Okulary sportowe dla dziecka – jak wybrać?

Okulary sportowe dla dziecka – jak wybrać?

05 lip

Okulary sportowe dla dziecka – są ważne i potrzebne. Aktywność fizyczna ma tak istotne znaczenie dla rozwoju i zdrowia, że należy wspierać ją na wszelkie możliwe sposoby. Okulary o sportowym charakterze są jednym z nich, bo żadna wada wzroku nie jest przeszkodą w rozwijaniu pasji, także tych związanych z ruchem. Nasz poradnik podpowie Ci na jakie szczegóły zwrócić uwagę, by wybrać praktyczne i ładne sportowe okulary dla Twojego dziecka.

 

Okulary sportowe dla dziecka – wspieraj pasje!

Okulary sportowe dla dziecka doskonały sposób, by zachęcić je i wspierać w realizowaniu zainteresowań sportowych. Trudno wyliczyć w jednym zdaniu długą listę pożytków, które wynikają z aktywności ruchowej. Wada wzroku nie jest ograniczeniem i każde dziecko powinno móc uczestniczyć w lekcjach wychowania fizycznego oraz wszelkich innych formach rekreacji. Wystarczy, że sprawisz dziecku okulary w sportowym typie.

Sportowe okulary dla dziecka - jak wybrać?

Udział w zajęciach wraz z grupą rówieśniczą to świetna nauka pozytywnej rywalizacji. Prawidłowy rozwój kości i stawów, poprawa sprawności i siły mięśniowej – wszystko to wpływa korzystnie na pewność siebie. Ruch jest także ważnym czynnikiem równowagi psychicznej i dobrego samopoczucia. Badania wzroku u dzieci są jedną z podstaw profilaktyki zdrowotnej, która pozwala na wczesne wykrycie wad. Jeśli okulista zdiagnozuje jakieś nieprawidłowości – zaleci odpowiedni sposób korekcji.

Czy wiesz, że wiele dyscyplin sportowych, w tym także gry zespołowe, to świetna forma ćwiczeń oczu? Organizm młodego człowieka wykazuje niezwykłe zdolności regeneracji. Dzięki niesamowitej elastyczności struktur oka, możliwe jest zniwelowanie wad u dziecka. Sport, a dokładnie wysilanie narządu wzroku, to doskonały element terapii. Obserwacja dynamicznych ruchów piłki, ogarnianie wzrokiem całej przestrzeni dookoła i innych osób grających – to wszystko pozytywnie wpływa na kondycję i sprawność – także oczu!

>> Dlaczego warto nosić sportowe okulary korekcyjne? Oto 4 powody!

Sportowe okulary dla dziecka - poradnik

Jest kilka ważnych czynników, które sprawiają, że dane okulary nabierają cech sportowych. Tego typu akcesoria są wykonane z nowoczesnych, ultralekkich tworzyw. Okulary sportowe dziecięce muszą zapewniać pełen komfort, dlatego są wyposażone w przemyślane rozwiązania. Jednym z nich są elementy antypoślizgowe na zausznikach i na mostku. Niezbędne jest stabilne utrzymywanie się okularów na nosie. Dowiedz się więcej >> jak zbudowane są oprawki.

Specjaliści od sportowych oprawek dziecięcych

Sportowe okulary dla dziecka – czy trudno je znaleźć? Niekwestionowanym liderem na rynku optycznym, który specjalizuje się w temacie sportowych oprawek jest Oakley. Wśród tych produktów znajdziesz wysokiej klasy akcesoria dla użytkowników w różnym wieku. Sportowe okulary dla dziecka tej marki wyróżniają się imponującym profesjonalizmem.Sportowe okulary dla dziecka są nieprzypadkowo zaprojektowane w taki sposób, by tworzyć kształt opływowy. Zapewnia to wygodę i sprawia, że okulary są o wiele mniej podatne na uszkodzenia. Pewna elastyczność zawiasów przy zausznikach również jest wielkim atutem, który wpływa na trwałość akcesoriów.
Drugim naszym faworytem są sportowe okulary dziecięce Polaroid. To również marka, która ma ogromne doświadczenie w kwestii praktycznych rozwiązań.


Przeciwsłoneczne okulary sportowe dla dziecka

Jeśli szukasz dla dziecka sportowych okularów przeciwsłonecznych, to mamy do zaproponowania kilka rozwiązań. Pierwszym z nich są okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne w jednym za sprawą nakładki przeciwsłonecznej. W każdej chwili korekcyjne sportowe okulary dziecięce mogą zyskać funkcję przeciwsłoneczną. To idealna propozycja, gdy wolimy uniknąć dwóch lub większej ilości par okularów.Inną możliwością dla przeciwsłonecznych sportowych okularów dziecięcych są modele, które będą wyposażone w barwione soczewki okularowe. To nic innego jak druga para okularów korekcyjnych o przeznaczeniu stricte do ochrony przeciwsłonecznej.

Jakie okulary sportowe dla dziecka wybrać?

Przeciwsłoneczne okulary sportowe dla dziecka to także opcja z fotochromami, czyli szkłami korekcyjnymi, które ulegają ściemnieniu w kontakcie z promieniami słonecznymi. To dokładnie ta sama funkcja, którą spotykamy w okularach dla dorosłych. Proces zabarwienia soczewek okularowych jest oczywiście odwracalny i po kilku chwilach po przejściu do przestrzeni nienasłonecznionej, okulary znów stają się transparentne.

Ładne okulary sportowe dla dziecka

Styl okularów sportowych dla dziecka też jest bardzo ważny, szczególnie dla tych nieco starszych i nastolatków. Tu także panują swoiste mody i trendy, nierzadko młodzież wzoruje się na znanych postaciach i gwiazdach ze świata sportu. Dlatego wybierają sportowe okulary dla dziecka, bierzmy pod uwagę jego upodobania, ulubione kolory i interesujący design:

Zobacz także:

Małoocze – jakie są jego przyczyny?
11 sierpnia 2023

Małoocze – jakie są jego przyczyny?

Czytaj dalej
Metamorfopsje – sygnał choroby wzroku
20 września 2023

Metamorfopsje – sygnał choroby wzroku

Czytaj dalej
Okulary i gogle na narty – jak wybrać najlepsze?
16 grudnia 2023

Okulary i gogle na narty – jak wybrać najlepsze?

Czytaj dalej

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%