Masaż oczu - zalety i efekty

Masaż oczu - zalety i efekty

15 lis

W dzisiejszym szybkim tempie życia, pełnym stresu, pracy przy komputerze i innych niesprzyjających czynników, nasze oczy są narażone na wiele napięć. Dlatego tak ważne jest dbanie o ich zdrowie i kondycję. Jednym z najlepszych sposobów na złagodzenie zmęczenia jest masaż oczu. Jest to prosty, ale skuteczny sposób na poprawę samopoczucia i ogólnej kondycji narządu wzroku. Dowiedz się jakie są zalety, efekty oraz techniki masażu oczu.

Efekty masażu oczu

Masaż oczu może przynosić różne efekty i korzyści zarówno natychmiastowe, jak i długoterminowe. Zaliczamy do nich m.in.:

1.Redukcja napięcia i natychmiastowa ulga
Pierwszym i najbardziej oczywistym efektem masażu oczu jest natychmiastowa ulga i uczucie relaksu. Delikatne masowanie obszarów wokół oczu pomaga rozluźnić napięte mięśnie. To może przynieść ulgę osobom, które odczuwają zmęczenie oczu lub dyskomfort po długim okresie intensywnej pracy przy komputerze lub ogólnie pracy wzrokowej w bliży.

2. Poprawa krążenia krwi
Masaż oczu pomaga w pobudzeniu krążenia krwi wokół oczu. Lepszy przepływ może pomóc w dostarczaniu większej ilości tlenu i składników odżywczych do tkanek, co jest kluczowe dla regeneracji oczu oraz zachowania ich zdrowia.

3. Redukcja obrzęku i podkrążonych oczu
Osoby cierpiące na obrzęk wokół oczu, na przykład po niewłaściwej pozycji snu, mogą zauważyć, że masaż oczu pomaga w jego zmniejszeniu. Delikatna stymulacja pomaga w usuwaniu zalegającej limfy i płynów, które mogą gromadzić się w okolicy oczu. Regularny masaż pomaga zatem w wyeliminowaniu nieestetycznego efektu podkrążonych oczu oraz cieni.

4. Lepsza koncentracja i skupienie uwagi
Po masażu oczu wiele osób odczuwa poprawę zdolności do koncentracji i skupienia. To może być szczególnie przydatne przed wykonywaniem zadań wymagających intensywnej uwagi, takich jak praca przy komputerze czy czytanie.

5. Zmniejszenie bólu głowy
Często ból głowy może być spowodowany napięciem mięśni oczu. Masaż oczu pomaga w rozluźnieniu tych mięśni i może przyczynić się do zmniejszenia bólu głowy.

6. Poprawa ogólnego samopoczucia
Masaż oczu ma również korzystny wpływ na ogólne samopoczucie. Pomaga w redukcji stresu, napięcia i zmęczenia, co przekłada się na lepszy komfort życia.

masaż oczu - zalety

Zalety masażu oczu

Oprócz bezpośrednich efektów, masaż oczu ma wiele zalet, które przekładają się na ogólną kondycję oczu i całego organizmu.

 • Masaż oczu jest doskonałym sposobem na relaks i redukcję stresu. Delikatne dotykanie obszarów wokół oczu może pomóc w rozluźnieniu całego ciała i umysłu. To szczególnie ważne w dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie stres może negatywnie wpływać na zdrowie oczu.

 • Regularny masaż oczu może pomóc w poprawie jakości snu. Rozluźnienie mięśni przyczynia się do głębszego i bardziej odprężającego snu. Dzięki temu oczy mogą być bardziej wypoczęte i mniej podatne na schorzenia oraz infekcje.

 • W masażu oczu często wykorzystuje się techniki akupresury, które stymulują określone punkty na twarzy. To może pomóc w poprawie ogólnego zdrowia i równowagi organizmu.

 • Masaż oczu może pomóc w pobudzeniu produkcji łez i nawilżeniu oczu. To szczególnie korzystne dla osób cierpiących na objawy zespołu suchego oka.

 • Masaż oczu może również pomóc w zachowaniu elastyczności skóry wokół oczu. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i podatna na starzenie się. Regularny masaż może stymulować produkcję kolagenu i elastyny, co przyczynia się do utrzymania jędrności i młodzieńczego wyglądu skóry.

Masaż oczu to nie tylko sposób na bezpośrednie złagodzenie napięcia i zmęczenia oczu, ale także praktyka, która ma korzystny wpływ na ogólne zdrowie, samopoczucie i świadomość ciała. Regularne wykonywanie masażu oczu może być częścią kompleksowej opieki nad oczami i ogólnym zdrowym stylem życia.

masaż oczu - jak wykonać

Jak wykonywać masaż w okolicy oczu?

Masaż oczu to delikatna i relaksująca praktyka, która może pomóc w złagodzeniu napięcia i zmęczenia oczu. Przed rozpoczęciem masażu upewnij się, że masz czyste ręce i zrelaksowane ciało. Przygotuj paznokcie w ten sposób, by nie podrażnić delikatnej okolicy. Rozgrzej dłonie pocierając je o siebie oraz sięgnij po olejek lub krem, dzięki któremu zmniejszysz tarcie. Masaż możesz wykonywać w dowolnej pozycji, pamiętając o tym, by trzymać głowę oraz plecy w linii prostej. Krótkie, ale co istotne, regularne zabiegi, przeznaczone są do osób w każdym wieku i pozwalają na uzyskanie oczekiwanych efektów.

1. Masaż powiek

 • Zamknij oczy i delikatnie połóż opuszkę palca wskazującego na powiece górnej. Nie naciskaj mocno i nie trzyj.
 • Wykonuj delikatne ruchy okrężne w kierunku od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka.
 • Powtórz ten ruch kilka razy, a następnie przejdź do drugiego oka.
 • Możesz również wykonać ten sam masaż na powiece dolnej.

2. Masaż skroni

 • Użyj opuszków palców wskazującego i środkowego, aby delikatnie masować obszar skroni.
 • Wykonuj ruchy okrężne w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara przez kilka minut.
 • To może pomóc w rozluźnieniu mięśni twarzy i złagodzeniu napięcia.


3. Masaż kącików oczu

 • Delikatnie masuj kąciki oczu kciukiem i palcem wskazującym.
 • Wykonuj lekkie naciski przez kilka sekund, a następnie puść.
 • Powtarzaj ten ruch kilka razy na każdym oku.

4. Masaż czoła i łuków brwiowych

 • Delikatnie masuj obszar czoła nad oczami, wykonując ruchy okrężne.
 • Następnie przesuń się w kierunku brwi i również wykonuj ruchy okrężne.
 • To może pomóc w rozluźnieniu mięśni czoła i obszaru wokół oczu.

5. Akupresura punktu Jingming

 • Ten punkt znajduje się na końcu brwi, bliżej nosa, w wewnętrznym kąciku oka. Delikatnie wciskaj ten punkt palcem wskazującym i środkowym w kierunku nosa przez kilka sekund.
 • To może pomóc w złagodzeniu bólu i napięcia w okolicach oczu.

6. Masaż za pomocą lodu

 • Owinięty w miękką tkaninę lub woreczek na lód delikatnie przesuwaj po obszarze skroni i powiek przez kilka sekund. To może pomóc w złagodzeniu obrzęku i uczucia zmęczenia.

 

Bibliografia:

 1. https://us.horus-x.com/blogs/news/eye-massage-benefits-tired-eyes
 2. https://atlanticeyeinstitute.com/eye-massages-improve-vision-eye-health/

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%