Czym wyróżniają się okulary relaksacyjne?

Czym wyróżniają się okulary relaksacyjne?

16 mar

Praca w biurze, czytanie książek, a przede wszystkim częste korzystanie z urządzeń cyfrowych sprawia, że Twój wzrok staje się coraz bardziej osłabiony. W konsekwencji możesz mieć problem z utrzymaniem ostrości, pieczeniem czy łzawieniem oczu. W takim przypadku szczególnie przydatne są okulary relaksacyjne, które mogą Cię uchronić przed tzw. syndromem oka biurowego.

Co wyróżnia okulary relaksacyjne?

Maksymalne dopasowanie stanowiska pracy do potrzeb Twojego ciała sprawia, że możesz skutecznie walczyć z wieloma dolegliwościami typu ból pleców czy nadgarstka. Wzrok również często cierpi podczas wzmożonej pracy przy monitorze, a nawet w trakcie korzystania z telefonu lub czytania książek na czytniku. W takim przypadku musisz zapewnić swoim oczom dodatkową ochronę, czyli dopasowane okulary relaksacyjne. W końcu one sprawdzą się jeszcze lepiej niż standardowe modele do czytania. Przede wszystkim ze względu na jednoogniskowe szkła, które są maksymalnie dopasowane do rodzaju wykonywanej pracy.

Jakie zalety mają okulary relaksacyjne?

Zauważ, że okulary relaksacyjne sprawdzą się w wielu przypadkach – szczególnie wtedy, gdy podczas pracy musisz skupić się tylko na jednym punkcie np. na ekranie monitora. Wtedy bez problemu rozpoznasz widoczny obraz – nawet jeżeli znajdzie się w niewielkiej odległości od Twoich oczu. Oprócz tego okulary relaksujące oczy uwydatniają szczegóły typu małe litery czy liczby. Nie musisz też dłużej męczyć się z nieustanną zmianą rozdzielczości ekranu, bo doskonale zobaczysz każdy element. Poza tym okulary relaksacyjne mają za zadanie po prostu zwiększyć Twój komfort nie tylko w trakcie pracy, ale również podczas korzystania ze smartfonów czy innych rozrywek z wykorzystaniem urządzeń cyfrowych. Choć oczywiście nie oznacza to, że możesz zrezygnować z prawidłowej higieny oczu – nadal kluczowe są krótkie przerwy, regularne ćwiczenia gałek ocznych, dobre oświetlenie oraz nawilżone powietrze.

Dla kogo są okulary relaksacyjne?

Modele okularów, które mają przede wszystkim wyostrzyć wzrok, a także zadbać o ich maksymalny komfort są przeznaczone dla osób między 18 a 45 rokiem życia. Poza tym okulary relaksacyjne to dobre rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli podczas pracy przy komputerze, a nawet czytając książki, dostrzegasz u siebie problemy z ostrością i kontrastem. W takim przypadku musisz zapewnić swoim oczom odrobinę odpoczynku, co z pewnością szybko zniweluje skutki zmęczonego wzroku. Pamiętaj jednak o tym, że okulary relaksacyjne to wsparcie dla układu wzrokowego, a gdy dostrzeżesz u siebie dalsze pogorszenie widzenia, to konieczne mogą być inne okulary np. progresywne czy wieloogniskowe.

Okulary relaksacyjne czy progresywne?

Podczas pracy skupiasz wzrok nie tylko na jednym punkcie? W takim razie jednoogniskowe modele mogą się nie sprawdzić w Twoim przypadku. Wtedy dużo lepszym rozwiązaniem będą szkła relaksacyjne dwuogniskowe bądź okulary progresywne. Choć potrzebujesz nieco więcej czasu do tego, aby się do nich przyzwyczaić, to jednocześnie zachowasz maksymalny komfort podczas pracy – szczególnie wtedy, gdy co chwilę spoglądasz na monitor, kalendarz, tablicę, dokumenty czy robisz własne notatki. W takim przypadku nie zastanawiaj się, co wybrać – okulary relaksacyjne czy progresywne – po prostu postaw na ten drugi model.

Czy okulary progresywne to praktyczne rozwiązanie?

Bez wątpienia okulary progresywne do bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które zapewnia Twoim oczom nie tylko ogromny relaks, ale przede wszystkim umożliwia widzenie na każdej odległości. Dzięki temu możesz w jednej chwili z niewielkiej odległości spoglądać na monitor, a za chwilę czytać instrukcję, zamieszczoną na oddalonej od Ciebie tablicy. Za tą wygodą stoi konstrukcja okularów progresywnych – górna część służy do spoglądania na dalekie punkty, środkowa do pośrednich odległości, a dolna do bliższych. Zwróć jednak uwagę na to, że modele progresywne najlepiej sprawdzają się u osób, borykających się z prezbiopią. Jednak w przypadku braku lub przy niewielkiej wadzie wzroku, to lepszym rozwiązaniem będą okulary relaksacyjne – one po prostu odciążą Twój wzrok.

 

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%