Metamorfopsje – sygnał choroby wzroku

Metamorfopsje – sygnał choroby wzroku

Metamorfopsje to zaburzenia widzenia, których nie należy mylić z halucynacjami. Oznaczają one pewne nieprawidłowości, które mogą bardzo utrudniać życie. Osoby doświadczające metamorfopsji mogą mieć problemy z czytaniem, prowadzeniem samochodu i różnymi zajęciami manualnymi. Sprawdź o jakich chorobach wzroku świadczą metamorfopsje. Czy zaburzenia widzenia mają związek z bólem głowy? Jakie badania należy wykonać? Dowiesz się z naszego artykułu.

20 wrz
Zmętnienie ciała szklistego - przyczyny, objawy, leczenie

Zmętnienie ciała szklistego - przyczyny, objawy, leczenie

Ciało szkliste to przezroczysta substancja wypełniająca przestrzeń między soczewką a siatkówką, która odpowiada m.in. za utrzymanie kształtu oka. Pod wpływem wielu różnych czynników może dojść do jego zmętnienia, co przejawia się występowaniem mętów w polu widzenia. Może prowadzić to do znacznego pogorszenia funkcji widzenia i dyskomfortu. Dowiedz czym jest i jak można leczyć zmętnienie ciała szklistego!

20 wrz
Jakie okulary na rower?

Jakie okulary na rower?

Okulary na rower to niezwykle ważne akcesorium, któremu zawdzięczamy ochronę oczu, zarówno przed światłem UV, jak i kurzem, pyłem oraz wiatrem. Odpowiednio dobrane do panujących warunków pogodowych i oświetlenia okulary poprawiają również widoczność, zwiększają kontrast i redukują nadmierne zmęczenie oczu. Dowiedz się jakie okulary na rower wybrać!

18 wrz
Choroba Bensona – przyczyny, objawy, leczenie

Choroba Bensona – przyczyny, objawy, leczenie

Choroba Bensona jest częściej spotykana u mężczyzn. Prawdopodobieństwo jej wystąpienia jest wyższe u osób dalekowzrocznych. Z reguły objawy choroby Bensona pozostają dla pacjenta nieodczuwalne. Problem w tym, że zmiany w ciele szklistym wywołane chorobą Bensona mogą skomplikować przygotowania do jednej z najbardziej powszechnych procedur - operacji zaćmy. Dlatego sprawdź kto jest zagrożony chorobą Bensona i jakie badania diagnostyczne są niezbędne do jej rozpoznania.

15 wrz
Czy okulary powinno się nosić cały czas?

Czy okulary powinno się nosić cały czas?

Okulary to jeden z najpowszechniejszych sposób korekcji wad wzroku. To im zawdzięczamy wyraźne widzenie na co dzień. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie kiedy i jak często powinno się z nich korzystać. Dowiedz się czy okulary powinno się nosić cały czas!

13 wrz

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%