Ile trwa przygotowanie okularów?

Ile trwa przygotowanie okularów?

27 mar

Jesteśmy już przyzwyczajeni, że coraz częściej produkty, które kupujemy są dostępne od ręki. Nic dziwnego. Nikt nie lubi czekać. Są jednak na rynku produkty na zamówienie, dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. W takim przypadku od momentu decyzji o kupnie, do momentu otrzymania, może minąć kilka dni. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku okularów korekcyjnych. Ile trwa zrobienie okularów? Odpowiadamy!

Ile trwa zrobienie okularów?

Jeszcze kilkanaście lat temu wszystko to było robione ręcznie, a to powodowało, że czas oczekiwania był dłuższy. To ile trwało wyrobienie okularów, zależało od czasu dostarczenia szkieł oraz umiejętności samego optyka. Teraz ma on do dyspozycji szereg maszyn, które usprawniają proces. Dzięki wprowadzonym wcześniej parametrom, potrafią szlifować szkło okularowe w taki sposób, aby pasowało idealnie do oprawy. Optyk powinien jednak nad całym procesem czuwać i w razie potrzeby ingerować, by okulary korekcyjne jak najbardziej odpowiadały parametrom osoby, która będzie je nosić. Weryfikuje też przy tym jakość wykonania.

Dzięki temu, zrobienie okularów teraz jest o wiele szybsze niż jeszcze jakiś czas temu. Zamawiając okulary korekcyjne w optyku internetowym wOkularach.pl możesz mieć gotowe okulary już w 3 dni robocze.

Dlaczego na zrobienie okularów trzeba czekać?

Okulary korekcyjne - bo na takie najczęściej musimy czekać - składają się z oprawy okularowej oraz ze szkieł. Te pierwsze często są dostępne od ręki (choć nie zawsze). Z kolei na soczewki okularowe ze względu na potrzebę dopasowania ich do oprawki, którą wybraliśmy oraz indywidualnych potrzeb - trzeba czekać i jakiś czas to trwa.

>> Zobacz też: ile trzeba czekać na wymianę szkieł w okularach?

Z uwagi na to, że parametrów okularów jest bardzo dużo, to optycy często nie magazynują u siebie szkieł do okularów. Dopiero w momencie, gdy pojawia się chętna osoba z receptą na okulary, zamawiane zostają soczewki okularowe od producenta. To właśnie na podstawie wady wzroku oraz indywidualnych preferencji powinny zostać zamówione określone szkła okularowe.

Oprócz tego, że soczewki mają określoną moc, dostosowaną do wady refrakcji, to muszą też być dopasowane do oprawy, którą wybraliśmy. Co to znaczy?

Chodzi o to, że szkło musi zostać doszlifowane w taki sposób, by obszar, w którym najlepiej widzimy, znalazł się w miejscu naszych źrenic. Właśnie dlatego optyk mierzy rozstaw źrenic przed przygotowaniem okularów korekcyjnych.

>> Zobacz też instrukcję: jak zmierzyć rozstaw źrenic?

Ponadto soczewka okularowa musi być też odpowiednia wielkością do oprawy. Nie może być zbyt mała, żeby nie wypadała i nie za duża, żeby zmieściła się w oprawie wybranej przez nas.

ile trwa przygotowanie okularów?

Czy są okulary dostępne od zaraz?

Zastanawiasz się, czy wszyscy muszą czekać na zrobienie okularów? A może są dostępne takie okulary od zaraz? Gotowe okulary, które możesz kupić, to często tzw. okulary apteczne lub okulary do czytania. Mają one szkła okularowe z określoną mocą (tylko plusy). Nie są one jednak w żaden sposób dopasowane do osoby, która będzie je nosić. Warto zatem mimo wszystko poświęcić czas na wybór oprawki i szkieł odpowiadającym naszym potrzebom i stylowi życia.

Robiąc zakupy w sklepie wOkularach.pl, bierzesz czynny udział w całym procesie wyboru okularów. Krok po kroku decydujesz o tym, jakie oprawki będziesz nosić, a także to, jakie szkła zostaną wstawione. Możesz zapoznać się z całą ofertą ulepszeń, jakie wraz z wyborem soczewki okularowej dostajesz w pakiecie. Absolutny must have to antyrefleks, ale możesz też zdecydować się na powłokę BLUE, blokującą światło niebieskie z urządzeń takich jak smartfony czy komputery.

W takim przypadku to, ile trwa wyrobienie okularów, może być dla Ciebie sprawą drugorzędną, gdyż dzięki oczekiwaniu otrzymujesz produkt maksymalnie do Ciebie dopasowany!

 

To, ile trwa zrobienie okularów w sklepie wOkularach.pl zależy od tego, jaki czas dostępności będzie miała oprawka wybrana przez Ciebie. Jeśli wybierzesz taką, która czas wysyłki ma 24h, to możesz spodziewać się, że wraz ze szkłami okularowymi dostaniesz ją już po 3 dniach roboczych.

Zatem pamiętaj, że całkowity czas przygotowania okularów = czas dostępności oprawki + wstawienie szkieł okularowych i wysyłka do Ciebie.

 

O AUTORZE
Optyk Paweł Januchowski - Autor wpisu blogowego

Od ponad 30 lat jestem związany z branżą optyczną. Choć droga do tego, by zostać Mistrzem Optyki, była długa, z chęcią uczyłem się jak powstają okulary. Lata pogłębiania wiedzy sprawiły, że teraz każda para oprawek, jaka wychodzi spod mojej ręki spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Zobacz wpisy autora

Zobacz także:

Gdzie kupić okulary korekcyjne?
04 października 2021

Gdzie kupić okulary korekcyjne?

Czytaj dalej
Ile kosztują okulary korekcyjne?
22 listopada 2021

Ile kosztują okulary korekcyjne?

Czytaj dalej
Gotowe okulary – czy warto decydować się na ich zakup?
10 stycznia 2022

Gotowe okulary – czy warto decydować się na ich zakup?

Czytaj dalej

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%