Jakie okulary dla starszej osoby?

Jakie okulary dla starszej osoby?

20 lis

Wielu z nas, wraz z wiekiem, coraz częściej musi sięgać po okulary. Dobrze dobrane oprawki nie tylko poprawiają jakość widzenia, ale także wpływają na wygląd. Dla starszych osób, wybór odpowiednich okularów jest kluczowy, aby połączyć praktyczność i styl. W tym artykule doradzimy, na co zwracać uwagę przy wyborze okularów dla starszych osób.


Jakie okulary dla starszej osoby?

Wybór odpowiednich okularów dla seniorów to proces wymagający uwagi i staranności. Oprócz aspektów związanych z modą, warto zwrócić uwagę na praktyczne kwestie, które poprawią wygodę noszenia i jakość widzenia.

Dopasowanie do wady wzroku 

Kluczową kwestią jest dopasowanie okularów do wady wzroku i indywidualnych potrzeb. Osoby starsze często potrzebują różnych mocy soczewek lub borykają się z prezbiopią. To oznacza, że mają trudności z widzeniem zarówno na bliską, jak i daleką odległość. Okulary progresywne są doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym na jednoczesną korektę różnych wad wzroku. Warto pozostawić kwestię doboru soczewek profesjonaliście i skonsultować się z okulistą, który nam w tym pomoże.

Lekkość oprawek

Okulary nie tylko powinny poprawiać widzenie, ale także nie powinny obciążać nosa i uszu. Wybieraj lekkie oprawki, które nie będą powodować dyskomfortu ani zmęczenia noszenia przez cały dzień. Ważne jest również odpowiednie dopasowanie, aby uniknąć ślizgania się okularów.

Trwałość okularów

Trwałość w doborze odpowiednich okularów ma również znacznie. Polecamy zainwestować w okulary wykonane z materiałów o dobrej jakości. Tytan i stopy metalu to materiały, które są odporne na uszkodzenia i korozję. Warto również zwracać uwagę na jakość zawiasów, które zapewnią długotrwałe użytkowanie okularów.

Odpowiednia ochrona przed słońcem

Seniorzy potrzebują ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV, zwłaszcza w słoneczne dni. Warto rozważyć wybór okularów przeciwsłonecznych z soczewkami fotochromowymi. Są to specjalne soczewki okularowe, które posiadają zdolność dostosowywania się do zmieniających się warunków oświetleniowych. W odpowiedzi na światło słoneczne, soczewki stają się ciemniejsze, aby chronić oczy przed nadmiernym blaskiem. Dzięki temu można uniknąć konieczności noszenia dwóch par okularów.


Modne oprawki dla starszych Pań

Okulary to nie tylko narzędzie korekcyjne, ale także istotny element stylizacji. Dla wielu starszych pań, wybór oprawek to szansa na wyrażenie swojego unikalnego stylu. Niezależnie od tego, czy jesteś 60-latką, 70-latką czy jeszcze w innym wieku, modne oprawki dla starszych pań to najlepszy sposób na wyrażenie siebie.

Kształt oprawek a kształtu twarzy

Przy wyborze okularów, istotne jest uwzględnienie kształtu oprawek. Okulary dla starszych pań powinny być proporcjonalne do naszej twarzy. Zbyt duże oprawki mogą przytłoczyć, podczas gdy zbyt małe mogą sprawić, że twarz wyda się większa. Wybierajmy oprawki, które idealnie pasują do kształtu naszej twarzy, aby uzyskać harmonijny efekt. Twarze o owalnym kształcie mogą dobrze prezentować się w większości kształtów oprawek. Dla osób o kwadratowej i okrągłej twarzy znakomitym wyborem będą oprawki okrągłe lub w stylu kocich oczu.

Więcej o tym jak dobrać okulary do kształtu twarzy podpowiadamy tutaj: https://www.wokularach.pl/blog/dobieramy-okulary-do-ksztaltu-twarzy

 

Kolor oprawek dla starszych pań

W kontekście doboru okularów dla starszych pań nie sposób wspomnieć o kwestii koloru. Dobrym pomysłem jest skupienie się na odcieniach, które są delikatne, takie jak beż, brąz czy pastele. Te kolory nadają okularom lekkości i elegancji. Unikanie zbyt jaskrawych lub kontrastowych kolorów przez starsze panie jest często wskazane. Mogą one przytłaczać i niekorzystnie wpływać na wygląd. Pamiętaj, że ostateczny wybór koloru oprawek zawsze zależy od indywidualnych preferencji i naszego komfortu.

