Okulary do komputera – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Okulary do komputera – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

04 wrz

Tryb życia sporej części społeczeństwa wiąże się z wielogodzinnym przebywaniem w ciągu dnia (i czasem nocy) przed ekranami różnych urządzeń elektronicznych. W taki sposób pracujemy i spędzamy czas wolny. Dlatego warto mieć świadomość, że każdy z nas potrzebuje ochrony przed negatywnym wpływem komputera. Najlepszym sposobem na to są okulary do komputera.

Okulary do komputera – dlaczego są ważne?

Okulary do komputera są niezwykle ważne z powodu dwóch czynników. To co ma negatywny wpływ na nasz wzrok to:

1. niebieskie światło emitowane przez ekrany urządzeń,
2. odbicia i refleksy świetlne.

okulary do komputera

Zarówno pierwszy jak i drugi problem można rozwiązać korzystając z okularów do komputera, które posiadają specjalne powłoki szkieł okularowych. Powłoka blue control to must have, jeśli pracujesz codziennie przy komputerze. Jest to specjalna warstwa, która ogranicza niebieskie światło. Soczewka ma delikatnie żółte zabarwienie, które jest niemal niedostrzegalne dla użytkownika okularów i postronnych osób.

Druga ważna cecha okularów do komputera, to antyrefleks, a oprawki z tą warstwą zabezpieczającą to absolutne minimum, które musisz zastosować, jeśli spędzasz sporo czasu przed ekranem różnych urządzeń.

Zobacz jak uzyskać dofinansowanie na zakup okularów.

Antyrefleks – redukcja odblasków

Antyrefleks jest powłoką stosowaną w okularach do komputera, ale nie tylko. Okulary z soczewkami wyposażonymi w antyrefleks przydadzą się także osobom, które jeżdżą samochodem, zwłaszcza o zmierzchu i w nocy. Antyrefleks niweluje odbicia świetlne. Dzięki temu zredukowane zostają oślepiające odblaski.
Taka powłoka poprawia również kontrast oraz ostrość. To wszystko zwiększa komfort widzenia i sprawia, że nasze oczy nie męczą się tak bardzo. Ponadto antyrefleks wpływa na to, jak wyglądamy w okularach. Brak takiej powłoki powoduje, że światło odbija się od szkieł, przez co nasze oczy są mniej widoczne, a to nadaje twarzy nieco groźnego charakteru. Okulary z antyrefleksem sprawiają, że oczy są w pełni widoczne, a szkła są niemal niedostrzegalne.

Aktualnie antyrefleks staje się standardem oferowanym w podstawowych soczewkach okularowych, ale mimo to kupując nowe okulary do komputera warto upewnić się, że soczewki będą miały właśnie tę powłokę. Koszt takich szkieł jest niewielki, więc inwestycja tego rodzaju nie jest obciążająca dla domowego budżetu.

Zobacz jak wybrać szkła do okularów.

Powłoka blue control niezbędna w okularach do komputera

Okulary do komputera powinny posiadać powłokę blue control, która blokuje światło niebieskie. Tego rodzaju ochronę oferują już niemal wszyscy producenci soczewek okularowych, więc każdy dobry salon optyczny również ma je w swojej ofercie. Dzięki tej technologii praca przy komputerze jest mniej męcząca dla oczu, a tym samym bardziej komfortowa. Ponadto okulary z powłoką blue control poprawiają kontrast obrazu.

Okulary posiadające warstwę blue control są nieco droższe niż z podstawowymi soczewkami okularowymi. Mimo to warto w nie zainwestować, bo na pewno Twoje oczy poczują ulgę. Jednym ze sposobów na odciążenie oczu są ćwiczenia oczu. Zarówno oprawki, jak i soczewki okularowe z odpowiednimi powłokami możesz kupić u optyka internetowego, wówczas zapłacisz mniej niż w sklepie stacjonarnym. Zobacz także inne sposoby jak dbać o oczy przy komputerze

Okulary zerówki do komputera

Okulary zerówki do komputera to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą chronić swoje oczy, ale nie mają wady wzroku. Dla takich właśnie użytkowników przeznaczone są okulary do komputera zerówki. Są to oprawki ze szkłami okularowymi o obojętnej wartości, czyli bez mocy optycznej, które można wyposażyć w specjalne powłoki.

