Porysowane okulary – co robić, aby zapobiec rysom?

Porysowane okulary – co robić, aby zapobiec rysom?

09 mar

Na Twojej ulubionej parze okularów pojawiły się drobne rysy i zastanawiasz się, jak się ich pozbyć? Niestety, jedyny skuteczny sposób na porysowane okulary to zapobieganie rysom. Dlatego też to niezwykle ważne, abyś obchodził się ze swoimi okularami delikatnie i dbał o to, aby nie narazić ich na przypadkowe uszkodzenia. Tutaj dowiesz się, jak uniknąć rys na soczewkach okularowych i co robić w przypadku, gdy już się na nich pojawiły.

Uważaj na domowe sposoby na porysowane okulary!

W internecie można natknąć się na wiele domowych sposobów na porysowane okulary, m.in. polerowanie pastą do zębów, sodą oczyszczoną czy nabłyszczaczem do mebli. Żadna z tych porad nie pomoże Ci jednak poprawić stanu Twoich szkieł – może je wręcz jeszcze bardziej porysować. Tutaj znajdziesz 5 najpopularniejszych mitów o usuwaniu rys z okularów, od których powinieneś stać z daleka!

Tak więc, jak wygładzić porysowane okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Jest tylko jedna osoba, która mogłaby naprawić porysowane okulary – optyk. Rysy na szkłach mogą zostać wygładzone bowiem jedynie przy użyciu profesjonalnego sprzętu, lecz obecnie nawet optycy nie podejmują się tego zadania.

Nawet przy użyciu specjalistycznego wyposażenia próba wypolerowania rys wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem zniszczenia szkieł i zmiany ich właściwości. Dlatego tym bardziej nie warto robić tego na własną rękę – przedmioty codziennego użytku nie podołają wypolerowaniu uszkodzonych szkieł korekcyjnych lub przeciwsłonecznych.

Porysowane okulary – 4 sposoby na uniknięcie rys

Okulary potrafią być dość kosztowną inwestycją, dlatego trzeba traktować je z należytą dbałością. Najważniejsze jest wdrożenie kilku podstawowych nawyków, które pomogą Ci zachować okulary w idealnym stanie przez długie lata:

  1. Czyść okulary tylko specjalnymi ściereczkami, które są do tego przeznaczone. Przetarcie szkieł koszulką może wydawać się kuszące, jednak na dłuższą metę może powodować pojawianie się mikrorys. Nawet gdy materiał wydaje się miękki w dotyku, wciąż może być zbyt chropowaty dla idealnie gładkiej powierzchni szkła. Dlatego też nie ryzykuj i używaj tylko ściereczki do okularów z mikrofibry.
  2. Po zdjęciu okularów od razu włóż je do etui. Takie pokrowce są wystarczająco solidne, aby zabezpieczyć oprawki przed uszkodzeniami. Dzięki temu będziesz miał pewność, że Twoje okulary nie będą narażone na powstanie żadnych rys, gdy ich nie używasz. Etui, ściereczki i inne akcesoria do okularów zakupisz w naszym sklepie.
  3. Kładź okulary szkłami do góry. Gdy odkładasz je na bok, to niezwykle ważne, aby nie robić temu szkłami do dołu. Istnieje wtedy ryzyko, że chropowata powierzchnia je uszkodzi.
  4. Upewnij się, że Twoje okulary są odpowiednio wyregulowane. Jeśli oprawki są za luźne, istnieje większe ryzyko, że zsuną Ci się z nosa przy schylaniu lub opuszczaniu głowy. Upadek może w najlepszym przypadku porysować szkła, a w najgorszym – zupełnie połamać okulary.

Czy można uratować porysowane okulary? Co zrobić, gdy pojawią się rysy?

Przeprowadziłeś szczegółowe oględziny okularów i zauważyłeś na nich małe rysy? Nie przejmuj się! Jeśli są niewidoczne podczas ich noszenia, nie trzeba nic z nimi robić. Wystarczy upewnić się, że odpowiednio stosujesz się do wszystkich zaleceń co do zapobiegania rysom na szkłach. Dzięki temu będziesz mógł z powodzeniem korzystać ze swoich okularów przez kolejne lata.

Jeśli jednak szkła są porysowane do tego stopnia, że Twój komfort widzenia jest znacznie zmniejszony – jedynym sposobem może być ich wymiana. Możesz potraktować to również jako okazję, aby odświeżyć swój look i nabyć nowe okulary korekcyjne. W naszym sklepie znajdziesz szeroki asortyment modnych i ponadczasowych oprawek w nieskończenie wielu kolorach i kształtach.

Jeśli masz zaś problem z decyzją co do soczewek – tutaj dowiesz się, jakie szkła do okularów wybrać. Dostępne są u nas również utwardzone soczewki okularowe bardziej odporne na zarysowania. Z takimi okularami i nowymi nawykami będziesz mógł raz na zawsze zapomnieć o rysach!

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%