Porady

Antyrefleks w okularach – czy jest potrzebny?

Antyrefleks w okularach – czy jest potrzebny?

Choć kiedyś antyrefleks był postrzegany jedynie jako jeden z dodatków do okularów, to obecnie ta powłoka stała się wręcz standardem. Przede wszystkim ze względu na to, jak bardzo zwiększa komfort podczas noszenia szkieł. Poza tym ma wiele pozytywnych właściwości, które poprawiają jakość widzenia i zmniejszają odblaski czy cienie. Po prostu przekonaj się, jak działają okulary z antyrefleksem!

Jak działają okulary z antyrefleksem?

Powłoka antyrefleksyjna może skutecznie zabezpieczać Twoje oczy dzięki odpowiedniej budowie i delikatnemu zabarwieniu. Zobaczysz go jedynie pod pewnym kątem, a przybiera wtedy zielono-niebieski kolor. Oprócz tego antyrefleks jest bardzo przydatny podczas pracy z komputerem, czy częstego korzystania z urządzeń elektrycznych. Jedną z najważniejszych zalet tej powłoki jest wzmocnieniu kontrastu widzenia, a także obniżenie transmisji światła. Dzięki temu obraz, który widz

13 wrz
Amelia
Jakie okulary do samochodu? Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo

Jakie okulary do samochodu? Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo

Zawodowi kierowcy czy też po prostu osoby, które każdego dnia prowadzą auto, a przy tym mają wadę wzroku, powinni podczas kupowania okularów korekcyjnych zwrócić uwagę na kilka aspektów. Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się, co zrobić, aby światła z przeciwka nie oślepiały Cię w trakcie jazdy, a prowadzenie samochodu w nocy było bezpieczniejsze. Uzyskasz wreszcie odpowiedź na pytanie, jakie okulary do jazdy samochodem warto wybrać.

Standardowe okulary dla kierowcy – jakie zapewnią bezpieczeństwo?

Jeśli podczas kupowania okularów korekcyjnych nie zwróciłeś uwagi na takie aspekty jak polaryzacja, powłoka antyrefleksyjna lub też noszone na co dzień modele ograniczają Ci pole widzenia, to nie możesz w nich prowadzić. Modele, które po prostu likwidują wadę wzroku, nie zapewnią Ci wystarczającej ochrony w trakcie prowadzenia samochodu, przez co staniesz się zagrożeniem na drodze. 

10 wrz
Jakie okulary przeciwsłoneczne dla kierowcy?

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla kierowcy?

Jazda samochodem zimą lub podczas słonecznej pogody może być naprawdę trudna, a przede wszystkim niebezpieczna. W końcu odbijające się światło jest wyjątkowo oślepiające, co znacznie skraca czas na prawidłową reakcję – hamowanie, skręcanie czy przyspieszanie. Przekonaj się zatem, jakie okulary przeciwsłoneczne dla kierowcy dobrze się sprawdzą, a przy tym ochronią zarówno Ciebie, jak i pasażerów auta.

14 cze
Amelia
Jak dobrać okulary do kształtu twarzy męskiej?

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy męskiej?

Dziś noszenie okularów korekcyjnych to już nie powód do wstydu i oznaka słabości. Te czasy na szczęście już przeminęły. Obecnie okulary stanowią integralną część męskiego image’u i oczywiście pozwalają dalej czerpać z życia pełnymi garściami.

10 cze
Co oznacza plamka na oku? Czy jest niebezpieczna?

Co oznacza plamka na oku? Czy jest niebezpieczna?

Wszelkie zmiany na oku wymagają kontroli lekarskiej, bo dopiero wtedy otrzymasz pełną diagnozę. Tym bardziej że plamka na oku to może być oznaka poważnej choroby, a wtedy szybkie działanie jest jeszcze ważniejsze. Ogromne znaczenie ma kolor takiej plamki, dlatego tak ważne jest to, abyś wiedział, jaka jest jej przyczyna.

31 maj
Amelia
DARMOWE ZWROTY DO 100 dni

DARMOWE ZWROTY DO 100 dni

masz aż 100 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów marek SENJA i SIYU, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%