Dlaczego warto nosić okulary z filtrem UV?

Dlaczego warto nosić okulary z filtrem UV?

19 kwi

Prawidłowe zabezpieczenie oczu sprawi, że bez względu na pogodę czy porę roku będziesz cieszyć się doskonałym wzrokiem. Jednym ze skuteczniejszych sposobów na ochronę są okulary z filtrem UV. Zastanawiasz się, czy to nie jest po prostu chwyt marketingowy? Zatem przekonaj się, dlaczego warto nosić takie modele!

Filtr UV – okulary, które ochronią Twój wzrok

Słoneczna pogoda, wizyta w górach, nad morzem czy jeziorem – w takich sytuacjach Twój wzrok może naprawdę cierpieć. Po prostu trudno jest wtedy skupić się na jednym punkcie, bo bez prawidłowej ochrony musisz mrużyć oczy. Przez to omija Cię wiele wspaniałych widoków, ale też masz problem z wykonywaniem nawet prostych czynności. Wówczas tylko filtry UV w okularach mogą Ci pomóc. W końcu to właśnie one sprawią, że nareszcie otworzysz szeroko oczy – nawet gdy na niebie świeci słońce lub promienie odbijają się od śniegu czy wody.

3 powody, dla których warto nosić okulary z filtrem UV

Ochrona wzroku

Czy wiesz, że dzięki regularnemu noszeniu okularów z filtrem UV możesz skutecznie chronić swoje oczy przed wieloma dolegliwościami? Przede wszystkim mowa tu o podrażnieniach, nadwrażliwości na światło, pieczeniu czy nadmiernemu łzawieniu. Oprócz tego będziesz przeciwdziałać wielu chorobom wzroku typu zaćma pourazowa i zwyrodnienie plamki żółtej. Dlatego tak istotne jest to, abyś wybierał okulary z filtrem UV, ale również nosił je zawsze, kiedy wymaga tego pogoda.

Pamiętaj, że nie wszystkie modele mają filtr UV – to bardzo ważne, żebyś nie nosił okularów, które są jedynie zabarwione. W takim przypadku kolorowe szkła sprawiają, że powiększają się Twoje źrenice, przez co do oka wpada jeszcze więcej światła. Właśnie takie sytuacje bardzo często prowadzą do licznych chorób wzroku, więc koniecznie wystrzegaj się tego typu okularów.

Niezbędne rozwiązanie

Tak naprawdę nie ma jednej grupy osób, która powinna zwrócić uwagę na filtr UV w okularach. W końcu to niezbędne rozwiązanie dla każdego, kto jeździ samochodem, podróżuje czy nawet spaceruje. Poza tym takie modele mogą nosić zarówno dorośli, jak i dzieci – w ich przypadku już od najmłodszych lat zbudujesz pozytywne nawyki. Istotne jest tylko to, żebyś wybierał okulary z wysokim filtrem wtedy, gdy przyjmujesz leki, zwiększające wrażliwość na promienie UV.

Dobrze wyglądają i są funkcjonalne

Ochrona wzroku może iść w parze ze stylowym wyglądem. Wystarczy, że wybierzesz okulary, które mają filtr UV, a zarazem są dopasowane do Twojego stylu, kształtu twarzy czy charakteru. Dzięki temu z jeszcze większą przyjemnością będziesz je nosić, a dodatkowo wpłyniesz pozytywnie na swój wzrok. Zauważ także, iż takie modele są dostępne w wielu nowoczesnych kształtach typu prostokąty, kwadraty, pilotki, a także popularne okulary okrągłe i kocie. Każde z tych rozwiązań sprawdzi się wtedy, gdy chcesz podkreślić charakter stylizacji bądź uwydatnić atuty swojej urody. Jednocześnie zyskujesz kolejne potwierdzenie tego, że moda nie musi być szkodliwa – tym bardziej, kiedy decydujesz się na filtry UV. Okulary w takim wydaniu na pewno staną się niezastąpionym elementem Twojej garderoby!

 

Jakie są dostępne filtry w okularach?

Kategoria 0

Modele z kategorii 0 przepuszczają od 80 do 100% światła, dlatego jest to dobra opcja w trakcie spacerów lub podczas uprawiania sportu wieczorem. Wówczas promienie słoneczne są mniej intensywne, a Ty nie musisz obawiać się braku widoczności. W końcu szkła są przezroczyste bądź tylko nieznacznie przydymione.

Kategoria 1

W kategorii 1 okulary z filtrem UV przepuszczają 43-80% światła. Poza tym mają delikatnie bursztynowy lub żółty kolor. Decyduj się na nie podczas pochmurnych dni.

Kategoria 2

Szukasz okularów, które sprawdzą się w mniej słoneczne dni? W takim razie zdecyduj się na soczewki z kategorii 2, wyróżniające się żółtym i bursztynowym kolorem. Zwróć również uwagę na to, że takie modele przepuszczają od 18 do 43% światła.

Kategoria 3

To właśnie okulary z 3 kategorii najczęściej spotkasz w sklepach. Przede wszystkim ze względu na ich uniwersalność oraz skuteczną ochronę wzroku – takie warianty mają nawet filtr 400 UV. Poza tym przepuszczają jedynie 8-18% światła. Sprawdzą się wtedy, gdy jesteś narażony na intensywne promienie słoneczne.

Kategoria 4

Zawodowo zajmujesz się sportem? Zatem zdecyduj się na okulary z filtrem z 4 kategorii. One gwarantują Ci bardzo wysoką ochronę przed światłem – przepuszczają go zaledwie w 3 do 8%. Pamiętaj jednak o tym, że szkła są mocno przyciemniane, więc nie sprawdzą się np. w trakcie prowadzenia samochodu.

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%