Okulary zerówki – ochrona czy jedynie moda?

Okulary zerówki – ochrona czy jedynie moda?

19 sty

Czasy, kiedy noszenie okularów było smutnym czy nawet wstydliwym obowiązkiem bezpowrotnie minęły. Dziś nie tylko skutecznie podnoszą jakość naszego życia, ale też sprawiają, że wyglądamy jeszcze atrakcyjniej. Doszło nawet do tego, że popularnym rozwiązaniem stały się okulary zerówki. Czy naprawdę warto je nosić? I co najważniejsze – czy w jakikolwiek sposób chronią nasz wzrok?

Czy zerówki chronią oczy?

Standardowe okulary 0 zostały wymyślone głównie po to, żeby służyć jako ozdoba. I tak też były postrzegane przez wiele lat. Dlatego też postanowiono coś z tym zrobić, aby z jednej strony osoby bez wyraźnych wad wzroku mogły dopełniać swój wizerunek dzięki coraz modniejszym okularom, ale też mogły w ten sposób pozytywnie wpływać na swój wzrok. Wtedy właśnie powstały specjalne zerówki z powłoką antyrefleksyjną. Czy zatem istnieją sytuacje, w których wręcz lepiej jest nosić okulary 0?

Okulary zerówki a praca przy komputerze

Wielogodzinna praca przed komputerem sprawia, że oczy narażone są na tzw. syndrom suchego oka, ale też po prostu stają się zmęczone, zaczerwienione, mogą piec oraz łzawić. Cały problem wynika przede wszystkim z nadmiernego wpatrywania się w monitor, emitujący niebieskie światło. Powoduje to, że siłą rzeczy oczy muszą bardziej koncentrować się na ekranie, np. w trakcie czytania, a przez to po prostu szybko się męczą. Jeśli nie zadbasz o swoje oczy, po pewnym czasie zaczniesz zauważać negatywne konsekwencje z tego tytułu w tym, choćby ból głowy czy wcześniej wspomniane objawy związane z suchością oczu. Co zatem możesz zrobić? Na pewno pozytywnie wpłynie używanie kropelek do oczu, robienie przerw czy częste mruganie. Jednak możesz iść jeszcze o krok dalej. Okazuje się, że istnieją specjalne okulary 0, które zawierają powłokę antyrefleksyjną lub tzw. Blue Blocker. Ich celem jest stanie się barierą pomiędzy Twoimi oczami a monitorem. Zerówki sprawią, że niebieskie światło zostaje zneutralizowane, a ty zyskujesz m.in.:

  • ochronę oczu podczas wielogodzinnej pracy przed komputerem,
  • wyraźniejszy kontrast widzenia,
  • lepszą koncentrację w trakcie nauki czy pracy,
  • opóźnienie ryzyka wystąpienia wad narządu wzroku.

kobieta w okularach

Czy warto nosić okulary zerówki codziennie?

Kluczem jest to, aby wybrać wysokiej jakości modele kujonki, gdyż tylko takie zagwarantują nam nie tylko zachwycający wygląd i ciekawe dopełnienie wybranej stylizacji, ale też korzyści dla samych oczu. Jak zatem wybrać te odpowiednie modele? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, co obiecuje producent. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, spore zalety zyskasz dzięki powłoce antyrefleksyjnej czy też fotochromowej, która z kolei będzie sporą zaletą podczas jazdy samochodem. W dalszej kolejności istotne jest tworzywo, jakie zostało wykorzystane do wyprodukowania okularów 0 czy też ich kolor oraz kształt.

Kiedy zatem postawisz na jakościowe produkty, to nie musisz obawiać się, że negatywnie wpłynie na Twoje oczy nawet codzienne ich noszenie. Istnieje taka teoria, że przez zerówki można pogorszyć sobie wzrok. I częściowo to prawda, ale wiesz kiedy? Jedynie wtedy, gdy nie dbasz o ich czystość oraz wygląd. Twoje oczy będą zmęczone, kiedy będziesz chodził w zabrudzonych oraz porysowanych  zerówkach. Zatem, jeśli zadbasz o nie i będziesz regularnie czyścił je specjalną ściereczką z mikrofibry, to na pewno Twój wzrok na tym nie ucierpi.

Trendy kujonki nie wychodzą z mody

Osoby, które noszą okulary od niemal urodzenia, nie mogą zrozumieć, dlaczego ktoś może chcieć dobrowolnie zakładać zerówki. Jednak, kiedy rozejrzysz się wokół siebie, nagle zdasz sobie sprawę, że zdecydowana większość osób faktycznie chodzi w okularach. Dzięki temu stają się one jednocześnie bardzo powszechne, ale też coraz częściej są częścią wizerunku danej osoby. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją dziś trendy modowe także te dotyczące okularów – ich kształtów, wzorów, odcieni.

Zresztą nie da się ukryć, że wiele osób po prostu znakomicie wygląda w okularach i wtedy zerówki mogą sprawić, że poczujesz się atrakcyjniej i pewniej. Sprawdź jak dopasować okulary do koloru włosów. Skoro w żaden sposób nie działają one negatywnie na Twoje oczy, a w niektórych sytuacjach mogą wręcz pomóc, to po prostu sam zdecyduj, czy chcesz je nosić, czy też nie. Prawda jest taka, że niewiele tracisz, a zyskać możesz całkiem sporo!

 

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%