Porady

Rozszerzone źrenice – kiedy powinny niepokoić?

Rozszerzone źrenice – kiedy powinny niepokoić?

Rozszerzanie się źrenic jest reakcją naturalną. Czasem jednak powiększone źrenice mogą być sygnałem choroby lub ubocznym skutkiem niektórych leków. Z naszego artykułu dowiesz się co wpływa na powiększanie się i zwężanie źrenic.

30 cze
Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne?

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne?

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne? Czy każde ciemne okulary chronią wzrok przed promieniami słoncznymi? Z naszego artykułu dowiesz się na co zwrócić uwagę i jak uniknąć błędów 

29 cze
Jak chronić oczy w pracy przy komputerze?

Jak chronić oczy w pracy przy komputerze?

Pracujesz przed monitorem komputera? Często odczuwasz ból oczu, głowy, a do tego po całym tygodniu pracy Twoje oczy są tak nieprzyjemnie suche? To bardzo częste dolegliwości, z którymi borykają się pracownicy biurowi i wszystkie osoby pracujące przed komputerem. Ty również masz z nimi problem? Zatem koniecznie nie możesz ich ignorować! Niepozorna suchość oczu może doprowadzić do pogorszenia się ostrości widzenia, powstaniu wad wzroku oraz wielu innych problemów ze wzrokiem. Dlatego nie bądź bierny i już teraz dowiedz się, jak chronić oczy podczas pracy przed komputerem.

Pogorszenie wzroku od komputera – przyczyny

Jeśli w normalnych sytuacjach Twoje oczy mrugają ok. 12 razy na minutę, to nie musisz obawiać się o prawidłowe nawilżenie spojówki i rogówki. Jednak zazwyczaj podczas korzystania z komputera ta liczba się obniża. W dodatku znacznie częściej wpatrujesz się w jeden punkt, co prowadzi do zaburzenia zdolności akomodacyjnych oraz negatywnie wpływa na mięśnie oczu.

02 cze
Zapalenie rogówki – przyczyny, objawy i sposób leczenia

Zapalenie rogówki – przyczyny, objawy i sposób leczenia

Rogówka to zewnętrzna warstwa oka, która jest wypukła i znajduje się w przedniej części gałki. To bardzo ważny element, ponieważ pełni istotne funkcje w procesie widzenia. Przede wszystkim przepuszcza promienie świetlne do gałki ocznej, a do tego odpowiednio je załamuje. Dlatego utrata przezroczystości lub zapalenie rogówki może zaburzyć cały proces widzenia. Właśnie z tego powodu konieczne jest jak najszybsze wyleczenie tej choroby.

Zapalenie rogówki – przyczyny

Stan zapalny rogówki powstaje na skutek kontaktu i wniknięcia w jej obręb drobnoustrojów chorobotwórczych – mogą to być wirusy, grzyby, bakterie bądź pierwotniaki. W konsekwencji powstają nacieki zapalne, co znowu prowadzi do utraty przezroczystości rogówki.

Zauważ, że zapalenie rogówki może mieć także inne przyczyny. Bardzo często jest to związane z obecnością antygenu alergizującego oraz mechanicznym uszkodzeniem unerwienia rogówki. Oprócz tego problem powstaje po przerwaniu ciągłości nabłonka rogówki,

18 maj
Optometrysta czy okulista — którego specjalistę wybrać?

Optometrysta czy okulista — którego specjalistę wybrać?

Masz w ostatnich tygodniach problem z pogarszającym się widzeniem? Twoje oczy są suche? Musisz oddalać albo bardzo przybliżać do poprawnego przeczytania etykietę produktu lub gazetę? To znak, że czas udać się do specjalisty na badanie wzroku, bo zapewne konieczna będzie odpowiednia korekcja wzroku. Nie wiesz, kto dobiera okulary, a kto soczewki? Dowiedz się, kto lepiej pomoże Ci dobrać odpowiednią korekcję - optometrysta czy okulista, a także sprawdź, czym różnią się ich kompetencje.

Optometrysta — kto to i czy optometrysta to lekarz?

Optometra (optometrysta) zajmuje się badaniem refrakcji, a także dobieraniem odpowiednich pomocy wzrokowych. Zazwyczaj udajemy się do optometrysty, gdy chcemy, aby zapisał dla nas odpowiednie okulary, ale przede wszystkim soczewki kontaktowe.

Jak myślisz, optometrysta czy to lekarz? Otóż to specjalista, który jest absolwentem wyższych studiów w zakresie optometrii. Nie jest jednak lekarzem. Jest to nadal nieuregulowany zawód w Po

09 maj

Przyłącz się do nas

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o promocjach i rabatach

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%