Warto zwracać uwagę na soczewki okularowe w oprawkach korekcyjnych

Warto zwracać uwagę na soczewki okularowe w oprawkach korekcyjnych

23 mar

Wiele osób, szukając okularów korekcyjnych, skupia się przede wszystkim na ich oprawie, kształcie, czy marce – zapominając przy tym jak istotną rolę odgrywają również same soczewki okularowe. A przecież to one są bardzo ważne – bez odpowiedniego ich dopasowania nie widzielibyśmy poprawnie.


Nie dość, że od soczewek okularowych zależy jakość naszego widzenia, to dodatkowo, często musimy liczyć się również z tym, że do ceny opraw okularowych sklep czy optyk doliczy jeszcze cenę szkieł. Wokularach.pl oferuje podstawowe soczewki indeks 1.5 z filtrem UV już od 49 złotych.

Wersja ekonomiczna soczewek okularowych

Może zastanawiasz się, dlaczego szkła okularowe mogą różnić się ceną nawet jeśli Twoja wada wzroku nie jest skomplikowana?

Czynniki mające wpływ na cenę soczewek okularowych:

  • materiał wykonania,
  • indeks soczewki (wyższa wada wzroku - rekomendowana cieńsza soczewka)
  • ulepszenia (powłoki uszlachetniające), np. dodatkowe utwardzenie, antyrefleks, powłoka hydrogobowa czy oleofobowa,
  • ekonomiczna czy marki premium.

Kupując oprawki korekcyjne w sklepie wOkularach.pl, masz szansę dokupić soczewki okularowe w wariancie ekonomicznym już od kilkunastu złotych oraz premium (Hoya).

W pierwszym wariancie, podstawowe szkła indeks 1.5 z dodatkowym utwardzeniem i ochroną przed promieniowaniem UV możesz zamówić już od 49 zł. Kolejne soczewki okularowe do wyboru mają szereg ulepszeń wpływających na dodatkową jakość i komfort noszenia. Soczewki okularowe indeks 1.5 AR to oprócz podstawowego filtra UV oraz utwardzenia, również powłoka antyrefleksyjna. Sprawia ona, że światło nie odbija się od powierzchni okularów, dzięki czemu nie powoduje utrudnień w widzeniu. Powłoka hydrofobowa czy oleofobowa to już dodatki, mające wpływ na to, czy będzie nam łatwiej szkła utrzymać w czystości. Do takich powłok, kurz czy brud przylega w mniejszym stopniu, co przyczynia się do wyższego komfortu użytkowania.

Jeśli z kolei jesteśmy osobami, które dużo czasu spędzają przed komputerem, telewizorem czy innymi urządzeniami elektronicznymi lub po prostu kupujemy okulary głównie do pracy biurowej – warto wyposażyć się w powłokę BLUE. Sprawia ona, że nasze oczy mniej się męczą - nawet po długich godzinach wpatrywania się w ekrany.

Jeśli nasza wada wzroku jest duża, wpłynie to na grubość soczewki okularowej. W lepszych wariantach szkieł korekcyjnych możemy liczyć nawet na 20-40% cieńsze soczewki okularowe.

Markowe soczewki okularowe HOYA

Jeśli najważniejsza jest dla Ciebie jakość i chcesz, aby Twoje okulary korekcyjne przede wszystkim służyły przez lata – dobrym pomysłem moga okazać się soczewki okularowe marki Hoya. Hoya to producent stawiający na nowoczesne rozwiązania i najnowszą technologię, więc nawet najbardziej wymagający użytkownicy będą zadowoleni z korzystania z nich. Powłoka tych soczewek jest odporna na zarysowania, utwardzona i z antyrefleksem.

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%