Okulary zerówki do komputera damskie

Okulary zerówki do komputera lub po prostu do noszenia na co dzień, są także interesującym dodatkiem w wielu innych sytuacjach. Odmieniają wygląd, czasami dodają powagi. Okulary zerówki z filtrem do komputera to świetna propozycja zarówno dla osób, które przed ekranem pracują, uczą się lub jedynie spędzają czas wolny i realizują swoje pasje. Różnorodna oferta okularów zerówek do komputera damskich pozwoli na urozmaicenie stylu i wprowadzenie awangardowego dodatku do biurowego stroju.

Okulary zerówki do komputera męskie

Okulary zerówki do komputera męskie mogą świetnie komponować się zarówno do eleganckiego stylu idealnego na biznesowe spotkania, jak i do codziennych swobodnych zestawów. Trwałe i solidne okulary zerówki do komputera sprawdzą się do pracy oraz w czasie relaksu.

Okulary blue control żółte i pomarańczowe

Okulary blue control żółte lub pomarańczowe to świetny sposób na ograniczenie negatywnego wpływu, jakie wywiera na organizm niebieskie światło. Emitowane przez ekrany komputerów i innych urządzeń elektronicznych światło niebieskie zaburza wydzielanie melatoniny – hormonu regulującego dobowy rytm człowieka.
Nieprawidłowości związane z melatoniną odbijają się na zdrowiu w postaci trudności z zasypianiem. Brak optymalnego wypoczynku obniża odporność organizmu, a przedłużające się zmęczenie i niedostatek regeneracji powodują bóle głowy, osłabienie koncentracji i zmniejszenie zdolności intelektualnych i fizycznych.

Współczesny tryb pracy i sposób spędzania wolnego czasu sprawiają, że ekrany i urządzenia elektroniczne towarzyszą nam ciągle. Sposobem na ochronę przed szkodliwym wpływem światła niebieskiego są okulary blue blocker z żółtymi szkłami. Ten innowacyjny dodatek ma szerokie zastosowanie w życiu codziennym. Okulary blue control żółte lub pomarańczowe ocieplają światło docierające do naszych oczu. Wzmacniają kontrast i poprawiają komfort widzenia.

Okulary blue blocker z żółtymi szkłami są przydatne podczas wielogodzinnej pracy przed monitorem. Mogą być również używane podczas oglądania filmów, ponieważ zwiększają optyczną rozdzielczość obrazu. A przy tym okulary blue blocker żółte lub pomarańczowe mają nowoczesny design.

Przed czym chronią okulary do komputera?

Jeżeli wciąż nie jesteś przekonana/y do zakupu okularów korekcyjnych do komputera, to musisz dowiedzieć się o konsekwencjach częstej ekspozycji na niebieskie światło. Ten rodzaj światła emitowanego przez urządzenia z ekranami LCD i LED wpływa negatywnie na organizm. To nie tylko dyskomfort, ale również ryzyko niebezpiecznych i nieodwracalnych zmian. Niebieskie światło prowadzi do:

  • pieczenia i zaczerwienienia oczu – to powszechny problem, który zna każdy, kto spędza sporo czasu przed komputerem lub ekranem smartfona. Najprostszym sposobem przyniesienia sobie ulgi w tych dolegliwościach jest stosowanie kropli nawilżających do oczu;
  • zwyrodnienia plamki żółtej – udowodniono naukowo, że niebieskie światło emitowane przez różne urządzenia nieodwracalnie niszczy plamkę żółtą, co prowadzić może nawet do trwałej ślepoty. Nasz wzrok jest zbyt cenny, by narażać go na takie niebezpieczeństwo;
  • problemy ze snem – w naturze niebieskie światło jest dla naszego organizmu sygnałem do aktywności organizmu. W momencie korzystania z laptopa/smartfona w wieczorem - zamiast przygotować nasz organizm do snu, mobilizujemy go do działania. To prowadzić może do bezsenności lub pogorszenia jakości snu. Brak odpowiedniej regeneracji obniża zdolność koncentracji i powoduje rozdrażnienie i pogorszenie samopoczucia.

