Jakiej firmy szkła progresywne wybrać?

Jakiej firmy szkła progresywne wybrać?

04 lip

Progresywne soczewki okularowe to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które pozwala na korekcję wzroku zarówno do dali, jak i do bliży, z płynnym przejściem między różnymi strefami widzenia. Wybór odpowiednich szkieł progresywnych może być trudnym zadaniem ze względu na szeroką gamę dostępnych produktów i producentów. Poniżej znajdziesz szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci w podjęciu świadomej decyzji.

Co to są szkła progresywne?

Szkła progresywne to soczewki okularowe, które posiadają stopniowo zmieniającą się moc optyczną. Dzięki temu umożliwiają wyraźne widzenie na różne odległości bez widocznych linii podziału, jakie występują w okularach dwuogniskowych. Górna część soczewki jest przeznaczona do widzenia na dalekie odległości, środkowa do pośrednich odległości, a dolna do widzenia bliskiego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkieł progresywnych?

Wybór odpowiednich szkieł progresywnych to kluczowy krok w zapewnieniu komfortu widzenia w różnych sytuacjach. Decyzja ta powinna być oparta na kilku istotnych kryteriach, które wpływają na jakość i funkcjonalność soczewek.

Precyzja i technologia wykonania

Wysokiej jakości szkła progresywne są precyzyjnie wykonane, co wpływa na komfort noszenia i jakość widzenia. Nowoczesne technologie, takie jak free-form, pozwalają na precyzyjne dopasowanie soczewek do indywidualnych parametrów użytkownika. Takie soczewki oferują płynne przejścia między różnymi strefami widzenia, minimalizując efekt "pływania" obrazu.

Indywidualne potrzeby wzrokowe

Osoby pracujące w biurze, spędzające dużo czasu przed komputerem, potrzebują szkieł progresywnych z powłoką blue, chroniącą przed szkodliwym niebieskim światłem emitowanym przez ekrany. Dla osób pracujących na świeżym powietrzu, lepszym wyborem będą szkła fotochromowe, które dostosowują się do zmieniającego się natężenia światła.

Powłoki uszlachetniające

Wybór odpowiednich powłok uszlachetniających może znacząco wpłynąć na komfort noszenia okularów oraz ich funkcjonalność. Te specjalistyczne powłoki zwiększają trwałość soczewek i poprawiają jakość widzenia, dostosowując okulary do różnych warunków użytkowania.

Powłoka antyrefleksyjna redukuje odblaski, co poprawia przejrzystość widzenia i zmniejsza zmęczenie oczu. Powłoka hydrofobowa odpycha wodę, co ułatwia utrzymanie soczewek w czystości. Z kolei powłoka oleofobowa zmniejsza przywieranie tłuszczu i odcisków palców, co również ułatwia czyszczenie.

Co to są szkła progresywne?

Najpopularniejsi producenci szkieł progresywnych

Shamir

Shamir to izraelska firma, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości soczewek okularowych. Ich flagowym produktem są soczewki Shamir Autograph Intelligence. Cechują się one zaawansowaną technologią Eye-Point III, która dostosowuje parametry soczewki do indywidualnych potrzeb użytkownika, w tym kształtu oprawki i warunków oświetleniowych. Dzięki temu zapewniają one maksymalny komfort i ostrość widzenia w każdej sytuacji.

JZO

JZO (Jeleniogórskie Zakłady Optyczne) to polski producent soczewek okularowych z wieloletnią tradycją. Jednym z ich produktów są soczewki progresywne Supreo z Technologią AI-Support. Charakteryzują się one precyzyjnym dopasowaniem do potrzeb użytkownika dzięki zaawansowanej technologii produkcji i indywidualnym pomiarom. Soczewki te oferują szerokie pole widzenia oraz minimalizację efektu pływania obrazu.

Hoya

Japońska firma Hoya jest jednym z liderów w produkcji zaawansowanych soczewek progresywnych. Ich flagowy produkt, Hoya MyStyle V+, wykorzystuje technologię iD FreeForm Design, która zapewnia wyjątkową ostrość i komfort widzenia w każdej strefie soczewki. Soczewki Hoya są także znane z doskonałej jakości powłok antyrefleksyjnych i odporności na zarysowania.

Jai Kudo

Jai Kudo to brytyjski producent soczewek okularowych, który oferuje produkty o wysokiej jakości w przystępnych cenach. Ich flagowym produktem są soczewki progresywne Jai Kudo HyperView 4EVO. Charakteryzują się one zaawansowaną technologią adaptacji do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz wysoką jakością wykonania, co przekłada się na komfort i precyzję widzenia.

