Okulary do komputera – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Okulary do komputera – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

04 wrz

W dzisiejszych czasach otaczają nas najróżniejsze sprzęty elektroniczne. W pracy spędzamy 8 godzin przed komputerem. W domu niejednokrotnie relaksujemy się oglądając filmy lub serfujemy po Internecie. Najczęściej wykorzystujemy do tego komputer lub smartfon. Oba te urządzenia emitują niebieskie światło. Jak pokazują badania naukowe jest ono niebezpieczne nie tylko dla naszego wzroku, ale dla całego organizmu. Czy w takim razie należy ograniczyć korzystanie z tych dobrodziejstw? Na pewno tak, ale nie oszukujmy się – byłoby to bardzo trudne, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie okulary do komputera.

 

Okulary do komputera – podstawa to powłoka antyrefleksyjna

okulary do komputeraPodstawową powłoką, jaką powinny mieć okulary do komputera jest powłoka antyrefleksyjna. Stosowana jest w okularach do komputera, ale nie tylko. Okulary z antyrefleksem przydadzą się także osobom, które jeżdżą samochodem, zwłaszcza o zmierzchu i w nocy. Antyrefleks niweluje odbicia świetlne. Dzięki temu usunięte zostają oślepiające odblaski. Taka powłoka poprawia również kontrast oraz ostrość. To wszystko poprawia komfort widzenia i sprawia, że nasze oczy nie męczą się tak bardzo. Okulary z antyrefleksem to minimum, które musisz zastosować, jeśli spędzasz wiele czasu przed ekranem różnych urządzeń.
Ponadto powłoka antyrefleksyjna wpływa na to, jak wyglądamy w okularach. Jej brak powoduje, że światło odbija się od szkieł, przez co nasze oczy są mniej widoczne, a to nadaje twarzy nieco groźnego charakteru. Okulary z antyrefleksem sprawiają, że oczy są w pełni widoczne, a szkła są niemal niedostrzegalne.
Aktualnie powłoka antyrefleksyjna staje się standardem oferowanym w podstawowych soczewkach okularowych, ale mimo to kupując nowe okulary do komputera warto upewnić się, że nowe soczewki będą miały właśnie tę powłokę. Koszt takich szkieł jest niewielki, więc taka inwestycja nie powinna nadszarpnąć w znaczny sposób domowego budżetu.

 

Powłoka Blue Control niezbędna w okularach do komputera

Powłoka blue control to must have, jeśli pracujesz codziennie przy komputerze. Jest to specjalna powłoka, która ogranicza niebieskie światło. Soczewka ma delikatnie żółte zabarwienie, które jest niemal całkowicie niedostrzegalne przez użytkownika okularów oraz przez postronne osoby. Takie soczewki oferują już niemal wszyscy producenci soczewek okularowych, więc każdy salon optyczny również ma je już w swojej ofercie. Dzięki tej technologii praca przy komputerze jest mniej męcząca dla oczu, a tym samym bardziej komfortowa. Ponadto okulary z powłoką blue comfort poprawiają kontrast obrazu. Okulary z taką powłoką są też idealnym rozwiązaniem także dla osób, które nie mają wady wzroku – wówczas wystarczą tzw. szkła „zerówki”. Powłoka Blue Control jest nieco droższa niż podstawowe soczewki okularowe. Mimo to warto w nie zainwestować, bo na pewno Twoje oczy poczują ulgę. Zarówno oprawki, jak i soczewki okularowe z odpowiednimi powłokami możesz kupić u optyka internetowego, wówczas zapłacisz mniej niż stacjonarnie.

 

Dlaczego właściwe okulary do komputera są tak ważne?

Jeżeli wciąż nie jesteś przekonana/y do zakupu okularów korekcyjnych do komputera, to musisz dowiedzieć się o konsekwencjach ekspozycji na niebieskie światło. Niebieskie światło emitowane przez urządzenia z ekranami LCD i LED wpływa negatywnie na organizm. Zarówno w sposób, którego skutkiem jest jedynie dyskomfort, ale także powoduje nieodwracalne, groźne zmiany. Niebieskie światło prowadzi do:

  • Pieczenia i zaczerwienienia oczu – to powszechny problem, który zna każdy, kto spędza sporo czasu przed komputerem lub ekranem smartfona. Najprostszym sposobem przyniesienia sobie ulgi w tych dolegliwościach, to stosowanie kropli nawilżających do oczu.
  • Zwyrodnienia plamki żółtej – udowodniono naukowo, że niebieskie światło emitowane przez różne urządzenia nieodwracalnie niszczy plamkę żółtą, co prowadzić może nawet do trwałej ślepoty. Nasz wzrok jest zbyc cenny, aby narażać go na takie niebezpieczeństwo.
  • Problemy ze snem – w naturze niebieskie światło jest dla naszego organizmu sygnałem do mobilizacji organizmu. W momencie korzystania z laptopa/smartfona w godzinnych wieczornych zamiast przygotować nasz organizm do snu, mobilizujemy go do działania. To prowadzić może do bezsenności lub pogorszenia jakości snu. W konsekwencji stajemy się rozdrażnieni oraz mniej skoncentrowani.

Jak widać dobranie odpowiednich okularów do komputera pomoże nam zadbać o zdrowie naszych oczu, a ponadto wpłynie na nasze ogólne samopoczucie. Dodatkowo, dobrze dopasowane oprawki damskie lub oprawki męskie stanowią ozdobę twarzy. Dzięki temu będziesz prezentować się w pracy profesjonalnie i elegancko!

Przyłącz się do nas

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o promocjach i rabatach

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%