Jak rozpoznać oryginalne okulary Ray-ban?

Jak rozpoznać oryginalne okulary Ray-ban?

18 sie

Ray-ban to niezaprzeczalnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Chyba nie ma obecnie młodej osoby, która nie kojarzyłaby nazwy lub logo tych okularów. Jak w przypadku innych dużych brandów, również w tym przypadku popularność sprawia, że wielu chciałoby nieuczciwie na nim zarobić, podrabiając oprawki marki Ray-ban, a szczególnie najlepiej sprzedające się modele. Jak więc w gąszczu ofert i sklepów rozpoznać oryginalne okulary Ray-ban?


Na co zwracać uwagę podczas weryfikowania oryginalności okularów?

Choć może na pierwszy rzut oka może wydawać się, że rozróżnienie oryginalnych produktów od ich podróbek jest niemalże niemożliwe, wystarczy dosłownie zwrócić uwagę na kilka elementów, które są gwarancją oryginalności okularów Ray-ban.

Pudełko

Oryginalne modele tej marki są zapakowane w kartonik o kolorze szaro-srebrnym, delikatnie połyskującym, wykonanym z grubszego papieru. Na jednym z krótszych boków powinien być widoczny wydrukowany kod kreskowy razem z informacjami o modelu okularów i ich rozmiarze. Oryginalne okulary mają również na przodzie i boku widoczne logo Ray-ban na czerwonym tle i ze znaczkiem ®.

Etui

Na rynku dostępnych jest kilka różnych etui oryginalnych okularów przeciwsłonecznych Ray-ban. Zawsze jednak oznaczone są znakiem marki Ray-ban z oznaczeniem oryginalności ® oraz napisem „100% UV Protection - Ray-Ban - Sunglasses By Luxottica”. W większości przypadków znak marki jest umiejscowiony z lewej strony, jednak i od tej reguły jest wyjątek – dziecięce modele okularów mają logo na środku etui. Na etui w kolorze czarnym, oznakowanie marki zawsze jest w kolorze złotym i sprawia wrażenie odbitego, wtopionego w etui. Na etui w kolorach brązowym, niebieskim czy też czerwonym znak Ray-ban jest w kolorze czarnym i sprawia podobne wrażenie co w przypadku czarnej wersji kolorystycznej. Etui oryginalnych modeli Ray-ban zawsze jest zamykane na metalowy zatrzask z logo Ray-ban. W podróbkach często zatrzask jest wykonany z plastiku, na którym nie ma logo.

Broszura

W zależności od modelu, broszura dołączona do oryginalnych okularów Ray-ban nieznacznie się różni, dlatego trudno w odniesieniu do tego elementu dopatrywać się różnic, ale w większości przypadków ma logo oraz znacznik oryginalności ®. Co ciekawe – broszura dokładana do okularów Ray-ban nie jest certyfikatem oryginalności i nie powinna być za taką postrzegana.

Ściereczka

Dołączona do każdego oryginalnego modelu okularów Ray-ban ściereczka to jeden z istotnych elementów dodatkowych, po których można rozpoznać, czy model nie jest podrobiony. Jest ona wykonana z wysokiej jakości mikrofibry z wydrukowanym czerwonym logo marki, które zapakowane jest w mały foliowy woreczek. Ściereczka od oryginalnych Ray-banów zawsze złożona jest w prostokąt.

Logo Ray-ban

Logo marki w przypadku oryginalnych modeli okularów jest widoczne w kilku miejscach każdego modelu. Zawsze w okularach Ray-ban, na lewej soczewce znajduje się wygrawerowane „RB”, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się niewidoczne, to pod pewnym kątem jest ono zauważalne. Z kolei na prawej soczewce w górnym rogu od strony zawiasu w modelach oryginalnych okularów znajduje się nadruk Ray-ban ze znakiem ®. Na części soczewek oryginalnych modeli tej marki może znajdować się naklejka z logo, która nie jest przyklejona na żaden klej tylko mocowana jest elektrostatycznie. Metalowe okulary Ray-ban mają również na noskach oznaczenie „RB”. Część okularów Ray-ban (np. Wayfarer czy Justin) ma również widoczne, wygrawerowane logo na zauszniku od zewnętrznej strony. W niektórych przypadkach występuje ono w postaci malutkiej przypinki na zauszniku. W okularach z polaryzacją na soczewce może znajdować się dopisek Ray-ban P.

Zausznik

Informacje znajdujące się na wewnętrznej stronie zausznika są niewątpliwie sporą kopalnią wiedzy o Twoim modelu okularów. Na oryginalnych oprawkach Ray-bana powinna znaleźć się informacja o numerze modelu, rozmiarze czy kolorze – wszystko to wyrażone jest za pomocą numerków i skrótów. W przypadku okularów przeciwsłonecznych Ray-ban, które są najczęściej podrabiane – informacja powinna rozpoczynać się od skrótu RB, natomiast w przypadku okularów korekcyjnych ten numer zaczyna się od RX. Taka informacja zawsze zamieszczona jest na lewym zauszniku. Na prawym natomiast powinna widnieć informacja o tym, gdzie wyprodukowano okulary (Made in Italy, Made in EU lub też po prostu RAY-BAN T), a także oznaczenie CE.

Oryginalne okulary Ray-ban kupuj zawsze w sprawdzonym sklepie

Oficjalnym dystrybutorem okularów Ray-ban w Polsce jest Luxottica. Współpracujące z nią sklepy internetowe, w tym wOkularach.pl mają widoczne na głównej stronie w dobrze widocznym miejscu oznaczenie CERTIFIED STORE z bieżącym rokiem oraz logo Ray-ban. Ponadto takie optyki internetowe są wpisane na listę CERTYFIKOWANYCH SPRZEDAWCÓW RAY-BAN ON-LINE. Możesz sprawdzić to dzięki wyszukiwarce dostępnej na oficjalnej stronie Ray-bana. Jeśli preferowana przez Ciebie strona internetowa jest oficjalnym sprzedawcą Ray-bana, po wpisaniu w polu wyszukiwania pojawi się potwierdzenie - sklep internetowy jest certyfikowanym sprzedawcą Ray-Ban.

Wtedy masz absolutną pewność, bez sprawdzania, że wybrane przez Ciebie okulary Ray-ban są oryginalne.

Pamiętajmy, że choć dla części z nas cena Ray-banów może wydawać się wysoka, to w dłuższej perspektywie jest to zakup opłacalny, gdyż modele te są wyższej jakości, a więc posłużą nam więcej lat niż podróbka kupiona z niesprawdzonego źródła.

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%