Ile kosztują okulary progresywne? Ceny w 2024 roku

Ile kosztują okulary progresywne? Ceny w 2024 roku

31 maj

Jeśli masz krótkowzroczność i dalekowzroczność jednocześnie to na pewno wiesz, jak męczące jest stałe żonglowanie różnymi parami okularów – do bliży, do dali i tak na przemian! Twoja cierpliwość już się wyczerpała i poszukujesz wygodniejszej alternatywy? W takim razie okulary progresywne, czyli do czytania i do chodzenia w jednym są czymś dla Ciebie. Zapewniają one nieoceniony komfort widzenia niezależnie od dnia ani okazji – jednak ile kosztują okulary progresywne? Czytaj dalej i poznaj odpowiedź na to nurtujące pytanie!

Krótkowidze, którzy jak dotąd potrzebowali korekcji wzroku jedynie do dali, po czterdziestce mogą powoli zauważać trudności z odczytywaniem tekstu z książki, telefonu czy tableta. To nic innego, jak starczowzroczność, która zaczyna dawać o sobie znać. W pewnym momencie pojawia się więc konieczność korygowania wzroku również do bliskich odległości.

Robi się to za pomocą okularów do czytania – tutaj znajdziesz wszystko, co musisz o nich wiedzieć. Dzięki nim codzienne czynności takie jak korzystanie z telefonu, sprawdzanie paragonów czy nawlekanie nitki na igłę znów stanie się łatwe. Takie okoliczności wymagają jednak od Ciebie zabierania dwóch par okularów gdziekolwiek pójdziesz.

Aby ułatwić tę sprawę, wystarczy wyrobić sobie okulary progresywne – to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwi Ci ostre widzenie zarówno z bliska, jak i z daleka oraz w odległościach pośrednich. Tak więc dowiedz się, ile kosztują progresy i już wkrótce skorzystaj z nieocenionego komfortu, który zapewniają!

Ile kosztują okulary progresywne i od czego zależy ich cena?

Okulary progresywne, czyli tzw. wieloogniskowe zawierają w sobie kilka mocy sferycznych – przez to są droższe od zwykłych okularów jednoogniskowych, które korygują tylko jedną wadę wzroku. Trudno jest stwierdzić jednak dokładną cenę końcową okularów progresywnych, ponieważ zależy ona od kilku rzeczy.

W takim razie ile kosztują szkła progresywne do okularów? W naszym sklepie ich cena zaczyna się już od 399 zł, jednak zależnie od wybranych ulepszeń może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Warto pamiętać, że spełniają one rolę dwóch okularów jednocześnie – ich cena jest więc adekwatna do gwarantowanego na co dzień komfortu widzenia!

Oto główne czynniki, które decydują o tym, ile kosztują okulary progresywne u optyka:

Wybrane oprawki

Oprawki mogą stanowić znaczny koszt okularów progresywnych – zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na najwyższej jakości model od projektantów. Oferujemy liczne okulary korekcyjne renomowanych marek w różnorakich kształtach, kolorach i stylach, z których możesz uczynić okulary progresywne. I wcale nie musisz przepłacać! Częste promocje i rabaty w naszym sklepie sprawiają, że możesz zakupić oprawki już od 29,99 zł!

Typ soczewek

W naszym sklepie do wyboru masz trzy główne typy podstawowych soczewek progresywnych. Są to szkła:

  • Progres standard – to uniwersalny wybór, który zapewni Ci wygodne postrzeganie dali, bliży i odległości pośrednich. Ich cena podstawowa to 399 zł.
  • Progres comfort – ten typ soczewki jest bardziej dopasowany do Twoich indywidualnych osobistych potrzeb wzrokowych. Umożliwia o wiele szersze pole widzenia niż soczewki standard, zwłaszcza w odległości pośredniej i bliży. Kosztują 799 zł.
  • Progres individual – to najbardziej zindywidualizowany typ soczewek o najszerszym polu widzenia w każdej odległości. Szkła do okularów progresywnych individual to koszt rzędu 1199 zł.

Oferujemy również soczewki premium HOYA dla najbardziej wymagających klientów:

  • Soczewki progresywne Dynamic – to doskonały wybór dla osób, którym zależy na jak najwyższym komforcie w jak najniższej cenie. Zapewniają całkowicie naturalne widzenie w cenie 850 zł.
  • Soczewki progresywne LifeStyle 3.0 – te soczewki zapewniają 5-gwiazdkowy komfort widzenia na każdą odległość i we wszystkich kierunkach spojrzenia, dodatkowo redukując efekt kołysania i pływania. Okulary progresywne z tymi szkłami nigdy nie przysporzą Cię o zawrót głowy czy zaburzone postrzeganie przestrzeni. To wydatek rzędu 1470 zł.
  • Soczewki progresywne Hoyalux ID MyStyle – są najbardziej luksusowymi szkłami dostępnymi w naszej ofercie. Są całkowicie zindywidualizowane pod Twoje potrzeby – ich konstrukcja jest zoptymalizowana poprzez uwzględnienie Twojego stylu życia i dodatkowych parametrów, których możesz wymagać. Dzięki temu gwarantują maksymalny komfort widzenia i zapewniają całkowite poczucie stabilności podczas ruchu. Za cenę 1966 zł będziesz w stanie całkowicie zapomnieć o swojej wadzie wzroku!

Rodzaj soczewek

Kolejnym aspektem, który ma wpływ na końcową cenę okularów progresywnych, jest wybrany rodzaj soczewek. Poza standardowymi szkłami możesz zdecydować się również na:

  • Soczewki barwione – takie szkła są na stałe zabarwione i przyciemnione w celu ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Ten dodatek umożliwi Ci wyrobienie okularów progresywnych przeciwsłonecznych i wiąże się z dodatkowymi kosztami rzędu 150 zł.
  • Soczewki fotochromowe – czyli takie, które automatycznie przyciemniają się proporcjonalnie do natężenia promieni słonecznych. Tutaj dowiesz się, co to są okulary fotochromowe i czy warto je wybierać. Powłoka transition to popularny dodatek do okularów progresywnych, który uczyni z nich okulary zwykłe i przeciwsłoneczne w jednym! Tak więc ile kosztują okulary progresywne z fotochromem? Do ceny kompletnych okularów progresywnych należy doliczyć 330 zł za powłokę fotochromową.

Gdzie najtaniej kupić okulary progresywne?

Jesteś już zdecydowany – chcesz kupić okulary progresywne, jednak nie wiesz, gdzie uda Ci się to zrobić najtaniej? W tym przypadku najlepiej udać się do sprawdzonego sklepu internetowego – takiego jak właśnie wOkularach.pl! Liczne promocje, wyprzedaże i kody rabatowe, które oferujemy, umożliwią Ci zakup progresów w przystępnej cenie, dzięki czemu nie przepłacisz tak jak u optyka stacjonarnego.

Wiesz już, ile kosztują progresy – wiesz również, że zapewniany przez nie komfort widzenia jest bezcenny! Tak więc wybierz najbardziej przystępną cenowo dla Ciebie opcję i zamów je z dostawą do domu, aby już za kilka dni cieszyć się naturalnym wzrokiem przez cały dzień!

 

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%