Jak nosić maseczkę, żeby nie parowały okulary?

Jak nosić maseczkę, żeby nie parowały okulary?

20 wrz
Amelia

Choć maseczki mają przede wszystkim chronić, to jednak dla wielu osób ich noszenie jest naprawdę uciążliwe. Szczególnie wtedy, gdy zakładasz okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne. Wtedy bez względu na pogodę szkła szybko są zaparowane, co znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jednak nie musisz godzić się na ten dyskomfort. Po prostu dowiedz się, jak nosić maseczkę, żeby nie parowały okulary.

Jak nosić maseczkę, żeby okulary nie parowały?

W czasie pandemii najważniejsza jest ochrona zdrowia, ale kosztem tego nie musisz skazywać się na trudności w wykonywaniu codziennych obowiązków. Na pewno dobrym rozwiązaniem nie jest też zaprzestanie noszenia okularów korekcyjnych. W końcu przemęczony wzrok może przyczynić się do szybszego pogorszenia widzenia. Dlatego kluczowe jest to, abyś dowiedział się, jak nosić maseczkę, żeby okulary nie parowały.

Przede wszystkim zadbaj o to, aby maseczka dobrze przylegała do nosa. Dzięki temu wydychane powietrze nie będzie się tamtędy przedostawało wprost na szkła. Możesz też zdecydować się na specjalne maseczki z zaworkiem – to właśnie on służy do wydychania powietrza. Choć taka metoda nie zapewni Ci pełnej skuteczności, to jednak sprawdzi się podczas krótkiej wizyty w sklepie lub niezbyt długiego spaceru. Później niestety znów możesz mieć problem z zaparowanymi okularami. Choć zawsze możesz skorzystać ze sprawdzonych metod, pozwalających zlikwidować ten problem.

Co zrobić, żeby okulary nie parowały w maseczce – domowe sposoby

Istnieje wiele ciekawych sposobów, dzięki którym znów zyskasz doskonałą widoczność – nawet wtedy, gdy masz założoną maseczkę, pada deszcz lub śnieg. Poza tym niektóre z tych specyfików wykonasz przy pomocy produktów spożywczych bądź higienicznych. Zwróć tylko uwagę na to, aby stosowane płyny nie miały w swoim składzie alkoholu, ponieważ wpływa on negatywnie na jakość szkieł. Szczególnie jest to ważne, jeśli masz dodatkowe powłoki np. antyrefleks. Wtedy alkohol może ją zniszczyć. Po prostu jeśli zastanawiasz się, co zrobić, żeby okulary nie parowały przy noszeniu maseczki, to skorzystaj z jednej z poniższych metod.

Woda z mydłem

Jeśli na powierzchni okularów stworzysz warstwę, odpychającą wilgoć, to zaczniesz skutecznie przeciwdziałać ich parowaniu – nawet wtedy, gdy masz ubraną maseczkę. W tym celu skorzystaj z preparatu o nieco tłustej konsystencji. Z tym zadaniem doskonale poradzi sobie piana z mydła lub płynu do mycia naczyń. Umieść ją delikatnie na powierzchni szkieł, a później rozprowadź po całej powierzchni. Pamiętaj, żeby na sam koniec dokładnie wytrzeć okulary np. przy pomocy jednorazowego ręcznika. Wykonuj okrężne ruchy, a na pewno nie powstaną nieestetyczne smugi. Jednocześnie zyskasz naprawdę skuteczną ochronę.

Gliceryna

Nadal szukasz sposobu na to, co zrobić, aby okulary nie parowały w maseczce? W takim razie skorzystaj z gliceryny, która zapewnia podobny efekt co mydło, płyn do mycia naczyń oraz pianka do golenia. Wystarczy, że naniesiesz kilka kropel gliceryny na powierzchnię szkieł, a później delikatnie wetrzesz ją w wewnętrzną i zewnętrzną stronę okularów. Następnie zabierz miękką szmatkę i wypoleruj szkła. Dzięki temu zyskasz doskonałą widoczność aż do momentu starcia się warstwy gliceryny.

Chusteczka higieniczna

Tak naprawdę nie musisz jedynie stosować różne specyfiki, żeby zminimalizować ryzyko związane z zaparowaniem szkieł. Czasem wystarczy, że skorzystasz z przedmiotów czy akcesoriów, które na pewno masz w domu. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, co zrobić, żeby okulary nie parowały podczas noszenia maseczki, to po prostu skorzystaj ze sprawdzonej metody z chusteczką higieniczną w roli głównej. Wystarczy, że ją zrolujesz, a następnie umieścisz na nosie i nałożysz maseczkę. W ten sposób uszczelnisz nieco tę przestrzeń, dzięki czemu wydychane powietrze nie dosięgnie szkieł. Poza tym chusteczka częściowo pochłonie wilgoć i choć ten efekt nie utrzyma się na długo, to pomoże Ci zminimalizować dyskomfort związany z noszeniem maseczki razem z okularami.

Co zrobić, żeby nie parowały okulary w maseczce – gotowe rozwiązania

Nie ufasz domowym sposobom, a może szukasz metody, która pozwoli Ci cieszyć się doskonałą widocznością przez wiele godzin? Zatem co zrobić, żeby okulary nie parowały w maseczce? Po prostu skorzystaj z gotowych preparatów hydrofobowych, dostępnych w salonach optycznych i sklepach internetowych. Większość takich specyfików znajdziesz w formie sprayów typu anti-fog. Zawarte w nich substancje zabezpieczają szkło, a do tego „odpychają” wilgoć, co gwarantuje Ci dobrą widoczność. Zwróć tylko uwagę na to, aby wybrać preparat, dopasowany do konkretnego rodzaju okularów.

Kolejnym gotowym sposobem na parowanie okularów, są chusteczki nasączone specjalnym płynem. W tym przypadku wystarczy, że przetrzesz dokładnie szkła i pozostawisz do wyschnięcia – zazwyczaj trwa to zaledwie kilka sekund. Upragniony efekt może utrzymywać się nawet przez 72 godziny. Poza tym do wyboru masz jednorazowe lub wielorazowe chusteczki.

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów marek SENJA i SIYU, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%