Najlepsze okulary do twarzy w kształcie serca – 3 propozycje

Najlepsze okulary do twarzy w kształcie serca – 3 propozycje

15 gru

Okulary pełnią dziś podwójną funkcję. Po pierwsze służą do korekcji wad wzroku, które dotyczą większości dorosłych ludzi. Zapewniają komfort widzenia w każdej sytuacji. Drugą funkcją okularów – zarówno korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych – jest kreowanie wizerunku. Czasem może to polegać na odjęciu sobie lat, optycznej poprawie wyglądu, a czasem na podkreśleniu profesjonalnego image’u w biznesowym stylu.

Współczesna moda wykorzystuje szerokie możliwości, jakie stwarzają okulary. Pełen wachlarz fasonów, kolorów i stylów oprawek pozwala na różne sposoby oddziaływać na wygląd użytkownika. Dlatego warto być świadomym klientem i nie wybierać dodatków przypadkowo.

Najlepsze okulary do twarzy w kształcie serca – jakie wybrać?

Okulary dobrze dobrane do kształtu twarzy mogą wywrzeć bardzo korzystny wpływ na nasz wygląd. W zależności od kształtu oprawek, rozmiaru i masywności, możemy osiągnąć ciekawe rezultaty. Niektóre okulary znakomicie wyszczuplają twarz, inne łagodzą zbyt ostre rysy twarzy. Jakie okulary są najlepsze do twarzy w kształcie serca? Wyjaśniamy.

Okulary do twarzy w kształcie serca (trójkątnej)

Odpowiednio dopasowane okulary pozwalają wyeksponować zalety urody i ukryć niedoskonałości. Okulary do twarzy w kształcie serca to często poszukiwany wariant. Ale zacznijmy od początku. Twarz w kształcie serca – co to oznacza?

Twarz w kształcie serca określana jest także jako twarz trójkątna. Charakteryzuje się wysokim i szerokim czołem. Kości policzkowe twarzy sercowatej są wydatne, a broda wąska.

Twarz w kształcie serca – co chcemy poprawić?

Dla twarzy w kształcie serca korzystny efekt wywołują okulary, które niwelują efekt zbyt szerokiego czoła. Harmonię proporcji twarzy można uzyskać dobierając właściwy typ okularów. Dobrze dopasowane oprawki mogą bardzo skutecznie zmodyfikować wygląd.

Jakie okulary do twarzy w kształcie serca?

Jakie okulary do twarzy w kształcie serca najlepiej wybrać? Podpowiadamy najlepsze 3 typy:

Okulary do twarzy serce (trójkątnej) możesz łatwo dopasować, by podkreślić atuty swojej urody. Istotne w tym przypadku jest to, by okulary były jak najmniej widoczne.
Oto 3 najlepsze rodzaje okularów do twarzy w kształcie serca:

1. Okulary pozbawione oprawek

Okulary, które nie mają oprawek, nazywane są także patentkami. Ten rodzaj okularów jest wykonywany w taki sposób, by szkła okularowe były perfekcyjnie zespolone z cienkimi zausznikami i mostkiem łączącym prawą i lewą soczewkę. Brak krawędzi wokół szkieł sprawia, że okulary korekcyjne patentki są ledwo widoczne.

2. Okulary korekcyjne żyłki

Drugą propozycją, która świetnie prezentuje się na twarzy w kształcie serca, to oprawki typu żyłki. Ten rodzaj okularów również może być mało widoczny na twarzy i korygować efekt zbyt szerokiego czoła. Żyłki posiadają jedynie górną krawędź oprawek. Ich masywność może być bardzo różna. Najlepszym wyborem okularów dla twarzy w kształcie serca będą okulary żyłki o jak najcieńszej oprawce.

3. Aviatory w cienkich oprawkach

Przebojowe okulary korekcyjne aviator są dostępne w naszym sklepie w wielu wersjach. W przypadku twarzy w kształcie serca także chodzi nam o cienkie i subtelne oprawki. Masz duży wybór, a wśród różnych propozycji znajdziesz także szalenie modne druciane oprawki. Zarówno srebrne, jak i złote okulary korekcyjne aviator mają w sobie mnóstwo uroku.

Najlepsze okulary do twarzy w kształcie serca

Okulary dla twarzy w kształcie serca – jakich błędów unikać?

Drugą stroną medalu przy poszukiwaniu najlepszych okularów do twarzy w kształcie serca, jest świadomość tego, czego należy unikać. Dla twarzy trójkątnej niekorzystne wrażenie wywierają oprawki duże i masywne. Bardzo wyraziste okulary w ciemnych kolorach i kanciastych kształtach mogą dodatkowo zaburzyć proporcję twarzy w kształcie serca.

Okulary przeciwsłoneczne do twarzy kształcie serca

Okulary przeciwsłoneczne także mają zasadniczy wpływ na końcowy efekt stylizacji. Dla osób o twarzy w kształcie serca świetnie sprawdzają się okulary przeciwsłoneczne kocie. Podkreślenie kości policzkowych przy pomocy takiego fasony znakomicie wyrównuje optycznie brodę względem czoła.

Okulary do twarzy w kształcie serca

Efekt, jaki w naszym wyglądzie przynoszą okulary, jest oczywiście bardzo ważny, ale nie jedyny. Pamiętaj o najważniejszym zadaniu, jakie okulary mają spełniać. Komfort widzenia z każdej sytuacji to kwestia zdrowia oczu i dobrego samopoczucia. Kształt i rozmiar okularów powinien zapewniać zawsze właściwe pole widzenia. Oprawki nie mogą w żaden sposób ograniczać widoczności.

Dobieraj okulary w taki sposób, by stabilnie trzymały się na nosie. Zauszniki o odpowiedniej długości powinny dobrze przylegać do głowy. Wszystkie te detale wpływają bezpośrednio na komfort podczas pracy i codziennego użytkowania. Okulary nie mogą się zsuwać ani uciskać. Wybierając markowe okulary możesz być pewna, że będą wygodne i trwałe. Wykonywane są z lekkich i trwałych komponentów, dzięki czemu służą przez wiele sezonów.

Zobacz także:

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?
27 czerwca 2017

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Czytaj dalej
Okulary marki Senja - nowości 2024
20 marca 2024

Okulary marki Senja - nowości 2024

Czytaj dalej
Jak rozpoznać oryginalne okulary Ray-ban?
18 sierpnia 2020

Jak rozpoznać oryginalne okulary Ray-ban?

Czytaj dalej
Poznaj oprawki, które odmładzają!
21 grudnia 2020

Poznaj oprawki, które odmładzają!

Czytaj dalej

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%