Ranking okularów dziecięcych – 10 najciekawszych propozycji

Ranking okularów dziecięcych – 10 najciekawszych propozycji

02 lut

Ranking okularów dziecięcych to propozycje funkcjonalnych i ładnych oprawek dla dzieci w różnym wieku. Czym powinny charakteryzować się modele przeznaczone dla najmłodszych? Zobacz co podoba się dzieciom i na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów dla Twojej pociechy.

Okulary dziecięce – coraz bardziej potrzebne

Okulary dziecięce stają się dodatkiem koniecznym dla większości naszych młodych obywateli. Okuliści bez żadnej przesady mówią, że mamy prawdziwą epidemię krótkowzroczności. Ta wada wzroku dominuje wśród dzieci na całym świecie. W niektórych krajach nawet 80% dzieci zmaga się z tym problemem.
W Polsce skala wad wzroku jest mniejsza, ale jednak znacząca. Szacunki wskazują, że 30% ośmiolatków jest krótkowzrocznych. Okulary korekcyjne są oczywistym rozwiązaniem. Dowiedz się więcej na temat badania wzroku u dzieci i niemowląt.

Ranking okularów dziecięcych

Ranking okularów dziecięcych 2024

Ranking okularów dziecięcych przedstawia 10 propozycji, na które warto zwrócić uwagę. Czym się wyróżniają? Przede wszystkim jakością! Ale i estetyka nie jest tu obojętna. Aby dziecko polubiło swoje okulary i nie unikało ich noszenia – powinny być one zgodne z jego upodobaniami.
Na pierwszym planie pojawiają się urocze okrągłe oprawki Tommy Hilfiger. Cienkie i delikatne, z elastycznymi noskami. Zapewniają doskonałe pole widzenia i są na tyle elastyczne, by zapewniać pełną wygodę.

Wybierając okulary dla młodszego dziecka, sprawdź detale, takie jak lekkość oprawek i wymiary. Powinny być dobrze dopasowane, by zauszniki sięgały zaokrągloną końcówką za ucho. Dzięki temu będą one dobrze utrzymywać się na głowie, a Twoje dziecko będzie mogło czuć się swobodnie w każdej sytuacji.

Ważnym elementem, który koniecznie musi być dopasowany, jest mostek. Ta część, która spoczywa na grzbiecie nosa, odpowiada za stabilność oprawek. Szerokość mostka w okularach dla dzieci wynosi ok. 14-15 mm dla dzieci młodszych i 16-18 mm u dzieci starszych. Zbyt duża szerokość sprawi, że okulary będą się zsuwać w kierunku czubka nosa. Zobacz także >> jak nazywają się części oprawek.



Wśród dzieci w wieku szkolnym niezwykle popularne są tak zwane kujonki, czyli wyraziste oprawki, z reguły w ciemnych kolorach – klasyczna czerń, szlachetny brąz i wszelkie odcienie stalowej szarości. Modne okulary dodają pewności siebie w gronie rówieśników i pozwalają poczuć się nieco bardziej dorosłym. To jedne z najczęściej wybieranych oprawek dla 12-latki.



Różnorodna kolorystyka dostępnych w naszym sklepie oprawek, daje szerokie pole do popisu. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się modele transparentne. Niektóre z nich są przezroczyste, a inne jedynie delikatnie zabarwione. Bardzo lubiane są także oprawki w kolorach pastelowych.
Sprawdź jak działa wirtualna przymierzalnia i bez wychodzenia z domu wybierz nowe okulary dla dziecka.



O AUTORZE
Optyk Paweł Januchowski - Autor wpisu blogowego

Od ponad 30 lat jestem związany z branżą optyczną. Choć droga do tego, by zostać Mistrzem Optyki, była długa, z chęcią uczyłem się jak powstają okulary. Lata pogłębiania wiedzy sprawiły, że teraz każda para oprawek, jaka wychodzi spod mojej ręki spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Zobacz wpisy autora

Zobacz także:

Ropiejące oczy u dziecka - przyczyny i leczenie
02 czerwca 2023

Ropiejące oczy u dziecka - przyczyny i leczenie

Czytaj dalej
 Ortoptysta – kim jest i co leczy?
04 lipca 2023

Ortoptysta – kim jest i co leczy?

Czytaj dalej
Małoocze – jakie są jego przyczyny?
11 sierpnia 2023

Małoocze – jakie są jego przyczyny?

Czytaj dalej
Różnowzroczność – na czym polega?
18 sierpnia 2023

Różnowzroczność – na czym polega?

Czytaj dalej

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%