Co zrobić ze starymi okularami, gdzie je oddać?

Co zrobić ze starymi okularami, gdzie je oddać?

11 paź

Porysowane szkła, pogięte ramki lub po prostu pogłębienie się dotychczasowej wady wzroku – w każdym z tych przypadków musisz zmienić okulary. Dzięki temu odzyskasz idealny wygląd, a przede wszystkim będziesz cieszyć się doskonałą widocznością. Jednak taka wymiana zazwyczaj wiąże się z jednym pytaniem, czyli gdzie oddać stare okulary. Przekonaj się, jakie są najlepsze sposoby!

Gdzie oddać stare okulary 2021 – najlepsze sposoby

Tak naprawdę masz kilka ciekawych sposobów na poradzenie sobie ze starymi okularami. Jednak, zanim zdecydujesz się na którąś z nich, to dobrze oceń jakość oprawek i szkieł. Jeśli widzisz, że są zepsute, wygięte i po prostu nie nadają się do dalszego noszenia, to nie pozostaje Ci nic innego, jak ich wyrzucenie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, związanymi z segregacją śmieci, powinieneś umieścić je w pojemniku ze zmieszanymi odpadkami. W końcu szkła stosowane w okularach różnią się od tego, które znasz np. z butelek, wazonów czy innych tego typu elementów. 

Jeśli zastanawiasz się, gdzie można oddać stare okulary, ponieważ są utrzymane w całkiem dobrym stanie, to mamy dla Ciebie dwie ciekawe opcje. Wtedy wyrzucanie ich do śmieci to może być spore marnotrawstwo. Dlatego przekonaj się, jakie rozwiązania masz do wyboru!

Gdzie oddać niepotrzebne okulary – salony optyczne

Zwróć uwagę na to, że zużyte okulary możesz zanieść do salonu optycznego. Bardzo wiele takich sklepów prowadzi specjalne akcje promocyjne. Zazwyczaj w zamian za stare okulary otrzymasz rabat na zakup nowej pary. To całkiem dobre rozwiązanie - pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy, a zarazem nie będziesz się już dłużej zastanawiać, co zrobić ze starymi okularami. Tym bardziej że pracownicy salonów wiedzą, jak należy je składować. W niektórych przypadkach zajmują się też ich naprawą, a następnie przekazują na cele charytatywne.

Gdzie można oddać stare okulary – cele charytatywne

Choć może Ci się wydawać, że stare okulary już dawno straciły swoją wartość i po prostu trudno będzie z nich dalej korzystać, to jednak dla wielu osób są wszystkim tym, czego potrzebują. Dlatego, jeśli nie wiesz, gdzie oddać niepotrzebne okulary, to po prostu wybierz jedną z instytucji charytatywnych i to właśnie im je przekaż. Oczywiście najważniejsze jest to, żeby takie okulary w ogóle nadawały się do dalszego noszenia. Zwróć uwagę na to, że dotyczy to nie tylko modeli korekcyjnych, ale również tych przeciwsłonecznych.

Nie wiesz, jakie organizacje charytatywne przyjmują okulary? Tak naprawdę masz całkiem spory wybór. Jedną z najpopularniejszych akcji jest „Okulary dla Afryki”, która działa już od wielu lat. W ramach tej zbiórki możesz zanieść lub przesłać swoją parę, a następnie zostaną one przekazane potrzebującym. Poza tym możesz wesprzeć lokalne organizacje. W wielu miastach w całej Polsce trwają regularne zbiórki – choć najpopularniejszymi darami są ubrania, to niektóre z nich z chęcią przyjmą też okulary. Dzięki temu pozbędziesz się niepotrzebnego akcesorium, a zarazem pomożesz potrzebującym osobom.

Gdzie można sprzedać stare okulary?

Kupiłeś przez pomyłkę źle dopasowane okulary, a może znudził Ci się już ich kształt, czy wielkość? W takiej sytuacji możesz je sprzedać, a dzięki temu odzyskasz część pieniędzy. Poza tym to bardzo popularne rozwiązanie, ze względu na przyjazność dla środowiska naturalnego. Czy wiesz, gdzie można sprzedać stare okulary? Do dyspozycji masz całkiem sporo popularnych portali. Warto zacząć od serwisów aukcyjnych typu Allegro. Pamiętaj, tylko żeby koniecznie zaznaczyć tam ich szerokość, posiadaną wadę wzroku i inne cechy, bo to właśnie one są wpisywane w trakcie poszukiwania oferty. Zwróć także uwagę na to, że w takich serwisach najlepiej sprzedają się nowe modele, zerówki lub okulary przeciwsłoneczne. Używane modele będą cieszyły się dużo większym zainteresowaniem na OLX, Vinted czy grupach na Facebooku. Zdecyduj się na jedną z tych opcji bądź oddaj okulary na cele charytatywne, a przestaną zalegać Ci w szafie.

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%