Co na zmęczone oczy? Domowe sposoby i sprawdzone triki!

Co na zmęczone oczy? Domowe sposoby i sprawdzone triki!

07 lip

Praca przed komputerem, ciągłe zerkanie na ekran smartfona czy odpoczywanie przy ulubionych filmach bądź serialach, to tortura dla Twoich oczu. Kiedy jeszcze dołożysz do tego małą liczbę snu i nieodpowiednią dietę, to zyskasz przepis na zmęczone oczy. Jak najszybciej wyeliminuj ten problem i poznaj domowe sposoby na zmęczone oczy.

Zmęczone oczy – objawy, na które musisz zwrócić uwagę

Istnieje kilka objawów, które dowodzą, że Twoje oczy są zmęczone i wymagają jak najszybszego zadbania o nie. W przeciwnym razie negatywnie wpłyną na Twoje codzienne funkcjonowanie, a w niektórych przypadkach przyczynią się także do powstania nieodwracalnych wad wzroku. Oto najczęstsze objawy, które dowodzą, że Twoje oczy są zmęczone:

  • łzawienie oczu,
  • przekrwione białka,
  • ból oczu,
  • uczucie suchych oczu,
  • szczypanie oczu,
  • nadwrażliwość na światło.

Co na zmęczone oczy? Poznaj sprawdzone metody

To, że Twoje oczy są w tym momencie zmęczone, to nie oznacza, że musi być tak zawsze. Koniecznie zacznij działać i wypróbuj jeden z poniższych sposobów, żeby pozbyć się tych dokuczliwych objawów.

Krople do oczu

W każdej aptece z łatwością kupisz bez recepty krople, które skierowane są dla osób borykających się ze zmęczeniem oczu. Koniecznie zapoznaj się z opiniami w sieci na temat konkretnego preparatu i wybierz najskuteczniejszy. Przeczytaj dokładnie ulotkę, aby dowiedzieć się, ile razy dziennie powinno się stosować wybrane krople. To, że zdecydujesz się na tę metodę, to nie oznacza, że nie możesz sięgnąć również po coś innego, np. po naturalne sposoby na zmęczone oczy, np. okłady z różnych herbat.

Okłady na zmęczone oczy

Okłady do doskonały sposób, który każdy może z łatwością wykonać. Najważniejsze jest to, żeby po prostu wykorzystać odpowiednie produkty. I tak też doskonałym wyborem może być rumianek czy bławatek. Wystarczy, że zaparzysz esencję, a następnie poczekasz, aż odrobinę wystygnie. Kiedy to nastąpi, wykorzystaj płatki kosmetyczne i nasącz jeden czy dwa w herbacie. Połóż się, aby głowa znajdowała się stabilnie i nałóż płatki na zamknięte oczy. Innym produktem idealnie sprawdzającym się na okłady na oczy jest zimne mleko, gdyż ma ono właściwości kojące. Kolejnym pomysłem może być też schłodzony, surowy ziemniak bądź też ogórek. Wystarczy, że pokroisz je w plasterki i położysz na ok. 15 minut na oczy. Już po tym czasie poczujesz ulgę.

Żelowe okulary

Zarówno w aptekach, jak i w drogeriach możesz z powodzeniem znaleźć specjalne żelowe okulary, które mają zwalczać zmęczenie oczu. Bardzo ważne jest to, aby przechowywać je w lodówce i do tego, aby tak schłodzone układać na oczy. Alternatywnym rozwiązaniem mogą być także kostki lodu, które wcześniej możesz owinąć w chusteczki i położyć na zamkniętych oczach, bądź też zimna łyżeczka.

Masaż oczu

Innym sposobem na zmęczone oczy jest wykonanie specjalnego masażu czy gimnastyki. Możesz zrobić go bardzo prosto, np. przykładając palec wskazujący w zewnętrzny kącik oka i masując okrężnymi ruchami w tym miejscu przez ok. 5 minut.

Zmęczone oczy – pamiętaj o profilaktyce!

Nie zapomnij o tym, że zmęczenie oczu nie pojawia się bez powodu. Dlatego postaraj się nie tylko zwalczać już zaistniały problem, ale także mu przeciwdziałać. Spróbuj na początek wcielić w życie kilka poniższych zasad, które pomogą dbać o oczy.

  • Mrugaj częściej – szczególnie dotyczy to osób, które pracują przed komputerem. Mrugając, ustrzeżesz się przed uczuciem suchego oka, więc staraj się robić to jak najczęściej.
  • Nie trzyj oczu – to pierwsza reakcja, gdy oczy zaczynają robić się suche. Musisz walczyć z dotykaniem oczu palcami, gdyż to bardzo je podrażnia.
  • Zwróć uwagę na suplementację – w Twojej diecie nie może zabraknąć witaminy A, E czy C. Więcej o tym, jak poprawić swój wzrok  i m.in. prawidłowo wzbogacić swoją dietę, znajdziesz w innym naszym artykule.
  • Noś dopasowane okulary – do czytania czy pracy przed komputerem coraz więcej osób nosi okulary korekcyjne. Dzięki temu ich oczy się aż tak nie męczą. Jednak kluczowe w tym wszystkim jest to, aby soczewki okularowe były wtedy prawidłowo dopasowane.

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%