Czy można wymienić same oprawki w okularach?

Czy można wymienić same oprawki w okularach?

23 cze

Już od jakiegoś czasu nosisz swoje stare oprawki, jednak już zupełnie wyszły z mody, lub znudziły Ci się i potrzebujesz zmiany? A może uległy zniszczeniu lub zostały nadgryzione zębem czasu? Jeśli jest już czas, aby Twoje stare oprawki przeszły na emeryturę, jednak znajdujące się w nich szkła wciąż są jak nowe i korygują Twoją wadę tak, jak trzeba – zobacz, czy można wymienić tylko oprawki w okularach i zamontować soczewki w nową parę.

Czy można wymienić oprawki w okularach z zachowaniem starych szkieł?

Wymiana samych oprawek w okularach polega na wyjęciu soczewek korekcyjnych ze starego modelu, oraz umieszczenie ich w nowej parze. To rozwiązanie jest bardzo praktyczne, zwłaszcza w przypadku, gdy szkła okularowe są wysoko zindywidualizowane do Twoich potrzeb wzrokowych. Okulary progresywne lub soczewki z licznymi ulepszeniami są bowiem kosztowne i warto korzystać z nich tak długo, jak to możliwe.

Jednak, czy można wymienić oprawki okularów z zachowaniem szkieł? Odpowiedź to tak – pod warunkiem że umożliwia to kształt wybranych przez Ciebie nowych oprawek. Każde soczewki są bowiem wykonywane indywidualnie tak, aby ich kształt był idealnie dopasowany do otworu na szkła w danym modelu.

Oznacza to, że jeśli miejsce na soczewki w nowych oprawkach jest mniejsze lub mniej więcej takie same, jak w poprzednich – istnieje możliwość ich płatnego podszlifowania do kształtu wybranych przez Ciebie okularów. Jednak jeśli otwór na szkła jest większy w nowych oprawkach – nie ma możliwości powiększenia ich rozmiaru.

W tym przypadku jedynym rozwiązaniem jest wyrobienie nowych okularów. W naszym sklepie standardowe soczewki korekcyjne na co dzień lub do czytania zakupisz w cenie oprawek. Dzięki temu nie tylko oszczędzisz czas, ale i pieniądze – wymiana samych oprawek w okularach z naszą pomocą nic Cię nie kosztuje! Oferujemy tysiące par markowych okularów korekcyjnych, które będą z powodzeniem służyć Ci przez wiele lat.

Wymiana samych oprawek w okularach – jak to zrobić?

Jeśli bardzo zależy Ci na wstawieniu starych soczewek w nowe oprawki, będziesz potrzebować pomocy optyka. Zapakuj w etui obie pary okularów i udaj się do specjalisty, aby skonsultować z nim wymianę. To od niego zależy ostateczna decyzja na temat tego, czy można wymienić oprawki okularów w Twoim przypadku.

Jeśli okaże się, że to możliwe – optyk również indywidualnie wyceni usługę i zabierze do swojej pracowni obie pary okularów. Zależnie od ilości zamówień, wymiana samych oprawek w okularach może potrwać od kilku dni do nawet dwóch tygodni, więc uzbrój się w cierpliwość.

Dzięki pomocy optyka będziesz w stanie cieszyć się nowymi okularami korekcyjnymi z takimi samymi szkłami, jak wcześniej. Również i my oferujemy wsparcie w przypadku, jeśli stwierdzisz, że najwygodniejsze będzie dla Ciebie inne rozwiązanie. Masz jakiekolwiek pytania? Pisz śmiało – nasi eksperci są do dyspozycji!

O AUTORZE
Optyk Paweł Januchowski - Autor wpisu blogowego

Od ponad 30 lat jestem związany z branżą optyczną. Choć droga do tego, by zostać Mistrzem Optyki, była długa, z chęcią uczyłem się jak powstają okulary. Lata pogłębiania wiedzy sprawiły, że teraz każda para oprawek, jaka wychodzi spod mojej ręki spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Zobacz wpisy autora

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%