Jakie oprawki odmładzają?

To nie okulary dodają nam lat, ale nieodpowiednio dobrane oprawki. Warto wiedzieć, że odpowiedni wybór oprawek może zdziałać cuda w kwestii odmłodzenia wyglądu. Starsze panie powinny unikać zbyt dużych okularów, które mogą przytłoczyć twarz. Oprawki o subtelnym kształcie, z delikatnymi zdobieniami, mogą zniwelować oznaki zmęczenia i przywrócić młodzieńczy blask.
Grubość oprawek okularów również ma istotny wpływ na odbiór wieku i ogólny wygląd. Zarówno zbyt wąskie, jak i zbyt grube oprawki mogą dodać nam lat. W przypadku starszych osób, umiar jest kluczem do sukcesu. Warto więc wybierać oprawki, które w harmonii z wiekiem, podkreślą indywidualny styl.
W kwestii koloru natomiast najlepszym wyborem dla starszych pań będą subtelne, stonowane barwy. Podkreślają one naturalną urodę, dodają świeżości i młodzieńczego wdzięku.


Jakie okulary dla starszego pana?

No dobrze, wiemy już czym podczas doboru okularów powinny kierować się starsze panie, więc teraz przejdziemy do tematu drugiej płci. Okulary dla starszego pana są ważnym elementem zarówno w codziennym życiu, jak i w kwestii stylizacji. Niezależnie od wieku, dobre widzenie jest kluczowe, dlatego wybór odpowiednich okularów odgrywa istotną rolę.

Dla starszych panów, ale również dla starszych pań, którzy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym, ważne jest, aby okulary były dostosowane do ich stylu życia. Okulary progresywne mogą okazać się odpowiednim wyborem. Pozwalają one na łatwe przekształcanie ostrości w różnych sytuacjach, bez potrzeby noszenia przy sobie dwóch par okularów. Dla seniorów spędzających dużo czasu na świeżym powietrzu, soczewki fotochromowe są doskonałym rozwiązaniem. Dostosowują się do zmieniających się warunków oświetleniowych, eliminując konieczność noszenia osobnych okularów przeciwsłonecznych.

W kwestii estetycznej, kolor oprawek powinien być dostosowany do koloru skóry, oczu i włosów pana. Ciemniejsze kolory, takie jak brązowe czy granate, dodają wyrazu i charakteru, podczas gdy jasne barwy nadają twarzy lekkości. Okulary to również element stylizacji. Starannie wybrane okulary mogą dodać elegancji i wyrazu osobistego. Dlatego warto eksperymentować z różnymi modelami, aby znaleźć te, które najlepiej podkreślają indywidualny styl starszego pana.

Okulary nie tylko pomagają poprawić widzenie, ale także stanowią ważny element stylizacji. Dlatego warto zwrócić uwagę na ich wygodę, funkcjonalność i zgodność z osobistymi preferencjami, aby być z nich jak najbardziej zadowolonym.

 

Okulary dla seniora na Fundusz Zdrowia (NFZ)

Dla wielu seniorów, posiadanie odpowiednich okularów jest kluczowe dla zachowania jakości życia i komfortu widzenia. Dlatego istnieją programy, które wspierają seniorów w zdobyciu niezbędnych okularów. Programy finansowania okularów dla starszych osób z Funduszu Zdrowia to cenna pomoc. Dla seniorów, którzy spełniają określone kryteria, korzystanie z tych programów może oznaczać dostęp do niezbędnych okularów bez dużych wydatków. Warunki te mogą różnić się w zależności od regionu i decyzji NFZ. Warto zapoznać się z lokalnymi przepisami i warunkami, aby dowiedzieć się, czy możesz skorzystać z tego wsparcia.


Więcej informacji dotyczących dofinansowań do okularów, znajdziesz w naszym artykule na blogu.

Zobacz także:

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%