Ciekawostki

Historia okularów przeciwsłonecznych – od lat 50 do 90.

Historia okularów przeciwsłonecznych – od lat 50 do 90.

Ochrona przed słońcem w połączeniu z modnym wyglądem już od dawna budziła spore zainteresowanie. Dlatego naukowcy skonstruowali pierwsze okulary przeciwsłoneczne. Ich historia sięga wielu dekad wstecz. Na przestrzeni lat zmieniała się nie tylko ich budowa czy design, ale również ich skuteczność. Przekonaj się, jak wyglądała transformacja okularów przeciwsłonecznych na przestrzeni lat!

Okulary przeciwsłoneczne – historia modnego i praktycznego dodatku

Historia szkieł przeciwsłonecznych sięga 1913 roku, kiedy to odkrył je Wiliam Crookes. Ich najważniejszą cechą była ochrona przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Jednocześnie budowa znacznie odbiega od tego, co możesz dziś znaleźć w sklepach. Przede wszystkim pierwsze okulary przeciwsłoneczne były wykonane z drutu, co znacznie wpływało na ich funkcjonalność i wygodę. Jednak ten

02 lis
Co oznacza kolor oczu? Przekonaj się, co o Tobie mówi kolor tęczówek

Co oznacza kolor oczu? Przekonaj się, co o Tobie mówi kolor tęczówek

Kolor oczu może zwiększać Twoją atrakcyjność, wyróżniać Cię z tłumu, ale z drugiej strony niejednokrotnie wskazuje Twoje cechy charakteru. Jednak to nie wszystko, gdyż oczy mogą również informować o tym, z jakimi chorobami borykasz się obecnie, a być może nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Dlatego już teraz przekonaj się, co można wyczytać z oczu.

Co oznaczają kolory oczu? Kolor oczu a osobowość

Największy wpływ na kolor naszych oczy mają geny oraz pigment określany jako melanina. W zależności od tego, jak dużo pigmentu posiadamy, tym nasze oczy są coraz ciemniejsze. Tęczówki mogą mieć wiele różnych kolorów – od jasnoniebieskich po ciemne oczy. Wśród dominujących barw wymienia się brąz, żółć i szarość – w zależności od ich proporcji powstają różne kolory tęczówek, do których wiele osób przypisuje się określone znaczenie.

Warto zaznaczyć, że u niek

18 paź
Jaskra – przyczyny, objawy, leczenie

Jaskra – przyczyny, objawy, leczenie

Jaskra to choroba narządu wzroku, z którą boryka się coraz większa liczba osób. Dochodzi wtedy do stopniowego, a często dość szybkiego zanikania nerwu wzrokowego. To z kolei prowadzi do coraz większego pogorszenia jakości widzenia. Nie leczona jaskra i niestosowanie się do zaleceń specjalisty może doprowadzić nawet do utraty wzroku.

Dlatego też zdecydowaliśmy się przygotować kompleksowy poradnik, który pozwoli uzyskać odpowiedzi na najpopularniejsze pytania na temat jaskry. Zatem już teraz dowiedz się, co to jest jaskra oka, w jaki sposób się objawia i jak przebiega leczenie.

Jaskra – co to jest?

Jaskra to jedna z najniebezpieczniejszych chorób oczu, ponieważ nieleczona może prowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku. Zastanawiasz się, dokładnie co to jest jaskra? Przede wszystkim jest to przewlekłe schorzenie, które jest też nazywan

11 paź
Heterochromia (dwukolorowe oczy) – charakterystyka i przyczyny

Heterochromia (dwukolorowe oczy) – charakterystyka i przyczyny

Dwukolorowe oczy to bardzo rzadka przypadłość, która dotyka 6 na 1000 osób. To zjawisko jest znane jako heterochromia i w większości przypadków nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Za to gwarantuje Ci naprawdę oryginalny wygląd, dzięki czemu Twoje spojrzenie skutecznie przyciąga uwagę. Dlatego warto dowiedzieć się, jak powstaje heterochromia oczu.

Czym jest heterochromia?

Zwróć uwagę na to, że heterohromia jest uznawana za schorzenie, które sprawia, że masz wielokolorowe tęczówki lub zupełnie inne kolory oczu. Ta wada genetyczna dotyka zaledwie 1% światowej populacji. Jednocześnie warto podkreślić, że nie tylko u ludzi występuje heterochromia. Inne źródła wskazują również na to, że często to schorzenie dotyka zwierzęta, a szczególnie koty domowe. Poza tym zazwyczaj przyjmuje jedną z dwóch podstawowych postaci, a są to:

27 wrz
Akomodacja oka – na czym polega i jak skutecznie ćwiczyć oko?

Akomodacja oka – na czym polega i jak skutecznie ćwiczyć oko?

Akomodacja oka to tak naprawdę nastawność oka, czyli proces, który polega na dostosowaniu oka w taki sposób, aby było w stanie oglądać dany przedmiot, znajdujący się w różnych odległościach. Jednak niekiedy dochodzi do zaburzenia akomodacji oka, więc warto poznać kilka ćwiczeń, które pozytywnie wpłyną na adaptację oka.

08 kwi
DARMOWE ZWROTY DO 100 dni

DARMOWE ZWROTY DO 100 dni

masz aż 100 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów marek SENJA i SIYU, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%