Jak dobrze czyścić okulary

Jak dobrze czyścić okulary

30 sie

Z pewnością zastanawiasz się, jak czyścić okulary we właściwy sposób. Z jednej strony chcesz, aby Twoje okulary korekcyjne nie posiadały nawet najmniejszej smugi. Z drugiej masz na uwadze także to, aby ich nie porysować ani nie uszkodzić powłok (np. antyrefleksyjnej). Niestety zazwyczaj okulary brudzą się bardzo szybko – zwłaszcza przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Każdy okularnik zna ten dyskomfort, jaki powodują zabrudzone soczewki okularowe. Czyszczenie okularów należy więc do codzienności każdej osoby korygującej w ten sposób wadę wzroku.


Jak czyścić okulary, aby ich nie uszkodzić

Czyszczenie okularów bywa problematyczne, jeśli nie wiesz, jak robić to poprawnie. Najważniejsze, aby zaopatrzyć się w miękką ściereczkę z mikrofibry. Pomoże ona skutecznie usunąć z okularów zabrudzenia, a ponadto nie uszkodzi szkieł. Trzeba pamiętać jedynie o dwóch bardzo istotnych zasadach. Po pierwsze zawsze czyścimy okulary suchą ściereczką. Po drugie przed użyciem, ściereczkę należy wytrzepać. Dzięki temu usuniesz z niej ewentualne paproszki.

Jak czyścić okulary domowym sposobem?

Jeśli w danym momencie nie masz przy sobie żadnych profesjonalnych środków czyszczących do okularów w domu — przychodzi na pomoc woda i delikatny detergent. Nie nadadzą się do tego mydła w płynie i żele pod prysznic, ponieważ zawierają one środki nawilżające. Najlepiej użyć płynu do naczyń niezawierającego w składzie ekstraktu z cytryny oraz  balsamu, dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych smug na szkłach okularowych. Okulary czyścimy pod bieżącą letnią wodą. Po umyciu należy delikatnie strząsnąć kropelki wody, a następnie wytrzeć suchą ściereczką z mikrowłókna. W taki sposób z powodzeniem wyczyścisz zarówno same soczewki okularów jak i całą oprawkę. Jeśli zatem oprawki okularów, które aktualnie używasz wymagają kompletnego mycia, nie obawiaj się domowych sposobów czyszczenia okularów.

ściereczka do czyszczenia okularów

Płyn do czyszczenia okularów i chusteczki do okularów — agenci do zadań specjalnych

W naszej ofercie znajdziesz specjalistyczne środki do czyszczenia okularów. Jeżeli powyższe metody nie sprawdzają się w Twoim przypadku, bo np. często podróżujesz, nie masz dostępu do domowych detergentów i bieżącej wody, lub po prostu chcesz jak najbardziej ułatwić sobie czyszczenie zabrudzonych okularów, to producenci akcesoriów optycznych mają coś dla Ciebie.
Płyn do czyszczenia okularów: sprawdzi się w pracy, skutecznie zastąpi domowy detergent. Możesz go kupić w poręcznym opakowaniu, dzięki czemu możesz mieć go zawsze przy sobie i nie będziesz musiał zastanawiać się jak wyczyścić okulary w bezpieczny i skuteczny sposób.
Ściereczki do okularów: to rozwiązanie idealnie sprawdzi się w podróży przy drobnych zabrudzeniach. Warto wybierać chusteczki do okularów sprzedawane u optyków stacjonarnych lub on-line, a nie w supermarketach. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko uszkodzenia warstw zastosowanych na szkłach okularowych. Takimi chusteczkami skutecznie wyczyścisz okulary przeciwsłoneczne oraz okulary korekcyjne.

Jak czyścić okulary, żeby nie było smug?

Jeśli czyszczenie okularów domowym sposobem nie należy do Twoich ulubionych zajęć, chcesz oszczędzić czas i potrzebujesz gotowego rozwiązania, skorzystaj z chusteczek nawilżanych, które doskonale wyczyszczą okulary korekcyjne również z antyrefleksem, okulary przeciwsłoneczne, gogle narciarskie, okulary sportowe, a przy tym z pewnością nie zostawią żadnych smug na soczewkach okularowych.

Czym wyczyścić mocno zabrudzone okulary

W przypadku mocno zabrudzonych soczewek okularowych lub brudu zebranego na oprawce i w szczelinach okularów warto wykorzystać myjkę ultradźwiękową. Dzięki niej doczyścisz całe okulary, nawet w trudnodostępnych miejscach. Możesz zakupić taką myjkę za niewiele ponad 100 zł, ale możesz też udać się do salonu optycznego i tam poprosić o takie wyczyszczenie okularów. Pamiętaj jednak o tym, aby nie stosować tego sposobu za często. Takie środki czyszczące możesz stosować zarówno do okularów korekcyjnych, jak i okularów przeciwsłonecznych.

Czym nie czyścić okularów?

Zrezygnuj z ręczników papierowych, papieru toaletowego oraz przypadkowych skrawków materiału. Nie wykorzystuj do mycia okularów chusteczek nawilżanych (np. takich do rąk), możesz w ten sposób stworzyć trudne do usunięcia smugi. Używając chociażby skrawka bluzki możesz zarysować okulary.

Podsumowując, możliwości do czyszczenia okularów masz bardzo dużo:

  • sucha ściereczka z mikrofibry — z czasem może stać się zabrudzona, jednak na szczęście chusteczki do okularów można prać!
  • czyszczenie okularów pod bieżącą wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń
  • płyn do czyszczenia okularów
  • specjalne chusteczki do okularów

Nie warto więc czyścić okularów byle czym – najzwyczajniej na świecie nie opłaca się to! Na pewno z powyższych sposobów wybierzesz coś, co będzie dla Ciebie wygodne i skuteczne, a przy tym bezpieczne dla twoich okularów.

Pro-tip dla okularników

Warto pamiętać o właściwym przechowywaniu okularów. Zawsze chowaj okulary do etui. Zapobiegniesz wtedy ich połamaniu lub zarysowaniu. Staraj się nie nosić okularów na głowie. Zazwyczaj robimy tak z okularami przeciwsłonecznymi, bo jest to po prostu wygodne. Gdy nie świeci słońce, przesuwamy je z nosa na czubek głowy. Niestety wtedy okulary odkształcają się.

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%