Wady wzroku

Zez — przyczyny, rodzaje i leczenie

Zez — przyczyny, rodzaje i leczenie

W większości przypadków zeza można bardzo łatwo zdiagnozować. Obecnie medycyna wyróżnia kilka jego rodzajów – w zależności od tego, czy zez jest jednostronny, dwustronny, co jest jego przyczyną oraz w jakim kierunku następuje odchylenie. Przekonaj się, jak widzi osoba z zezem, jak leczyć zeza u dorosłych, jak powstaje i jakie są rodzaje zeza.

Zez – co to?

Zanim przyjrzymy się bliżej tematowi, czy da się wyleczyć zeza, warto w ogóle dowiedzieć się, co to jest zez. To choroba charakteryzująca się nierównoległym ustawieniem gałek ocznych. Ściśle związana z problemami z widzeniem jednoocznym lub obuocznym. Przez osłabienie mięśni ocznych, zmianie ulega kąt patrzenia jednego oka względem drugiego.

Zez – przyczyny

Przyczyny zeza bywają naprawdę różne, najczęściej dzieli się je na te pochodzenia mięśniowego oraz

21 mar
Jakie są wady wzroku? 4 najczęstsze problemy z oczami

Jakie są wady wzroku? 4 najczęstsze problemy z oczami

Miliony ludzi na całym świecie boryka się z problemami ze wzrokiem. Czasem przyczyną są uwarunkowania genetyczne, starzenie się oczu lub po prostu niewłaściwa higiena. W większości przypadków leczenie wiąże się z koniecznością noszenia okularów bądź soczewek kontaktowych. Sprawdź, jakie są wady wzroku i przekonaj się, które z tych schorzeń może Cię dotyczyć.

grafika obrazująca normalne widzenie

Wady wzroku – rodzaje, które występują najczęściej

Problemy ze wzrokiem mogą skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, a także wykonywanie obowiązków zawodowych. Dlatego, jeżeli odczuwasz jakąś dokuczliwość związaną ze wzrokiem, to koniecznie udaj się do specjalisty i postępuj zgodnie z jego zaleceniami. Dzięki temu możesz zatrzymać postęp poszczególnych rodzajów wad wzroku, a nawet całkowicie wyleczyć się z niektórych z nich. Poza tym choroby oczu

09 cze
Krótkowzroczność – co to jest?

Krótkowzroczność – co to jest?

Miopia, czyli inaczej krótkowzroczność, to bardzo częsta wada wzroku. Polega na tym, że tracisz ostrość przy oglądaniu przedmiotów z daleka. Szczególnie jest to uciążliwe dla kierowców, podczas oglądania telewizji bądź jakichś widowisk sportowych i kulturowych. Dlatego koniecznie sprawdź, co to jest krótkowzroczność, jak można leczyć tę wadę wzroku, a także czym się objawia.

Na czym polega krótkowzroczność?

Wada wzroku nazywana krótkowzrocznością wiąże się z nieprawidłową budową oka. W takim przypadku promienie docierające do oka nie skupiają na siatkówce, tylko przed nią. W konsekwencji musisz przybliżać do siebie przedmioty, które chcesz obejrzeć lub przeczytać, ponieważ dopiero wtedy zyskujesz odpowiednią ostrość obrazu. Natomiast, gdy poszczególne rzeczy znajdą się zbyt daleko, to patrząc na nie, widzisz rozmazane kształty. Pamiętaj też o tym, że ważny jest nie tylko fakt, na czym polega krótkowzroczność, ale ró

08 maj
Dalekowzroczność – co to jest?

Dalekowzroczność – co to jest?

Dalekowzroczność to wada, która często dotyka osoby w wieku średnim, ale nie tylko. Wśród najczęstszych objawów podaje się rozmazany obraz, choćby w trakcie czytania książek. U nas dowiesz się, na czym polega dalekowzroczność i przy okazji będziesz w stanie rozpoznać wszystkie najważniejsze objawy tej wady wzroku.

Co to jest dalekowzroczność?

W artykułach o rodzajach wad wzroku, dalekowzroczność można znaleźć często także pod innymi pojęciami, takimi jak hyperopia bądź też nadwzroczność. Dalekowzroczność polega przede wszystkim na tym, że światło, które wpada do oka, nieprawidłowo skupia się na siatkówce. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, a jednym z nich jest choćby krótsza gałka oczna. Wszystko to sprawia, że gdy sięgasz po telefon, aby przeczytać najnowsze wiadomości, możesz widzieć bardzo rozmazany obraz, utrudniający czytanie. Za to z łatwością dostrzeżesz numer rejestracyjny samochodu, który jest oddalony o kilka metrów od Ciebie.

W większości przypadków p

04 maj
Astygmatyzm – przyczyny, objawy, leczenie

Astygmatyzm – przyczyny, objawy, leczenie

Blisko co trzecia osoba na świecie cierpi na astygmatyzm, a szacuje się, że te liczby ciągle będą rosły. Jeżeli stwierdzono u Ciebie taką wadę wzroku, to masz problem z nieostrym widzeniem – zarówno z bliska, jak i z daleka. Częstym objawem są również rozmyte kontury poszczególnych obrazów, co wpływa na zaburzenie poczucia przestrzeni. Widzisz więc, że taka wada wzroku może w znaczący sposób wpłynąć na codzienne funkcjonowanie. Sprawdź zatem, na czym polega astygmatyzm i przekonaj się, czy cierpisz na to schorzenie.

Astygmatyzm – co to jest?

Astygmatyzm to wada wzroku, która jest też nazywana niezbornością i powoduje zniekształcenie oraz rozmycie obrazu. Wiąże się to z różną siłą załamywania równoległych promieni świetlnych, co następuje w dwóch różnych płaszczyznach układu optycznego oka. Zazwyczaj wiąże się to z nieprawidłowym kształtem rogówki lub soczewki. U zdrowego człowieka obie te części są okrągłe, a w przypadku niezborności jedna z nich przypomina jajo lub piłkę

24 kwi

Przyłącz się do nas

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o promocjach i rabatach

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%