Jak widać dobranie odpowiednich okularów do komputera pomoże nam zadbać o zdrowie naszych oczu, a ponadto wpłynie na naszą ogólną kondycję. Dodatkowo, dobrze dopasowane oprawki damskie lub oprawki męskie stanowią ozdobę twarzy. Dzięki temu będziesz prezentować się w pracy profesjonalnie i elegancko!

Okulary dla graczy

Okulary dla graczy nazywany są także okularami gamingowymi. To modele z funkcją blue blocker, a zabarwienie soczewek na żółto lub pomarańczowo jest niezwykle przydatne dla pasjonatów gier.

Okulary dla graczy blue blocker zwiększają głębię obrazu, poprawiają koncentrację użytkownika. Dzięki temu długie sesje graczy nie powodują zmęczenia oczu. Okulary gamingowe pozwalają graczowi utrzymać czujność na najwyższym poziomie i zwiększyć efektywność swoich działań. Wyostrzenie obrazu pozwala wychwycić niuanse i detale. Okulary dla graczy redukują refleksy i poprawiają ostrość widzenia.

Okulary do grania na komputerze zapobiegają wysuszaniu się gałek ocznych. Ułatwiają naturalny odruch rozluźniania narządu wzroku, przez co zwiększają wytrzymałość i mogą wydłużyć grę. Okulary gamingowe charakteryzują się wysoką ergonomią. Są wykonane z ultralekkich tworzyw i są bardzo wygodne.

 

Okulary do komputera - FAQ

Niebieskie światło to naturalna część światła słonecznego. Jednak jego część - pasmo niebieskofioletowe - emitowane jest głównie przez ekrany urządzeń elektronicznych – monitory, laptopy, telewizory, smartfony. Jego nadmiar prowadzi do cyfrowego zmęczenia wzroku, podrażnienia oczu, obniżenia samopoczucia, pogorszenia widzenia, a nawet trwałych zmian, jak zwyrodnienie plamki żółtej.
Antyrefleks to praktycznie niezbędna powłoka w okularach. Eliminuje ona odbicia (refleksy) świetlne, przez co wzrok mniej się męczy, a jakość widzenia rośnie. Jest polecana do każdego typu okularów, szczególnie tych do komputera i do jazdy samochodem.
Okulary dla kierowców powinny być wyposażone w powłokę antyrefleksyjną, odbijającą światło, zmniejszającą ryzyko oślepienia i zmęczenia wzroku. W przypadku okularów przeciwsłonecznych wskazany jest filtr polaryzacyjny, klasa filtra nie wyższa niż 3 i szary kolor soczewek.
Jest to wskazane. Światło niebieskie jest szkodliwe nie tylko dla osób z wadami wzroku, ale dla wszystkich. By zminimalizować jego negatywny wpływ, zaleca się zakładać do pracy przed komputerem okulary zerówki z powłoką Blue Control.
Powłoka Blue Control eliminuje kilkadziesiąt procent światła niebieskiego, emitowanego przez ekrany urządzeń elektronicznych i sztuczne oświetlenie. Dzięki powłoce Blue Control poprawiona jest jakość widzenia, a oczy mniej się męczą.
Okulary do komputera ograniczają dopływ światła niebieskiego do oczu. Noszące je osoby są więc w mniejszym stopniu narażone na zmęczenie, zaczerwienienie i suchość oczu, a także inne objawy cyfrowego zmęczenia wzroku. Pozwala to więc podnieść jakość pracy i codziennego życia.
Tak, jak najbardziej, jeśli chodzi o okulary korekcyjne. Okulary zerówki do komputera możemy jednak zasugerować do noszenia na co dzień osobom spędzającym dużo czasu przy sztucznym oświetleniu lub ekranach innych niż komputerowe – np. przy smartfonach.
Wszystkie osoby spędzające dużo czasu przed ekranami, zwłaszcza bez dłuższych przerw, powinny rozważyć zakup okularów do komputera. W przypadku odczuwania takich objawów pracy przed komputerem jak zmęczenie, suchość i podrażnienie oczu, zmęczenie ogólne, ból głowy, problemy z ostrością widzenia sugerowana jest wizyta u lekarza okulisty lub optometrysty w celu zbadania wzroku i zarekomendowania odpowiedniego rozwiązania.

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%