Polaryzacja w okularach - co to? Czy warto?

Polaryzacja w okularach - co to? Czy warto?

05 mar
Marta

W odniesieniu do okularów przeciwsłonecznych stosunkowo często poruszana jest również kwestia polaryzacji. Jest, czy jej nie ma, po co ona właściwie jest i dlaczego polaryzacja jest aż tak istotna. Warto tematem się zainteresować, gdyż jedne okulary drugim okularom nie są równe i z pewnością zauważymy różnicę, gdy raz takie okulary przymierzymy.


Wkrótce na dobre zagości u nas wiosna, a wraz z nią – słońce. Coraz częściej będziemy myśleć o okularach przeciwsłonecznych, może nawet zdecydujemy się na zakup nowych. Jeśli planujemy nabycie kolejnych oprawek, zastanówmy się, czy nie warto rozejrzeć się za okularami z polaryzacją, taką prawdziwą, która nie będzie tylko pustym frazesem i zabiegiem marketingowym, kuszącym do zakupu, a prawdziwym udogodnieniem i ulgą dla naszych oczu.

Co dają okulary z polaryzacją?

Okulary z filtrem polaryzacyjnym eliminują odblaski, ułatwiając codzienne funkcjonowanie i są nie tylko dedykowane kierowcom czy sportowcom, ale też osobom, które są wrażliwe na światło lub po prostu chcą widzieć w okularach przeciwsłonecznych dobrze i chcą odczuwać przy tym komfort.

efekt z polaryzacją i bez polaryzacji

Co to jest polaryzacja?

Zwykłe, standardowe okulary przeciwsłoneczne sprawiają, że słońce mniej nas razi. Jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować i w zależności od zastosowanej kategorii filtra, widzieć w nawet najbardziej nasłonecznionych miejscach. Takie okulary nie blokują jednak najbardziej oślepiających promieni, fałszując przy tym dodatkowo naturalne kolory. Polaryzacja w okularach przeciwsłonecznych sprawia, że blokowane są odblaski a kolory otaczającego świata zachowują swój naturalny wygląd, sprawiając przy tym wrażenie bardziej nasyconych i wyraźnych.

Co to są odblaski?

Światło otacza nas bezustannie i w każdych okolicznościach. Gdy wiązki światła odbijają się od płaskich powierzchni w postaci pionowych oraz poziomych fal, stają się dla naszych oczu oślepiające i utrudniają widzenie. Polaryzacja ma za zadanie blokować spolaryzowane światło przejawiające się za pomocą oślepiających poziomych wiązek światła, a przepuszczać tylko te pionowe, zapewniając tym samym dobre widzenie (kolorów czy kształtów) w każdych okolicznościach. Z uwagi na swoje działanie, okulary z polaryzacją szczególnie przydają się kierowcom, podróżnikom, a także osobom uprawiającym sporty wodne czy śnieżne. Dlatego też takie okulary często miały charakter sportowy i wygląd raczej pasujący do sportowych, niezobowiązujących stylizacji. Z uwagi na rosnące zainteresowanie okularami z polaryzacją, producenci zaczęli wypuszczać kolekcje z modnymi akcentami, bardziej wpisujące się w najnowsze trendy i pasujące nawet do eleganckich stylizacji.

Jakie okulary z polaryzacją będą najlepsze?

Okulary z polaryzacją mają różne barwienie soczewek. W zależności od koloru znajdują swoje zastosowanie na co dzień lub okazyjnie. Jeśli chcesz nosić takie okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją na co dzień to najlepsze są szare lub zielone szkła polaryzacyjne. Dla kierowców najlepsze okażą się soczewki w kolorze brązowym lub żółtym.

okulary z polaryzacją marki Senja

Jak sprawdzić czy okulary mają polaryzację?

Okulary z polaryzacją wyglądają podobnie do zwykłych okularów przeciwsłonecznych, ale musi znajdować się tam informacja o filtrze polaryzacyjnym, najczęściej jest to na zauszniku okularów lub na soczewce okularowej (jak na zdjęciu poniżej).  Jeśli nie ma bezpośrednio na okularach, powinna widnieć ona na kartoniku.

Okulary z polaryzacją mają odpowiednie oznaczenie

Dlaczego warto kupić okulary z polaryzacją?

  1. Eliminacja oślepiających odblasków.

Nikt nie lubi mieć ograniczonego widzenia, a w niektórych sytuacjach, jak na przykład podczas prowadzenia pojazdów może to być nawet niebezpieczne. To właśnie dlatego powinniśmy, a nawet wysoce wskazane jest, by pomyśleć o ochronie naszych oczu, czyli właśnie o okularach z polaryzacją, które wyeliminują oślepiające odblaski.

  1. Bezpieczeństwo jazdy.

Okularami z polaryzacją przede wszystkim interesowali się kierowcy, gdyż nawet najmniejsze ograniczenie widoczności na drodze może skutkować niebezpiecznym wypadkiem, a to zagraża nie tylko kierowcy i jego pasażerom, ale też innym uczestnikom ruchu drogowego. Okulary z polaryzacją sprawiają, że bezpieczeństwo jazdy wzrasta, a kierowca ma większy komfort prowadzenia auta.

  1. Ostrzejsze widzenie barw i komfort widzenia.

Jednym z minusów zwykłych okularów przeciwsłonecznych jest zniekształcenie kolorów otaczającego nas świata, a także niedostateczne wyeliminowanie najbardziej utrudniających widzenie promieni słonecznych. Okulary z polaryzacją sprawiają, że barwy stają się bardziej nasycone, a widzenie ostrzejsze.

  1. Ochrona przed szkodliwością słońca.

Polaryzacja jest równoznaczna ze 100-procentową ochroną przed słońcem.  Jeśli zatem szukasz porządnych okularów, które poza fajnym designem będą również pełnić swoją rolę ochrony przed szkodliwością promieniowania UV – pomyśl nad okularami z polaryzacją.

 

DARMOWE ZWROTY DO 100 dni

DARMOWE ZWROTY DO 100 dni

masz aż 100 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów marek SENJA i SIYU, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%