Czy istnieją okulary do czytania i chodzenia w jednym?

Czy istnieją okulary do czytania i chodzenia w jednym?

22 mar

Szukasz rozwiązania, które zapewni Ci nie tylko ogromną wygodę, ale również jest wyjątkowo praktyczne? Z tym zadaniem doskonale mogą sobie poradzić okulary do czytania i chodzenia. Wtedy wystarczy Ci jeden model, a na pewno zachowasz odpowiednią ostrość widzenia. Przekonaj się, jakie soczewki wyróżniają się taką uniwersalnością!

Okulary do czytania i chodzenia w jednym – czym się wyróżniają?

Uniwersalne soczewki okularowe, z których możesz korzystać w dowolnym miejscu czy czasie, to naprawdę jest spore ułatwienie dla Ciebie. Szczególnie jeżeli borykasz się z bardziej skomplikowanymi chorobami oczu albo masz problem np. z plamką żółtą. W takim przypadku każda wada musi być leczona przy pomocy zupełnie innych okularów korekcyjnych. Dla większości osób jest to dość uciążliwe, a przy tym utrudnia codzienne funkcjonowanie. Właśnie dlatego popularność zyskują okulary do czytania i chodzenia – wśród nich polecane są szkła progresywne. Dzięki nim w jednej chwili możesz oglądać telewizję, a w następnej przeglądać gazetę i pracować przy komputerze. Jednak najważniejsze jest to, że nie musisz robić przerw między tymi czynnościami po to, aby zmienić okulary, bo cały czas korzystasz z jednego modelu.

Jakie są dostępne okulary do chodzenia i czytania?

Jeżeli masz bardziej skomplikowaną wadę wzroku i do poprawy widzenia potrzebujesz większej liczby szkieł, to masz kilka opcji. W ten sposób możesz maksymalnie dopasować poszczególne rozwiązania do Twoich przyzwyczajeń, komfortu oraz budżetu, jakim dysponujesz. Sprawdź zatem, jakie mogą być okulary do czytania i chodzenia.

Modele progresywne

Zwróć uwagę na to, że okulary progresywne są najwygodniejsze spośród wszystkich wariantów przeznaczonych do czytania i chodzenia – szczególnie jeżeli jeden model ma łączyć obie te funkcje. Pamiętaj jednak o tym, iż jest to też najdroższa opcja. Przede wszystkim ze względu na wykorzystanie nowoczesnej technologii. Dzięki niej powstaje delikatne przejście między górną, a dolną częścią szkieł. Zapewnia to komfort Twoim oczom, a przy tym umożliwia im stopniowe przyzwyczajanie się do innej perspektywy.

Modele dwuogniskowe

Warianty dwuogniskowe to kolejne okulary do czytania i chodzenia w jednym. Jednocześnie nie zapewniają takiego komfortu jak modele progresywne – ze względu na brak subtelnego przejścia pomiędzy poszczególnymi częściami szkieł. Oprócz tego jest tańsze rozwiązanie od progresywnych szkieł. Najważniejsze jest jednak to, że takie okulary są wygodne i pozwalają Ci na noszenie jednego modelu do patrzenia w dal oraz bliż.

Modele jednoogniskowe

Bez wątpienia modele jednoogniskowe to najmniej wygodna opcja, ponieważ wtedy zmieniasz okulary do chodzenia i czytania. Przez to nieustannie musisz mieć przy sobie obie pary. Jednocześnie jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które lubią zmiany, a zarazem bawią się modą. Wówczas dużo łatwiej jest wprowadzić jakąś nowość do swojej garderoby. Poza tym może to być też dość tania opcja, jeżeli masz już oprawki i zależy Ci jedynie na wymianie szkieł.

 

kobieta trzymająca okulary

Czy warto wybierać okulary do czytania i chodzenia?

Sposób na niektóre wady wzroku

Niektóre wady wzroku wiążą się z tym, że musisz mieć dwie pary zupełnie innych okularów korekcyjnych. Tylko dzięki temu zachowujesz ostrość widzenia, a przy okazji możesz bezproblemowo wykonywać wiele czynności. Szczególnie tak jest w przypadku plamki żółtej na oku czy starczowzroczności. W takim przypadku przydają się okulary do czytania i chodzenia w jednym, ponieważ nie wymagają ciągłej zmiany poszczególnych modeli. Jednocześnie nie oznacza to problemów ze wzrokiem.

Maksymalna wygoda

Zdarzało Ci się czasem tak, że po prostu nie chciało Ci się zmieniać poszczególne okulary korekcyjne? W przypadku dwóch różnych modeli to dość częsty problem, który zazwyczaj kończy się tym, że w ogóle nie zakładasz soczewek czy okularów. To na pewno nie wpłynie pozytywnie na Twój wzrok, a przede wszystkim nie ułatwi Ci codziennego funkcjonowania. Właśnie z tego powodu modele do czytania i chodzenia w jednym nie będą wymagały od Ciebie ciągłej zmiany okularów, a jednocześnie nie będziesz już musiał pamiętać o tym dodatkowym obowiązku. Po prostu Twój wzrok automatycznie przesunie się po szkle, co ułatwi Ci widzenie.

 

 

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%