Okulary dwuogniskowe czy progresywne – co wybrać?

Okulary dwuogniskowe czy progresywne – co wybrać?

17 maj

Możesz wykorzystywać różne metody do korygowania wady wzroku. Wśród najpopularniejszych rozwiązań są soczewki i okulary. Kluczowe jest jednak to, abyś wybrał odpowiednie szkła, bo to właśnie one wpłyną na komfort w trakcie wykonywania nawet najprostszych czynności. Zazwyczaj są to okulary dwuogniskowe lub progresywne. Dlatego przekonaj się, która z tych opcji jest najlepsza dla Ciebie!

Jak działają okulary dwuogniskowe?

Zauważ, że okulary dwuogniskowe pozwalają korygować dwie różne wady. W ten sposób umożliwiają Ci poradzić sobie nie tylko z krótkowzrocznością, ale też z dalekowzrocznością. Zastanawiasz się, jak dokładnie działają takie modele? Najważniejsze jest to, że mają tzw. wtopkę, dzięki czemu możesz swobodnie czytać. Ten fragment nie jest zbyt duży i zajmuje dolną część szkieł. Reszta obszaru odpowiada za dal, więc korzystasz z niego podczas jazdy samochodem, patrzenia na odległe obiekty bądź napisy. Tym, co różni okulary dwuogniskowe od progresywnych, jest fakt, że nie mają płynnego przejścia między poszczególnymi fragmentami. Dlatego komfort ich noszenia dotyczy przede wszystkim tego, że nie musisz zmieniać okularów, tylko cały czas korzystasz z tego samego modelu.

Szkła progresywne – wady i zalety tego rozwiązania

Bez wątpienia to właśnie okulary progresywne są obecnie jedną z najwygodniejszych opcji dla osób, mających różne wady wzroku. W przypadku takich modeli do ich produkcji wykorzystano najnowszą technologię, dzięki czemu powstało bardzo subtelne przejście między górną częścią na dal, a dolną na bliż. W ten sposób szkła progresywne pozwalają przyzwyczaić się oczom do zmiany, co znacznie ułatwia korzystanie z nich, a jednocześnie umożliwia widzenie też pośrednich odległości. Właśnie to sprawia, że z wygodą są kojarzone szkła progresywne. Wady i zalety tego rozwiązania częstą są sprawą indywidualną. Zazwyczaj odnosi się to do ceny – ta negatywna cecha jest związana przede wszystkim z wyższymi kosztami w porównaniu do tradycyjnych modeli. Natomiast wśród korzyści warto zaznaczyć mnogość wzorów, zgodnych z najnowszymi trendami. Dzięki temu z łatwością dopasujesz okulary progresywne do kształtu swojej twarzy, czy po prostu stylu, w jakim się ubierasz. Sprawia to, że ich noszenie w żadnym stopniu Cię nie ogranicza.

Okulary progresywne – dla kogo to dobra opcja?

Tak naprawdę każdy może skorzystać z okularów progresywnych, ponieważ to wygodne rozwiązanie sprawdzi się w wielu przypadkach. Jednak najczęściej sięgają po nie osoby z prezbiopią, która zazwyczaj ujawnia się po ukończeniu 40. roku życia. To właśnie wtedy zmienia się elastyczność soczewki w oku, a mięśnie muszą pracować intensywniej. Jeżeli dzieje się tak regularnie, to dochodzi do problemów z akomodacją. W konsekwencji możesz zacząć odczuwać ból głowy czy zmęczenie oczu, co zminimalizujesz, gdy założysz okulary progresywne. Dla kogo to jeszcze będzie ciekawa opcja? Przede wszystkim dla osób, mających problem zarówno z daleko-, jak i krótkowzrocznością. Dzięki temu jeden model wystarczy Ci w wielu sytuacjach, a poza tym nie musisz pamiętać o konieczności zakładania kolejnych okularów.

Szkła progresywne – opinie użytkowników

Już od wielu lat okulary progresywne stale zyskują popularność. Szczególnie w porównaniu do modeli jedno- bądź dwuogniskowych. Wiąże się to z ich licznymi zaletami, a także z wielozadaniowością, co znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. To umożliwia Ci sprawniejsze wykonywanie wszystkich zadań typu praca czy nauka. Poza tym ogromną zaletą są delikatne przejścia pomiędzy poszczególnymi sferami, co zapewniają szkła progresywne. Opinie użytkowników są pełne takich komentarzy. Choć zdarzają się także zdania osób, podkreślające fakt, iż na samym początku odczuwają ból głowy. Szczególnie w sytuacji, gdy zmieniają modele jednoogniskowe na progresywne. Po prostu oczy potrzebują trochę więcej czasu na przyzwyczajenie się do nagłej zmiany perspektywy. Jednak nie musisz się tym przejmować – wielu użytkowników zaznacza, że takie wrażenie mija już po kilku dniach. Ważne jest tylko to, abyś nie zrezygnował z noszenia okularów progresywnych, a wtedy bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne efekty. Wówczas osoby, korzystające z takich modeli, zaczynają już w pełni cieszyć się z pozytywnych aspektach tych wariantów.

 

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%