Okulary progresywne — czy warto je wybierać?

Okulary progresywne — czy warto je wybierać?

07 gru

Szukasz okularów, które zapewnią Ci maksymalną wygodę, a przy okazji wspomogą Twój wzrok? W takiej sytuacji częstym wyborem są okulary progresywne. Czy warto je nosić? Wszystko zależy od Twojej wady wzroku, więc przekonaj się, czym są takie modele, a także, kiedy należy je wybierać.

Okulary progresywne — co to?

Soczewki okularowe to właśnie jest ten element, wyróżniający okulary progresywne. Co to tak naprawdę jest? Otóż modele wykorzystywane w tym przypadku są oparte na nowoczesnych technologiach. Pozwala to na płynną zmianę pomiędzy górną a dolną częścią szkieł. Dzięki temu jednocześnie zyskujesz okulary spełniające dwie funkcje. W końcu wystarczy, że spojrzysz nieco w górę, a dobrze zobaczysz z dali. Natomiast delikatnie kierując wzrok niżej, to poprawisz wzrok z bliży. Ważne jest również to, że te przejścia prawie nie są wyczuwalne, więc Twój wzrok nie ma problemów z przyzwyczajeniem się do zmiany postrzegania.

Okulary progresywne — dla kogo są najlepsze?

Zwróć uwagę na to, szkła progresywne zostały stworzone z myślą o osobach borykających się z prezbiopią. Ta wada znacznie utrudnia utrzymanie ostrość na różnych odległościach. W tym przypadku pomocne jest to łagodne przejście, jakim wyróżniają się okulary progresywne. Dla kogo jeszcze są te szkła okularowe? Na pewno sprawdzą się u osób borykających się ze starczowzrocznością. Poza tym jest to również dobra alternatywa dla tradycyjnych szkieł, dlatego także osoby powyżej 40. roku życia czy młodsze mogą z powodzeniem nosić takie modele. Pamiętaj jednak o tym, że szczególnie nowi właściciele potrzebują nieco czasu, aby przyzwyczaić się do sposobu działania szkieł progresywnych.

Dojrzały mężczyzna używa okularów progresywnych do czytania.

Okulary progresywne czy warto je nosić?

Zastanawiasz się, czym tak naprawdę różnią się okulary progresywne od innych? Przede wszystkim ich budowa sprawia, że nie będziesz już nigdy nie będziesz musiał zmieniać poszczególnych modeli — na dal czy bliż. Po prostu zyskujesz maksymalną wygodę, która ułatwi Ci codzienne funkcjonowanie. Nadal zastanawiasz się, czy warto stawiać na okulary progresywne? Zatem poznaj ich pozostałe zalety!

Dwa w jednym

Oczywiście najważniejszą zaletą szkieł progresywnych jest możliwość zastąpienia kilku par okularów korekcyjnych. Dzięki temu nie musisz już pamiętać o tym, żeby spakować do torebki wszystkie modele.

Komfort

Szkła progresywne zapewniają Ci sporą wygodę, co szczególnie jest ważne w przypadku osób z dużą różnicą wad wzroku. Modele progresywne pozwalają ją nieco zmniejszyć, ale też w znaczący sposób ułatwiają widzenie.

Wielofunkcyjność

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto wybierać okulary progresywne, to zwróć uwagę na ich wielofunkcyjność. W końcu możesz z nich korzystać zarówno podczas jazdy samochodem czy czytania, jak i w trakcie oglądania telewizji. Doskonale sprawdzą się także w trakcie pracy przy komputerze, choć wtedy pamiętaj o tym, aby wybrać model z szerokim polem widzenia.

Ile kosztują szkła progresywne?

Dokładna cena okularów progresywnych jest uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim od rodzaju oprawek — do wyboru masz modele pełne, bezramkowe oraz półramkowe. Standardowe warianty mieszczą się w przedziale 150-400 złotych. Jednak znajdziesz też nieco droższe opcje — szczególnie jeśli zależy Ci na większej funkcjonalnością, bądź na produktach renomowanej marki. Wówczas same ramki mogą kosztować nawet tysiąc złotych. Oczywiście oprócz ramek musisz też wziąć pod uwagę cenę szkieł. Tutaj także masz do wyboru dodatkowe funkcje typu filtr, powłoka ochronna czy antyrefleksyjna. Wówczas za szkła możesz zapłacić ok. tysiąc złotych. Oczywiście wiele zależy od tego, jaki salon optyczny wybierzesz. Właśnie z tego powodu trudno jest jednoznacznie określić, ile kosztują szkła progresywne. W końcu przede wszystkim zależy to od Ciebie. Sprawia to również, że możesz bez problemu znaleźć model, dopasowany do Twojego budżetu.

Czy okulary progresywne są zdrowe?

W przypadku każdych okularów — bez względu na ich rodzaj — najważniejsze jest to, aby były indywidualnie dobrane do Twojej wady. Dlatego konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalisty, bo to właśnie on przepisze Ci odpowiednie szkła. Wtedy już po pierwszej przymiarce nowych okularów, poczujesz ogromny komfort. Po prostu przestaniesz mieć problemy z nienaturalnym ustawieniem głowy, powracającymi migrenami czy zawrotami. Dlatego, jeżeli zastanawiasz się, czy okulary progresywne są zdrowe, to po prostu zadbaj o właściwe dobranie szkieł. Wtedy na pewno nie wpłyną negatywnie na Twój wzrok.

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%