Neuropatia nerwu wzrokowego – jakie badania należy wykonać?

Neuropatia nerwu wzrokowego – jakie badania należy wykonać?

Neuropatia nerwu wzrokowego wymaga szczegółowej diagnostyki. Objawy schorzenia występują w różnym wymiarze i dotyczą różnych funkcji wzroku. Przyczyny neuropatii nerwu wzrokowego mogą być związane z urazem lub chorobą układu nerwowego (np. stwardnieniem rozsianym). Za specyficznymi objawami może kryć się również nowotwór oka. Badania nerwu wzrokowego to m.in. podstawowe badanie ostrości wzroku. Sprawdź jakie jest postępowanie w przypadku podejrzenia neuropatii nerwu wzrokowego.

14 lis
Wada wzroku a poród naturalny

Wada wzroku a poród naturalny

Poród oraz związany z nim wysiłek ma znaczny wpływ na organizm kobiety i nie pozostaje obojętny wobec narządu wzroku. Wiele przyszłych mam obawia się tego momentu z uwagi na stan swoich oczu. Często powtarzane jest również stwierdzenie, że wada refrakcji stanowi przeciwskazanie do porodu naturalnego. Dowiedz się czy jest to prawda!

07 lis
Dystrofia Cogana – na czym polega?

Dystrofia Cogana – na czym polega?

Dystrofia Cogana jest najczęściej występującą dystrofią, czyli specyficznym schorzeniem rogówki. Choroba może być dziedziczona, ale także i nabyta - bez przyczyn genetycznych. Stan zapalny może dość długo nie dawać żadnych objawów. Charakterystyczne objawy dystrofii Cogana są wywołane uszkodzeniem nabłonka rogówki, lecz warto wiedzieć, że symptomy schorzenia obejmują również słuch. Sprawdź jakie badania trzeba wykonać by rozpoznać dystrofię Cogana i jak wygląda jej leczenie.

03 paź
Odłączenie ciała szklistego – objawy, przyczyny i leczenie

Odłączenie ciała szklistego – objawy, przyczyny i leczenie

Odłączenie ciała szklistego to choroba, która dotyczy zwłaszcza osoby starsze – polega na odłączeniu się żelowej substancji wypełniającej oko od siatkówki. Proces ten jest skutkiem naturalnego procesu starzenia się organizmu i w znacznej większości przypadków nie wymaga leczenia. Zdarza się jednak, że ostre tylne odłączenie ciała szklistego w oku doprowadzi do uszkodzenia siatkówki – wówczas niezbędna jest operacja. Sprawdź, na czym polega odłączenie ciała szklistego, skąd się bierze ta choroba i jak ją leczyć.

03 paź
Keratopatia – na czym polega schorzenie rogówki?

Keratopatia – na czym polega schorzenie rogówki?

Keratopatia to termin określający grupę schorzeń rogówki. Objawem choroby jest bardzo często wrażenie ciała obcego w oku i światłowstręt. Postęp zmian spowodowany keratopatią bardzo pogarsza funkcje wzroku. Przyczyną może być między innymi zbyt długie stosowanie niektórych leków - wówczas mówimy o keratopatii polekowej. Sprawdź jakie są jeszcze przyczyny keratopatii. Czy jest możliwe przywrócenie ostrości widzenia? prawdzisz w naszym artykule.

25 wrz

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%