Essilor

Essilor to francuski gigant w dziedzinie optyki, znany z innowacyjnych rozwiązań i szerokiej gamy produktów. Jednym z najbardziej znanych produktów Essilor są soczewki Varilux X Series. Zastosowanie technologii Xtend umożliwia lepsze dostosowanie soczewek do różnych odległości widzenia, co sprawia, że są one idealne dla osób aktywnych, potrzebujących ostrego widzenia w każdej sytuacji.

Zeiss

Niemiecka firma Zeiss uchodzi za synonim najwyższej jakości w dziedzinie optyki. Ich flagowy produkt, Zeiss Progressive Individual 2, oferuje spersonalizowane rozwiązania, dostosowane do unikalnych parametrów użytkownika, takich jak kształt twarzy, styl życia i nawyki widzenia. Soczewki te są znane z doskonałej jakości obrazu oraz komfortu noszenia.

Szajna

Polska firma Szajna oferuje nowoczesne rozwiązania w przystępnych cenach. Ich flagowy produkt, Szajna VEO X-Master G2, wyróżnia się zastosowaniem technologii cyfrowej produkcji, która pozwala na precyzyjne dopasowanie soczewek do indywidualnych potrzeb użytkownika. Soczewki te zapewniają szerokie pole widzenia oraz najniższy poziom zniekształceń bocznych.

Jakiej firmy szkła progresywne wybrać?

Jakie szkła okularowe progresywne są najlepsze?

Najlepsze szkła okularowe progresywne to te, które są precyzyjnie dopasowane do indywidualnych parametrów użytkownika, jego stylu życia oraz specyficznych wymagań wzrokowych. Personalizacja jest kluczowym czynnikiem wpływającym na komfort i jakość widzenia. Każda osoba ma inne potrzeby – niektóre spędzają dużo czasu przed komputerem, inne są aktywne fizycznie, a jeszcze inne mogą mieć specjalne wymagania związane z korekcją wzroku.

Dlatego tak ważne jest skonsultowanie się ze specjalistami. Optometrysta dokona precyzyjnych pomiarów, które pozwolą na dokładne dopasowanie soczewek i ich parametrów do Twoich oczu. Nasze Biuro Obsługi Klienta natomiast profesjonalnie doradzi i pomoże w wyborze najlepszych rozwiązań.

Po analizie Twoich potrzeb, specjaliści zaproponują soczewki, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. Mogą to być szkła z powłoką antyrefleksyjną, chroniącą przed odblaskami, czy też soczewki z powłoką blue, redukującą wpływ niebieskiego światła z ekranów urządzeń. Dzięki temu otrzymasz produkt, który zapewni Ci najwyższy komfort użytkowania i doskonałą jakość widzenia w każdej sytuacji.

 

  1. Bibliografia:
  2. https://shamir.com/pl/for-professionals/category/lenses-category-pl/progressive-lenses-pl/
  3. https://www.jzo.com.pl/soczewki/soczewki-progresywne/
  4. https://www.hoyavision.com/pl/vision-products/
  5. https://jaikudo.pl/szkla-okularowe/progresywne/
  6. https://ecp.essilor-pro.com/pl/b2b-website-shared-content-products-soczewki-okularowe/soczewki-progresywne
  7. https://www.zeiss.pl/vision-care/dla-optykow-i-okulistow/soczewki/soczewki-na-kazda-potrzebe/soczewki-dopasowane-do-indywidualnych-potrzeb-w-zakresie-widzenia-progresywnego.html
  8. https://www.szajna.pl/soczewki-dla-osob-po-40
O AUTORZE
Optyk Paweł Januchowski - Autor wpisu blogowego

Od ponad 30 lat jestem związany z branżą optyczną. Choć droga do tego, by zostać Mistrzem Optyki, była długa, z chęcią uczyłem się jak powstają okulary. Lata pogłębiania wiedzy sprawiły, że teraz każda para oprawek, jaka wychodzi spod mojej ręki spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Zobacz wpisy autora

Zobacz także:

Okulary progresywne – kompendium wiedzy
21 maja 2020

Okulary progresywne – kompendium wiedzy

Czytaj dalej
Okulary progresywne — czy warto je wybierać?
07 grudnia 2020

Okulary progresywne — czy warto je wybierać?

Czytaj dalej
Okulary dwuogniskowe czy progresywne – co wybrać?
17 maja 2021

Okulary dwuogniskowe czy progresywne – co wybrać?

Czytaj dalej
Ile kosztują okulary progresywne? Ceny w 2024 roku
31 maja 2023

Ile kosztują okulary progresywne? Ceny w 2024 roku

Czytaj dalej

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%