Okulary przeciwsłoneczne z bazaru? Zaszkodzisz oczom!

Okulary przeciwsłoneczne z bazaru? Zaszkodzisz oczom!

02 maj

Lato to sprzyjający okres dla amatorów odpustów, jarmarków czy ulicznych bazarów. Właśnie w tym okresie możemy liczyć też na najbogatszą ofertę m.in. okularów przeciwsłonecznych w okazyjnych cenach i bardzo fantazyjnych wzorach. Kto by się nie skusił!


Sprawdzone okulary przeciwsłoneczne to zdrowie oczu

Tymczasem tanie okulary przeciwsłoneczne kupione w niesprawdzonym miejscu, często na przypadkowym stoisku z okularami mogą kosztować nas zdrowie oczu. Soczewki okularowe bez filtra blokującego szkodliwe promienie UV sprawiają, że do naszego oka dostaje się ich jeszcze więcej niż gdybyśmy w ogóle zrezygnowali z okularów. Przyciemnione szkła okularowe powodują naturalne rozszerzenie źrenic – to naturalne działanie naszego organizmu pozwalającego na funkcjonowanie w warunkach gorzej oświetlonych.

okulary przeciwsłoneczne

W rezultacie naturalnego zachowania organizmu – światło przedostające się przez szkło okularowe bez filtra UV dociera do wnętrza oka. Gdybyśmy natomiast zdecydowali się na okulary z filtrem UV 400, promienie słoneczne zostałyby zatrzymane na powierzchni soczewek i nie dostałyby się do oka. Sprawdź czego nie należy robić, by nie psuć sobie wzroku.

Bazarowe okulary to żadna oszczędność

Wielu zwolenników tzw. „bazarowych okularów przeciwsłonecznych” twierdzi, że decyduje się na nie z powodów finansowych. Takie oprawki kosztują grosze, a więc każdy może sobie na taki wydatek pozwolić, a gdy się zepsują nie jest nam bardzo przykro. No właśnie, jeśli wziąć pod uwagę liczbę słabej jakości okularów przeciwsłonecznych z bazaru czy jakiejś drogerii, które musieliśmy wyrzucić, bo szybko się zepsuły, ze spokojem udałoby się uzbierać na dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne znanych marek takich jak Solano, Ray-ban®, Prada, Versace, Emporio Armanii, Michael Kors, czy Tommy Hilfiger.

Okulary przeciwsłoneczne kupuj tylko z pewnych źródeł

Jeśli chcesz oszczędzać, to okulary słoneczne kupuj w internecie, ale tylko w sprawdzonych miejscach. Sklep internetowy z okularami przeciwsłonecznymi wOkularach.pl z tytułem certyfikowanego sprzedawcy (np. Certified Reseller) pozwala kupić oprawki nawet do 70% taniej niż u stacjonarnego optyka.

To dobry ruch patrząc na zakup okularów przeciwsłonecznych jak na inwestycję na długie lata.

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

Ładuję dane...