Rodzaje okularów

Jakie okulary do samochodu? Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo

Jakie okulary do samochodu? Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo

Zawodowi kierowcy czy też po prostu osoby, które każdego dnia prowadzą auto, a przy tym mają wadę wzroku, powinni podczas kupowania okularów korekcyjnych zwrócić uwagę na kilka aspektów. Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się, co zrobić, aby światła z przeciwka nie oślepiały Cię w trakcie jazdy, a prowadzenie samochodu w nocy było bezpieczniejsze. Uzyskasz wreszcie odpowiedź na pytanie, jakie okulary do jazdy samochodem warto wybrać.

Standardowe okulary dla kierowcy – jakie zapewnią bezpieczeństwo?

Jeśli podczas kupowania okularów korekcyjnych nie zwróciłeś uwagi na takie aspekty jak polaryzacja, powłoka antyrefleksyjna lub też noszone na co dzień modele ograniczają Ci pole widzenia, to nie możesz w nich prowadzić. Modele, które po prostu likwidują wadę wzroku, nie zapewnią Ci wystarczającej ochrony w trakcie prowadzenia samochodu, przez co staniesz się zagrożeniem na drodze. 

10 wrz
Jakie okulary do jazdy nocą sprawdzą się najlepiej?

Jakie okulary do jazdy nocą sprawdzą się najlepiej?

Nocna jazda wiąże się z potrzebą skupienia i koncentracji oraz jak największego pola widzenia. Szczególnie ważne jest to, jeśli posiadasz wadę wzroku. W takiej sytuacji jakiekolwiek ograniczenia mogą negatywnie zadziałać na Twoje bezpieczeństwo. Diwedz się, jakie okulary będą najlepsze do jazdy nocą.

05 lip
Co to są okulary fotochromowe? Czy warto je wybierać?

Co to są okulary fotochromowe? Czy warto je wybierać?

Okulary korekcyjne powinny zapewniać Ci maksimum wygody. Dzięki temu zarówno drobne, jak i znacznie większe wady wzroku nie wpłyną negatywnie na Twoje życie. Bez problemu osiągniesz taki efekt, jeśli wybierzesz odpowiednie szkła. Dlatego dowiedz się, co to są okulary fotochromowe i przekonaj się, czy sprawdzą się w Twoim przypadku.

28 cze
Okulary dwuogniskowe czy progresywne – co wybrać?

Okulary dwuogniskowe czy progresywne – co wybrać?

Możesz wykorzystywać różne metody do korygowania wady wzroku. Wśród najpopularniejszych rozwiązań są soczewki i okulary. Kluczowe jest jednak to, abyś wybrał odpowiednie szkła, bo to właśnie one wpłyną na komfort w trakcie wykonywania nawet najprostszych czynności. Zazwyczaj są to okulary dwuogniskowe lub progresywne. Dlatego przekonaj się, która z tych opcji jest najlepsza dla Ciebie!

17 maj
Jak wybrać odpowiednie okulary dla kierowców?

Jak wybrać odpowiednie okulary dla kierowców?

Komfort i dobra widoczność kierowcy to podstawa, która zapewnia bezpieczeństwo nie tylko Tobie, ale również współpasażerom. Dlatego tak ważne jest to, aby każda osoba, prowadząca pojazd zadbała o swój wzrok, gdyż wpływa to na ostrość widzenia oraz szybszą reakcję. Sprawdź, jak wybrać okulary dla kierowców, abyś mógł cieszyć się doskonałym wzrokiem podczas jazdy samochodem.

05 maj

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%