwo nie tylko Tobie, ale również współpasażerom. Dlatego tak ważne jest to, aby każda osoba, prowadząca pojazd zadbała o swój wzrok, gdyż wpływa to na ostrość widzenia oraz szybszą reakcję. Sprawdź, jak wybrać okulary dla kierowców, abyś mógł cieszyć się doskonałym wzrokiem podczas jazdy samochodem.

SPRAWDŹ OFERTĘ OKULARÓW DLA KIEROWCÓW

Jakie funkcje powinny spełniać okulary dla kierowców?

To właśnie dobra widoczność może uchronić Cię od wypadków, zderzeń czy innych niebezpiecznych sytuacji na drodze. Dlatego tak ważne jest to, żebyś zadbał nie tylko o sprawny samochód, ale również o czystość szyb i obecność okularów do jazdy samochodem. Dzięki temu nagły błysk, włączone światła czy niesprzyjające warunki atmosferyczne na pewno Cię nie zaskoczą. Ważne jest tylko to, aby wybrane przez Ciebie okulary spełniały najważniejsze funkcje, czyli m.in.:

  • zapewniały maksymalny komfort – dlatego przymierz oprawki i sprawdź, czy dobrze utrzymują się na nosie,
  • chroniły przed promieniowaniem ultrafioletowym – uporczywe światło może oślepić niejednego kierowcę, więc okulary do jazdy samochodem muszą Cię przed tym zabezpieczać,
  • były dostosowane do wady wzroku – rób regularne badania i kontroluj stopień dopasowania szkieł do Twoich potrzeb.

Czy kierowca powinien mieć okulary do jazdy nocą?

Lubisz dalekie podróże, które trwają nawet kilka dni, a może zawodowo prowadzisz samochód? W każdym z tych przypadków potrzebne Ci są okulary do jazdy nocą. W końcu to właśnie one minimalizują drażniący efekt, spowodowany przez dużą ilość rozproszonego światła. Dlatego, wybierając szkła, koniecznie zdecyduj się na modele z powłoką antyrefleksyjną. Dzięki temu znacznie zmniejszy się ilość tworzonych odblasków.

Poza tym możesz wybrać okulary dla kierowców, dostosowane do jazdy nie tylko w nocy, ale również o zmierzchu. W obu tych sytuacjach słabe oświetlenie wpływa na wadę wzroku – oko staje się bardziej krótkowzroczne. Wtedy ciekawą opcją są szkła mezopowe, ale należy je stosować tylko przy ograniczonej ilości światła.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla kierowców?

Najskuteczniej ochronisz swoje oczy przed promieniami słonecznymi, jeżeli założysz okulary przeciwsłoneczne. Właśnie z tego powodu jest to niezbędny element wyposażenia każdego kierowcy. Dzięki temu zyskasz naprawdę dobrą widoczność. Choć zamiany dostrzeżesz, dopiero gdy postawisz na odpowiednie okulary przeciwsłoneczne dla kierowców. W końcu nie chodzi tu jedynie o to, aby szkła były kolorowe, bo ochronią Cię jedynie modele z wysokim filtrem. Pamiętaj także o tym, że okulary przeciwsłoneczne do samochodu muszą spełniać określone warunki.

Kolor szkieł

Bardzo ważne jest to, abyś przy wyborze koloru szkieł nie kierował się jedynie modą, ale przede wszystkim ich użytecznością. Dlatego pamiętaj o tym, że nie sprawdzą się okulary przeciwsłoneczne do samochodu, jeśli będą zbyt ciemne. Wtedy za bardzo ograniczysz ilość światła, jaka przedostaje się do oczu, co obniży Twoje bezpieczeństwo. Zamiast tego zdecyduj się na lekko przyciemniane szkła – to właśnie one będą najskuteczniejsze w ciągu dnia. Natomiast modele o żółtej barwie przydadzą się, jako okulary do jazdy nocą. Dzięki nim rozjaśnisz widoczny obraz, zwiększysz kontrast, a także ochronisz oczy przed światłem.

Kształt oprawek

Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców nie mogą ograniczać widoczności. Zatem odpuść sobie szerokie oprawki, które zmniejszają pole widzenia. Zamiast tego postaw na cienkie modele – na żyłce oraz warianty wykonane z metalu lub z tworzywa sztucznego. Koniecznie sprawdź też, czy wybrane modele mają miękkie noski, nie zjeżdżają z nosa podczas schylania, a do tego są dla Ciebie naprawdę wygodne. Wtedy nawet po wielu godzinach jazdy nie narazisz się na odciski.

Szkła polaryzacyjne

Kolejną cechą, na którą musisz zwrócić uwagę, wybierając okulary przeciwsłoneczne do samochodu, jest rodzaj szkieł. Ciekawym rozwiązaniem są modele polaryzacyjne, ponieważ mają zdolność filtrowania rozproszonego światła. Dzięki temu do oczu dociera „proste” światło, czyli takie pozbawione refleksów czy niedoskonałości. Oprócz tego szkła polaryzacyjne zwiększają nasycenie kolorów i kontrast widzenia, co znacznie ułatwia dostrzeżenie niektórych niebezpieczeństw na drodze.

 

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%