Sztuczne łzy — co to, kiedy stosować?

Sztuczne łzy — co to, kiedy stosować?

14 mar

Borykasz się z nadmierną suchością oczu, a może Twoje oczy są naprawdę zmęczone już po chwili spędzonej przed ekranem komputera? W takiej sytuacji potrzebne Ci są sztuczne łzy. Apteka, dobrze zaopatrzona drogeria, czy po prostu sklep optyczny – to właśnie tam znajdziesz te preparaty. Sprawdź, czym się wyróżniają i kiedy należy je stosować.

Czym są krople do oczu sztuczne łzy?

Zauważ, że pod nazwą sztuczne łzy do oczu kryje się cała gama preparatów, które zazwyczaj są dostępne bez recepty. Dzięki nim szybko odczujesz ulgę, a przede wszystkim Twoje oczy będą nawilżone, co pozwoli Ci walczyć z zespołem suchego oka.

Warto dodać, że sztuczna łza krople do oczu mogą mieć naprawdę szerokie zastosowanie i działanie. Jednak wiele zależy od tego, jaki skład ma dany produkt.

Kiedy stosować sztuczne łzy krople?

Odczuwasz nadmierne zmęczenie oczu, suchość i ciągle masz wrażenie piasku pod powiekami? Oczy stały się zaczerwienione? W takim razie potrzebne Ci są sztuczne łzy bez recepty – to sprawia, że w każdej chwili możesz zregenerować swój wzrok bądź po prostu uzupełnić zapasy. Poza tym istnieje jeszcze więcej sytuacji, kiedy niezbędna jest pomoc odpowiednich preparatów. Szczególnie stosuj je, jeśli:

  • pracujesz przed komputerem i wpatrujesz się w ekran monitora przez wiele godzin w ciągu dnia,
  • często oglądasz telewizję,
  • spędzasz wiele czasu w zanieczyszczonym środowisku,
  • pracujesz przy sztucznym oświetleniu,
  • jesteś narażony na działanie UV i wiatru,
  • często przebywasz w klimatyzowanym lub ogrzewanym pomieszczeniu,
  • nosisz soczewki kontaktowe,
  • długotrwale stosujesz doustną antykoncepcję,
  • zdiagnozowano u Ciebie choroby ogólnoustrojowe np. cukrzycę,
  • stosujesz inne krople do oczu, które mają w składzie konserwanty – zazwyczaj jest to związane z chorobą typu jaskra, czy zapalenie spojówek.

Sztuczne łzy – skład preparatu

Do wyboru masz całkiem sporo różnych preparatów nawilżających oczy. Dlatego tak ważne jest to, żebyś wiedział, jaki powinny mieć skład, aby przynosiły Ci największą ulgę, a przede wszystkim odznaczały się skutecznym działaniem. W tym przypadku najlepsze są sztuczne łzy bez konserwantów bądź z ich minimalną ilością. Po prostu tego typu preparaty cechują się trwałym nawilżeniem, a do tego ich stosowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii. Poza tym są bezpieczne, więc mogą je stosować nawet dzieci, czy kobiety w ciąży.

Ciekawym rozwiązaniem są również sztuczne łzy z kwasem hialuronowym, ponieważ ta substancja wykazuje silne właściwości nawilżające. Oprócz tego krople nawilżające bardzo często składają się z celulozy i licznych substancji nawilżających oraz regenerujących typu sorbitol, hialuronian sodu – to właśnie w tej postaci występuje kwas hialuronowy, glikol polietylenowy, guar hydroksypropylowy, a także chlorek sodu i potasu.

Czy można stosować sztuczne łzy dla dzieci?

Zespół suchego oka bądź inne dolegliwości związane z tym narządem wzroku nie są zarezerwowane jedynie dla dorosłych. W końcu dzieci również mogą odczuwać zmęczenie i nadmierną suchość oczu, chociażby ze względu na spędzanie wielu godzin przed ekranem komputera, czy telewizora. W takiej sytuacji nie możesz lekceważyć tego problemu. Pamiętaj, że z czasem kłopoty ze wzrokiem mogą być jeszcze bardziej dotkliwe, dlatego tak ważne jest to, żebyś jak najszybciej zaczął stosować krople nawilżające bez konserwantów. Tego typu produkty są najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze dla dzieci. Jednocześnie przynoszą największą ulgę. Ropiejące oczy u dziecka można z powodzeniem przemywać właśnie za pomocą sztucznych łez.

Sztuczne łzy – cena

Bez problemu znajdziesz sztuczne łzy w konkurencyjnych cenach, które nie nadszarpną Twojego budżetu. Jednocześnie nie musisz obawiać się tego, że tańsze produkty wyróżniają się gorszą jakością – w końcu naprawdę wiele produktów z niższej półki cenowej odznacza się trwałym i skutecznym działaniem. Zwróć tylko uwagę na to, że tego typu preparaty mają dość krótkie terminy ważności – wersje bez konserwantów po otwarciu zazwyczaj można stosować przez 3 do 6 miesięcy. Dlatego dość regularnie będziesz musiał kupować krople do oczu sztuczne łzy. Cena w zależności od sklepu może też być nieco inna. Jednak zazwyczaj koszty mieszczą się w przedziale od 14 do 65 zł.

Sztuczne łzy – opinie

Warto zaznaczyć, że sporo osób korzysta ze sztucznych łez, ponieważ tego typu preparaty przynoszą ogromną ulgę i pozwalają na skuteczne pozbycie się uporczywych dolegliwości. Dlatego w Internecie znajdziesz wiele pozytywnych opinii na temat tych preparatów. Często są chwalone nie tylko za możliwość dostosowania składu do swoich potrzeb, ale również za ogromną powszechność i dostęp do produktów w wielu ciekawych formach. W końcu bez problemu znajdziesz nie tylko preparaty w kroplach, ale również sztuczne łzy w żelu. Dzięki temu nie tylko możesz z łatwością zaaplikować produkt, ale też odczujesz jeszcze większe nawilżenie.

Zobacz także:

Dlaczego warto kupować okulary w internecie?
06 sierpnia 2017

Dlaczego warto kupować okulary w internecie?

Czytaj dalej
Okulary do komputera – wszystko, co musisz o nich wiedzieć
04 września 2019

Okulary do komputera – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Czytaj dalej
Co na zmęczone oczy? Domowe sposoby i sprawdzone triki!
07 lipca 2020

Co na zmęczone oczy? Domowe sposoby i sprawdzone triki!

Czytaj dalej
Ćwiczenia oczu – co zrobić, by poprawić wzrok?
15 lipca 2020

Ćwiczenia oczu – co zrobić, by poprawić wzrok?

Czytaj dalej
Jak dbać o wzrok? 6 zasad, dzięki którym ochronisz oczy
22 lipca 2020

Jak dbać o wzrok? 6 zasad, dzięki którym ochronisz oczy

Czytaj dalej

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%