4 powody, dlaczego warto nosić okulary sportowe korekcyjne

4 powody, dlaczego warto nosić okulary sportowe korekcyjne

26 kwi

Cenisz sobie aktywny styl życia? To bardzo dobrze! W końcu to najlepszy sposób nie tylko na utrzymanie zgrabnej sylwetki, ale przede wszystkim na poprawę stanu zdrowia. Dlatego zadbaj o to, aby żadne problemy np. ze wzrokiem nie przeszkodziły Ci w uprawianiu ulubionej dyscypliny. W takim przypadku po prostu załóż okulary sportowe korekcyjne.

Dlaczego warto nosić sportowe okulary korekcyjne?

Poprawa widoczności

W trakcie uprawiania sportu bardzo ważne jest regularne poprawianie osiąganych wyników. Jeżeli pomimo ćwiczeń i starań nie dostrzeżesz progresu, to po prostu możesz się zniechęcić, a nawet całkowicie porzucić aktywność fizyczną. Zastanów się jednak nad tym, co tak naprawdę może przyczyniać się do takiego stanu. Często jest to niewłaściwy strój, złe nastawianie bądź problemy ze wzrokiem. W końcu brak ostrości czy inne wady mogą utrudniać Ci wykonywanie ćwiczeń i uprawianie sportu. W takiej sytuacji mogą Ci pomóc okulary sportowe korekcyjne, ponieważ wyostrzą Twój wzrok, ale też zapewnią ogromny komfort. Szczególnie ma to istotne znaczenie w przypadku sportów, gdzie jakość widzenia ma spore znacznie typu piłka nożna, siatkowa czy ręczna, a także snooker, tenis oraz lekkoatletyka.

Okulary korekcyjne sportowe pomagają w trudnych warunkach

Żegluga, wspinaczka, bieganie bądź sporty zespołowe na świeżym powietrzu – każda z tych dyscyplin wyróżnia się tym, że może odbywać się w trudnych warunkach atmosferycznych. Wtedy sportowe okulary korekcyjne nie tylko ułatwią Ci widzenie i poprawią koncentrację, ale też dodatkowo ochronią oczy. W końcu np. pływanie kajakiem, surfing lub żeglarstwo tym bardziej w trakcie słonecznej pogody może być naprawdę trudne. W takich warunkach promienie słoneczne odbijają się od powierzchni wody i działają wręcz oślepiająco. Dlatego okulary sportowe korekcyjne nie tylko uregulują Twoją wadę, ale przede wszystkim zapewnią Ci sporą widoczność.

Trwała konstrukcja

Uprawiasz sport w tradycyjnych okularach korekcyjnych? Uważaj, bo wiąże się to ze sporym ryzykiem. Takie modele nie są dostosowane do nagłego ruchu czy większej odporności na uderzenia, a zbicie się szkieł może Cię poważnie zranić. Dedykowane sportowe okulary korekcyjne mają trwalszą konstrukcję, a przede wszystkim kształt, który minimalizuje ryzyku zsunięcia. Dzięki temu nie będziesz się rozpraszać myślą, że okulary mogą Ci się zsunąć, a jednocześnie zwiększasz swoje bezpieczeństwo w trakcie uprawiania sportu. Polecamy najnowszy ranking okularów do biegania.

Okulary sportowe zmniejszają ryzyko kontuzji

Myślisz sobie, że wada wzroku w trakcie aktywności sportowej nie ma dla Ciebie aż tak dużego znaczenia. Może nie zależy Ci na wynikach i po prostu lubisz się ruszać. Taki tok myślenia może być dla Ciebie bardzo złudny. Przede wszystkim ze względu na niebezpieczeństwo, na jakie się narażasz. W końcu osłabiony zmysł wzroku w trakcie uprawiania jakiejkolwiek dyscypliny może doprowadzić Cię do wielu poważnych kontuzji. Czasem wystarczy tylko słabsza reakcja bądź zła ocena odległości, a wtedy popełnisz błąd – zapłacisz za niego Ty lub osoba, znajdująca się w pobliżu. Dlatego zawsze stawiaj na bezpieczeństwo, które często zapewniają właśnie sportowe okulary korekcyjne. Pamiętaj, że wielu profesjonalnych sportowców korzysta z tego rozwiązania, więc w Twoim przypadku to również się sprawdzi.

Czym wyróżniają się okulary sportowe dla dzieci?

W przypadku maluchów jeszcze ważniejsze jest to, aby problemy ze wzrokiem nie ograniczały ich aktywności. Dzięki temu zyskasz pewność, że będą rosły zdrowo, ale też skutecznie spożytkują swoją energię. Oczywiście nie najlepszym pomysłem będzie namawianie dzieciaki na ćwiczenie bez okularów – może się to skończyć kontuzją lub zniechęceniem do sportu. Lepiej zdecyduj się na okulary sportowe dla dzieci ze szkłami korekcyjnymi. W ten sposób maluchy odzyskają ostrość widzenia. Jednocześnie nie musisz obawiać się o ich bezpieczeństwo. Takie modele mają jeszcze trwalszą konstrukcję, aby nie zbiły się w trakcie gry piłką czy podczas używania innych przyrządów. Oprócz  tego okulary sportowe dla dzieci są zakładane na gumkę, więc na pewno nie zsuną się z uszu w trakcie skłonów, gimnastyki lub nachylania się.

Zwróć również uwagę na ciekawą kolorystykę takich okularów sportowych dla maluchów. Wybierz ulubiony odcień bądź model ze wzorkami, a dzieci na pewno będą zachwycone takim dodatkiem.

 

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%